media 7 kwietnia 2015 - Stadnina Pegaz

OK
Przejdź do treści

Menu główne:

torsluzewiec.pl   7 kwietnia 2015 r. (fragment)


Dwie siostry derbisty Patronusa w stajni Wojciecha Olkowskiego


Wojciech Olkowski od kilku lat plasuje się w czołówce trenerskiego czempionatu. W ubiegłym roku przygotowywane przez niego konie (tylko pełnej krwi angielskiej) wygrały 33 gonitwy i 25 razy plasowały się na drugiej pozycji, co dało mu szóste miejsce.Paradise Island pójdzie w ślady brata?

Z trzylatków wyróżniam dobrze spisującego się w wieku 2 lat Kolekcjonera i Paradise Island, siostrę derbisty Patronusa. Najpierw będzie ona przygotowywana w kierunku Derby, ale jeśli nie osiągnie odpowiednich wyników, pomyślimy o Oaks. Zobaczymy, jak będzie się spisywał Ceylon, którego właściciel najprawdopodobniej zgłosi do Derby. Koń ten przybył do mnie ze stajni Adama Wyrzyka. Przez zimę urósł o 6 cm i wzmocnił się.
Może zaimponować wyglądem Indżidżi (168-187-21), półbrat derbistki Infamii, który dopiero zadebiutuje. To silny koń, a myślę, że i szybkości też trochę ma. Zobaczymy jednak, jak będzie znosił mocniejsze obciążenia treningowe.
Junak był tępawy w wieku dwóch lat i myślę, że nie będzie inny.
Jusain Bold trochę zawiódł jako dwulatek. Myśleliśmy razem z hodowcą i właścicielem zarazem Witoldem Krzemińskim, że to będzie bardzo dobry koń. Ma taki lekki ruch. Mogą go trochę usprawiedliwiać kłopoty z kopytem. Teraz już ich nie ma. Zmężniał przez zimę, więc miejmy nadzieję, że będzie lepiej biegał.
Potężny Tarsus (170-185-20,5) może się okazać solidnym koniem. Jako dwulatek pobiegł raz w celu zapoznania się z wyścigami.
Debiutant Tunder Thor, hodowli irlandzkiej, miał trochę kontuzji, ale już pracuje. Trudno go obecnie ocenić. Koko i Księcia Gaju nie ma w stajni.

Obiecujące dwulatki

W stawce 12 dwulatków tylko jeden jest hodowli zagranicznej. To ogier Carneau, którego Andrzej Zieliński kupił w Baden-Baden. Myślę, że to późniejszy koń, podobnie jak ładnie rozwijająca się siostra Patronusa i Paradise Island, Paradise Bay. Sa ponadto: półsiostra Kundalini, Keertana, pierwszy przychówek  wicederbistki z 2011 roku Electry Deelites, Excalibur, oraz ładnie zbudowane ogiery Dystans (Ecosse-Desert Dabby) i Numer (Indy Champ-Nicolena).
Ogólnie z całej stawki jestem zadowolony, ale uważam, że jest jeszcze za wcześnie na bardziej szczegółowe oceny – zakończył Wojciech Olkowski.

Islander
 
Copyright 2016. All rights reserved.
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego