media 26 wrzesnia 2011 a - Stadnina Pegaz

OK
Przejdź do treści

Menu główne:

torsluzewiec.pl  26 09 2011 r.

PRINCE OF ECOSSE NAJLEPSZYM DWULATKIEM
Miano najlepszego dwulatka zdobył trenowany przez Andrzeja Walickiego Prince of Ecosse, który w imponującym stylu (o 8 długości) wygrał Nagrodę Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, rozgrywaną pod honorowym patronatem ministra Marka Sawickiego. Zwycięstwo ogiera polskiej hodowli nad amerykańskim Lonsdale'em oraz irlandzkimi ogierami Pakerem i Hard Workiem, oklaskiwała licznie zebrana tego dnia publiczność, dla której organizatorzy przygotowali także wiele pozawyścigowych atrakcji.

Przebieg głównego wyścigu, w którym uczestniczyły cztery konie, w początkowej fazie, delikatnie mówiąc, pozostawiał wiele do życzenia. Poprowadził powszechny faworyt Prince of Ecosse pod Aleksandrem Reznikovem, ale widać było, że jadący na Pakerze Anton Turgaev wykręca koniowi głowę w lewo i prawo, jakby nie chciał ze względów taktycznych objąć prowadzenia. Spowodowało to niebezpieczne noszenie się Pakera. Przy wchodzeniu w zakręt Paker zbliżył się do Prince of Ecosse i wtedy Reznikov, jakby w odruchu obronnym lekko go zbodiczkował. W efekcie Paker uderzył bokiem Hard Worka, który w następstwie tego uderzenia się potknął. Incydent ten zasadniczo nie miał wpływu na wynik gonitwy. Prince of Ecosse na prostej zaczął się oddalać od rywali niczym Intens w Derby i St. Leger. Jego galop był imponujący. Rozległy się oklaski publiczności, co na Służewcu nie zdarza się znów tak często.
Po gonitwie Komisja Techniczna wezwała Reznikova i Turgaeva oraz trenera Pakera Wojciecha Olkowskiego. Następnie wydała orzeczenie, w którym winnym za zaistniały incydent, narażający na niebezpieczeństwo ludzi i konie, uznała tylko Turgaeva. Ukarała go za niebezpieczną jazdę grzywną w wyskości 500 zł.  

Nagroda Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

1400 m: 1'25,3"(26,2-29,0-30,1)
Styl: dowolnie.
Odległości: 8-2-1 3/4.

Hodowcą i właścicielem Prince of Ecosse jest Andrzej Zieliński, prowadzący wraz z żoną Joanną prywatną stadninę w miejscowości Nowa Wrona niedaleko Płońska. Państwo Zielińscy mają nadzieję, że zwycięzca Nagrody Ministerstwa Rolnictwa spełni ich marzenia o zdobyciu błękitnej wstęgi Derby. W 2008 roku klacz Princess of Leone była druga.

W imieniu honorowego patrona, ministra Marka Sawickiego, Prince of Ecosse udekorował na padoku posekretarz stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi Jarosław Wojtowicz, w towarzystwie posła Michała Szczerby, prezesa Totalizatora Sportowego Sławomira Dudzińskiego, prezesa PKWK Feliksa Klimczaka i dyrektora Oddziału Wyścigi Konne Warszawa-Służewiec Włodzimierza Bąkowskiego.

Info

 
Copyright 2016. All rights reserved.
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego