media 16 czerwca 2013 - Stadnina Pegaz

OK
Przejdź do treści

Menu główne:

torsluzewiec.pl   16 czerwca 2013 r.

NAGRODA IWNA
Irlandia już nie rządzi na Służewcu. Główny wyścig przed Derby (7 lipca) wygrał w świetnym stylu i rekordowym czasie polskiej hodowli Pillar (z nr. 4 na zdjęciu). Dwa kolejne miejsca zajęły konie irlandzkie, Emperor Ajeez i Hurricane Seven, a czwarty był amerykański Tymon.

Bardzo mocne tempo podyktował czeski dżokej Tomas Lukasek na Hurricanie Sevenie, który wyprowadził z przewagą na prostą i dzielnie bronił pierwszej pozycji. Jako pierwszy zaatakował go i wyprzedził  główny faworyt  gonitwy Emperor Ajeez pod Aleksanderm Reznikovem. Tego z kolei pokonał właściwie bez walki silnie wysyłany przez Marka Brezinę Pillar, który wynikiem 2'15,1 ustanowił rekord toru na 2200 m, o 0,1 s poprawiając rezultat Iwonicza z 2011 r.

Na padoku podczas dekoracji cieszyła się rodzina Zielińskich, hodowca pan Andrzej z żoną Joanną, bratem Ryszardem, oraz córką Laurą, która obroniła matkę Pillara Palixodię przed pójściem na emeryturę. Nie posiadali się także z radości wszyscy reprezentanci stajni Czerkies na czele z jej trenerem Maciejem Janikowskim i dżokejem Markiem Breziną, który poprowadził Pillara do tak świetnego zwycięstwa.

Tak to zimowy faworyt na Derby, czego już dość dawno na Służewcu nie było, stał się bitym faworytem na Derby, bowiem jego główny rywal Emperor Ajeez nie wystartuje w tej gonitwie na Służewcu, lecz tydzień wcześniej w Wiedniu.

 
Copyright 2016. All rights reserved.
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego