media 18 czerwca 2013 - Stadnina Pegaz

OK
Przejdź do treści

Menu główne:

sport.pl   18 czerwca 2013 r.

Wyścigi konne. Pillar rządzi na Służewcu

Polskiej hodowli Pillar wygrał najważniejszą gonitwę przed Derby na Służewcu, bijąc rekord toru na dystansie 2200 metrów. Pillar pokonał faworytów hodowli irlandzkiej i amerykańskiej, a w tym niepokonanego do tej pory Emperora Ajeeza.

Najwyżej sklasyfikowane trzyletnie ogiery spotkały się w niedzielę w wyścigu o Nagrodę Iwna (2200 m). Stawka była bardzo mocna. Faworytem był niepokonany w tym sezonie irlandzkiej hodowli Emperor Ajeez, który w wielkim stylu zwyciężył w rozgrywanych na 1600 m biegach o Nagrody Strzegomia i Rulera. Oprócz Emperora Ajeeza wystąpiły jeszcze dwa irlandzkie ogiery: Admiral Quest, który dość niespodziewanie wygrał Nagrodę Irandy (2000 m), oraz Hurricane Seven. W stawce były też dwa amerykańskie ogiery Tymon i They Call Me Red oraz niemiecki Issachar i francuski Atlantic Star. Nadzieją polskiej hodowli w tym wyścigu był zimowy faworyt na Derby Pillar. Outsiderką w tym towarzystwie wydawała się natomiast polskiej hodowli klacz Kyrene.

Bomba poszła w górę o godzinie 17. Dobrze ruszył Hurricane Seven i narzucił równe, mocne tempo tej gonitwie. Na ostatniej prostej bronił się co prawda dzielnie, ale nie miał szans nawiązać walki z atakującymi go po zewnętrznej Emperorem Ajeezem i Pillarem. W połowie prostej wszystko wskazywało na to, że Emperor Ajeez odniesie kolejne zwycięstwo w tym roku, jednak silnie wysyłany przez Marka Brezinę Pillar rozpędził się i zdołał pokonać konkurenta. Pillar główny wyścig przed Derby wygrał w świetnym stylu oraz w rekordowym czasie. Wynikiem 2.15,1 ustanowił rekord toru na 2200 m, o 0,1 s poprawiając rezultat Iwonicza z 2011 r.

Hodowcą triumfatora jest Andrzej Zieliński, który jest też jego współwłaścicielem wraz z Joanną Mierzwą-Zielińską, D. Mierzwą, Ryszardem Zielińskim oraz trenującym trzylatka Maciejem Janikowskim.

Pillar jest faworytem na Derby, które odbędą się tradycyjnie w pierwszą niedzielę lipca (07.07). Jego główny rywal Emperor Ajeez nie wystartuje w tej gonitwie na Służewcu, lecz tydzień wcześniej w Wiedniu.

 
Copyright 2016. All rights reserved.
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego