media 7 czerwca 2009 - Stadnina Pegaz

OK
Przejdź do treści

Menu główne:

torsluzewiec.pl  7 czerwca 2009 r.


PIĘKNE ZWYCIĘSTWO PRINCESS OF LEONE
Wyścig przygtowawczy do biegu o Nagrodę Prezesa Totalizatora Sportowego (dawniej Nagroda Prezesa Rady Ministrów) - Nagrodę Widzowa - wygrała w pięknym stylu pod dżokejm Emilem Zaharievem Princess of Leone. Wyhodowana przez Andrzeja Zielińskiego i trenowana w stajni Andrzeja Walickiego klacz ruszyła z opóźnieniem. Straciła na starcie kilkanaście metrów. Szybko doszła jednak do stawki. Prowadziła najpierw Szeroka Knieja, ale już przed wyjściem na prostą zaatakowała dosiadana przez Siergieja Wasiutowa Szeroka Polana, która już w końcówce ub. sezonu pokazała, że potrafi świetnie galopować po miękkim torze.
Tym razem warunki jej sprzyjały, bowiem tor po nocnych deszczach był elastyczny. Na prostej uzyskała przewagę i tylko finiszująca polem z dużą łatwością pod Emilem Zaharievem Princess of Leone zdołała ją wyprzedzić. Trzecia w celowniku była druga klacz ze stajni Doroty Kałuby New Grafia, a dopiero czwarte miejsce zajął ubiegłoroczny zwycięzca Nagrody Widzowa Merlini. Występujący po 10-miesięcznej przerwie San Mortiz ani przez chwilę nie zaistniał w wyścigu. Wyprzedził tylko liderującą Szeroką Knieję.
W biegu o Nagrodę Ofira dla 4-letnich i starszych arabów świetnie finiszował pod Siergiejem Wasiutowem Ermis, który obecnie jest najmocniejszym kandydatem do wygrania wyścigu Derby. Pokonał on na dystansie 2400 m starsze konie, Vona i Orgię Fatę, co wystawia mu bardzo dobre świadectwo.
Wyhodowanego przez Sylwię i Waldemara Rowińskich Ermisa trenuje Dorota Kałuba.


Info

 
Copyright 2016. All rights reserved.
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego