media 26 wrzesna 2011 - Stadnina Pegaz

OK
Przejdź do treści

Menu główne:

strona Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi
26 września 2011 r.
 

Wyścig o Nagrodę Ministra Rolnictwa
i Rozwoju Wsi
 26.09.2011

Podczas odbywającej się wczoraj na Torze Służewieckim imprezy Nagrodę Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi, rozgrywaną pod honorowym patronatem ministra Marka Sawickiego, zdobył Prince of Ecosse. Hodowcą i właścicielem Prince of Ecosse jest Andrzej Zieliński, prowadzący wraz z żoną Joanną prywatną stadninę koni w miejscowości Nowa Wrona niedaleko Płońska.
W imieniu honorowego patrona, ministra Marka Sawickiego, Prince of Ecosse udekorował na padoku podsekretarz stanu Jarosław Wojtowicz.
Wyścig o Nagrodę Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi to najważniejszy sprawdzian sezonu dla dwuletnich koni, rozgrywany na dystansie 1400  m. W tym roku zgromadził on 5. konną doborową stawkę.
Właściciele Prince of Ecosse mają nadzieję, że zwycięzca Nagrody Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi spełni ich marzenia i zdobędzie błękitną wstęgę Derby.
Zwycięstwo polskiego ogiera oklaskiwała licznie zgromadzona publiczność, dla której organizatorzy przygotowali także wiele innych atrakcji. Wyścigi konne to rozrywka, która nie przestaje być popularna i niezwykle widowiskowa.
 
Copyright 2016. All rights reserved.
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego