media 7 wrzesna 2008 a - Stadnina Pegaz

OK
Przejdź do treści

Menu główne:

zmdm.com.pl  7 09 2008 r. (fragment)


 
Nagrody Skarha i Liry (OAKS)

 
 
Z dwunastki trzyletnich klaczy zameldowanych do Oaks wycofano trzy (Golden Line, Nejbę i Impresję), więc miejsca w start-maszynie zajęła dziewiątka przyszłych matek stadnych, pretendujących do miana klasycznej zwyciężczyni.
 
Po starcie dość szybko ustaliła się kolejność: Hipo Star, Sojtora, Scheda, Kaverra, Masai Moon, Marianna, Princess of Leone, River Night, Aksaja i mocno rozciągnięta stawka przemierzała dystans 2400 metrów w umiarkowanym, stopniowo rosnącym tempie (27.3-32.3-31.8-31.7). Na finiszowym odcinku, bliżej wewnętrznej znalazła przejście faworyzowana Princess of Leone, podczas gdy środkiem bieżni szturmowały Masal Moon z Marianną, a polem Rlver Night. W połowie prostej w walce o szarfę Liry liczyły się już tylko dwie klacze trenowane przez Andrzeja Walickiego. Na mecie lepszą o szyję była PRINCESS OF LEONE (Leone - Princess Dancer po Suave Dancer) hodowli i własności Andrzeja Zielińskiego dosiadana przez Aleksandra Reznikova, chociaż Marianna świetnie przeprowadzona przez Emila Zaharieva do końca nie dawała za wygraną. Masai Moon dość pewnie obroniła trzecie miejsce przed River Night, a ostatnia płatna lokata przypadła klaczy Kaverra( za którąmijały metę Scheda, Sojtora, Aksaja i Hipo Star. Ostatnie 500 metrów w 30.2* dało zwyciężczyni przeciętny łączny czas 2'33.3".
 
Uczestniczki Derby (Princess of Leone, Marianna I Masal Moon) potwierdziły swojąprzewagę nad rówieśniczkami i dotychczasowa hierarchia w roczniku została utrzymana. Wydaje się więc, że nieobecna tu Nick of Memory powinna być główną faworytką Oaks w Bratysławie (14 września) i jeśli sprosta zadaniu, to skompletuje słowackie klasyki przeznaczone dla klaczy.
 
Jacek
 
Copyright 2016. All rights reserved.
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego