media 17 grudnia 2013 - Stadnina Pegaz

OK
Przejdź do treści

Menu główne:

torsluzewec.pl   17 grudnia 2013 r. (fragment)
 

Mówią laureaci
 
17 grudnia 2013
 
Podczas Gali Zakończenia Sezonu 2013, która w poniedziałek odbyła się w siedzibie Polskiego Komitetu Olimpijskiego, rozmawialiśmy z laureatami o planach na przyszły rok. Oto ich wypowiedzi:
 
 
Andrzej Zieliński - Hodowca Roku
 
 
- Mam cichą nadzieję, że przyszły rok może być dla mnie, zarówno jako hodowcy I współwłaściciela jeszcze lepszy niż obecny. Do sezonu 2014 zgłosimy 14 koni, w tym aż 9 dwuletnich: 8 po Ecosse 11 po ogierze Kandahar Run, który jest jeszcze mało znany, bo jego potomostwo po raz pierwszy wyszło do startu w zeszłym roku w Niemczech. Moim zdaniem, są to najlepsze konie. Jakie do tej pory wyhodowałem. Są w tej stawce m.in. Pretor (brat Prlnce'a of Ecosse), Paradlse Island (siostra Patronusa) i Peredicta (siostra Pillara). Może nie bardzo mi wypada zachwalać nasze konie, ale uważam, że wszystkie przyszłoroczne dwulatki są piękne. Rozdzieliłem je wśród trenerów następująco: pięć powierzyłem Maciejowi Janikowskiemu, dwa Wojciechowi Olkowskiemu ijednego Krzysztofowi Ziemiańskiemu. Dziewiątego (klacz Dais) podarowałem mojej starszej córce Ani, która będzie sama trenować pod patronatem Andrzeja Walickiego.
 

Z koni starszych naszej własności został trzylatek Pillar, który za tydzień-dwa wznowi treningi. Z dwulatków pozostały: zwycięzca wyścigu o Nagrodę Nemana Predator, mająca jedno zwycięstwo na koncie Dabby, oraz Pantera i Baryton. Z tej ostatniej dwójki lepsza powinna być klacz. Trudno zakładać że pójdzie w ślady swego brata Patronusa, ale wyścigach dla klaczy powinna być widoczna.

 
Copyright 2016. All rights reserved.
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego