media 21 pazdziernika 2012 a - Stadnina Pegaz

OK
Przejdź do treści

Menu główne:

torsluzewiec.pl   21 10 2012 r.

Pillar zimowym kandydatem na Derby
Nagrodę Mokotowską, tak jak wcześniej Nagrodę Ministerstwa Rolnictwa, wygrał wyhodowany przez Andrzeja Zielińskiego i trenowany przez Macieja Janikowskiego Pillar (na zdjęciu), czym potwierdził swą supremację w stawce koni dwuletnich. Zwycięstwo nie przyszło łatwo, gdyż w końcówce mocno był naciskany przez irlandzkiego Emperora Ajeeza  i amerykańskiego They Call Me Reda.

Te trzy konie walczyły na ostatnich 200 m blisko siebie: Emperor Ajeez od pola, Pillar w środku i They Call Me Red przy bandzie. W najgorszej sytuacji był ten trzeci, dosiadany przez Aleksandra Kabardova, gdyż w pewnym momencie nie miał przejścia. Gdy na ostatnich 50 m się otworzyło, zdołał wywalczyć drugie miejsce. Kabardov zgłosił protest, że dosiadany przez Marka Brezinę Pillar, przeszkodził jego koniowi. Komisja protest odrzuciła, nie stwierdzając faktu przeszkadzania.
Czwarte miejsce zajął Espadon, a mocno faworyzowany Star Poker z trudem finiszował na piąte miejsce.
Było to drugie z rzędu zwycięstwo w Mokotowskiej konia wyhodowanego w Stadninie Pegaz w Nowej Wronie k. Nasielska, której właścicielem jest Andrzej Zieliński wraz z żoną Joanną-Mierzwą Zielińską oraz dziećmi, Maksymilianem i Laurą. W ubiegłym roku wygrał ją świetny Prince of Ecosse, który doznał ciężkiej kontuzji i nie wyszedł do startu w wieku trzech lat.

Nagrodzie Mokotowskiej, wyłaniającej zimowego kandydata na Derby, tradycyjnie patronowała Dzielnica Mokotów. Zwycięskiego Pillara udekorowali i pamiątkowe statuetki koni wręczyli hodowcy, właścicielom, trenerowi i jeźdźcowi burmistrz Mokotowa Bogdan Olesiński i radna dzielnicowego samorządu Małgorzata Szczęsna, w towarzystwie prezesa PKWK Feliksa Klimczaka i dyrektora Oddziału TS Wyścigi Konne Warszawa-Służewiec Włodzimierza Bąkowskiego.

 
Copyright 2016. All rights reserved.
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego