164.0-184.0-19.75

STAJNIA

Pegza Horse Racing

Salasaman (FR) to gniady ogier francuskiej hodowli, urodzony 18.02.2016 roku po Authorized od Salamansa po Dalakhani. Został wyhodowany przez Haras D'Haspel, a właścicielem jest BMS Group S. Pegza (stajnia Pegza Horse Racing). Gniadosza trenuje Adam Wyrzyk, a pojedzie na nim czeski dżokej Jan Linek.
Salasaman jest doświadczonym wyścigowcem, gdyż dotychczas startował aż 8 razy, z czego trzy razy wygrał, dwa razy był trzeci, dwa razy czwarty i tylko w jednym biegu nie zajął płatnego miejsca.
Jako dwulatek wystąpił w sześciu gonitwach. W debiucie zajął trzecie miejsce. W drugim starcie wypadł słabo, a w trzecim, w biegu II grupy na dystansie 1400 metrów, zwyciężył.
W Nagrodzie Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi (kat. A, 1400m) zajął drugie miejsce, o krótki łeb za Ophelia's Aidan, w pokonanym polu zostawiając m.in. Sixte, Arkano i Grossiera.
Ostatnim występem Salasamana w wieku dwóch lat była Nagroda Mokotowska (kat. A, 1600 m), w której zajął czwarte miejsce za Arkano, Noble Eagle i Un Beso.
W tym roku startował dwa razy na dłuższych dystansach.
Wygrał Nagrodę Irandy (I gr., 2000 m), pokonując o 3 1/2 długości drugiego na mecie Grossiera oraz Nemezis i Noble Eagle, znajdujących się również na derbowej liście.
W połowie czerwca zajął czwarte miejsce w Nagrodzie Iwna (kat. A, 2200 m) za Pride Of Nelson, Noble Eagle i Interview. Wśród pokonanych znaleźli się wówczas m.in. Alex Dream, Arkano i Un Beso.