news_ 25_07_2020 Gala Derby - Stadnina Pegaz

OK
Przejdź do treści

Menu główne:

Sezon 2020

25.07.2020
GALA DERBY 2020

W miniony weekend na Torze Wyścigów Konnych Służewiec odbył się jeden z najważniejszych dni w sezonie, podczas którego rozegrano trzy prestiżowe gonitwy - Westminster Derby, wyłaniające najlepszego trzylatka rocznika, Nagrodę Prezesa Totalizatora Sportowego, stanowiącą sprawdzian dla czołówki koni starszych oraz Memoriał Fryderyka Jurjewicza dla 3-letnich i starszych milerów. Na Służewcu rozpoczęła się właśnie letnia przerwa, więc spragnionych wyścigowych emocji zapraszamy do zapoznania się z relacją z Gali Derby 2020.BŁĘKITNA WSTĘGA DLA NIGHT THUNDERA

Trenowany przez Adama Wyrzyka, a dosiadany przez czempiona jeźdźców - dżokeja Szczepana Mazura ogier Night Thunder okazał się najlepszy w najważniejszym sprawdzianie dla 3-letnich koni, rozgrywanym na klasycznym dystansie 2400 metrów. Na celowniku o pół długości pokonał faworyzowaną koleżankę stajenną - klacz Inter Royal Lady, którą praktycznie od początku kariery w gonitwach dosiada k.dż. Joanna Wyrzyk - córka trenera Wyrzyka.
Night Thunder prowadzony był do Derby boczną ścieżką, jednak od początku sezonu demonstrował świetną formę i duże możliwości. Najpierw rozprawił się z rywalami w Nagrodzie Irandy (I gr., 2000 metrów), a następnie - w czasie o dwie sekundy lepszym, niż w Nagrodzie Soliny, w której triumfowała Inter Royal Lady - wygrał Nagrodę Iwna (kat. A, 2200 metrów). Derby było jego trzecim tegorocznym startem, a tym samym - trzecim rzędowym zwycięstwem w 2020 roku.
Night Thunder należy do Pani Agnieszki Prytulczyk, która obecnie nie posiada innych wierzchowców na torze. Można więc nazwać ją wyjątkową szczęściarą, gdyż od razu trafiła na tak znakomitego konia. Dla trenera Wyrzyka tegoroczny triumf w Derby był już trzecią wygraną w biegu o błękitną wstęgę, podobnie jak dla wciąż młodego dżokeja Szczepana Mazura, który fetował zwycięstwo m.in. na naszym Caccinim w 2016 roku.
Na uwagę zasługują konie, które w tegorocznym Derby zameldowały się na miejscu trzecim, czwartym oraz piątym - Timemaster, Petit i Night Tornado, gdyż wszystkie przygotowywane są do startów przez trenera Krzysztofa Ziemiańskiego.

Czas: 2'31,4''(27,1-30,7-31,1-31,2-31,3)
Styl: silnie wysyłany
Odległości: 1/2 - łeb - 2 - szyja - 3/4 - 6 - 2 1/2 - 5 1/2 - 2 - 1 1/2 - 13
Stan toru: lekko elastyczny (3,2)NAGRODA PREZESA TOTALIZATORA SPORTOWEGO DLA NIEMIECKIEGO MONPTIRozgrywana na długim dystansie 2600 metrów gonitwa o Nagrodę Prezesa Totalizatora Sportowego, stanowiąca jeden z najważniejszych sprawdzianów dla czołówki starszych koni, zakończyła się porażką naszej Nemezis, która uległa trenowanemu w Niemczech przez Guntera Richtera, a dosiadanemu przez dż. Michala Abika ogierowi Monpti. Liaqura, którego zadaniem w tym wyścigu było narzucenie rzetelnego tempa, spisał się znakomicie, liderując przez cały dystans. Na prostej finiszowej Nemezis, dosiadana przez dż. Tomáša Lukáška, galopowała bardzo dobrze, jednak chyba lekko zaskoczył ją atak niemieckiego ogiera Monpti, który finiszował z ostatniej pozycji. Mimo usilnych starań klaczy oraz jeźdźca, nie udało się odrobić przewagi 1 3/4 długości, którą osiągnął ostatecznie na celowniku podopieczny trenera Richtera. Dla Nemezis był to już trzeci wyścig z rzędu, w którym zameldowała się na drugiej pozycji. Pechowa passa zaczęła się w ubiegłorocznej Wielkiej Warszawskiej, gdzie uległa Pride of Nelson. Następnie córka Sea The Stars przegrała w czerwcu w Nagrodzie Widzowa, musząc uznać wyższość Plontiera. Mamy nadzieję, że Nagroda Prezesa Totalizatora Sportowego była jej ostatnią porażką, w myśl powiedzenia "do trzech razy sztuka". Klacz wciąż wydaje nam się nie do końca wybudzona z zimowego snu, dlatego liczymy na jej poprawę w kolejnych startach.

Czas: 2'43,5''(7,6-30,1-30,9-30,8-32,5-31,6)
Styl: pewnie
Odległości: 1 3/4 - 3 1/2 - kr. łeb - 1/2 - 1 3/4 - kr. łeb - 1/2 - 4 1/2 - 5 1/2 - 9 - 2 - daleko (24)
Stan toru: lekko elastyczny (3,2)


EMILIANO ZAPATA WYGRYWA MEMORIAŁ FRYDERYKA JURJEWICZAMemoriał Fryderyka Jurjewicza, rozgrywany na dystansie 1600 metrów, stanowiący najważniejszy sprawdzian dla czołówki 3-letnich i starszych milerów, wygrał pewnie trenowany przez Emila Zaharieva, a dosiadany przez dż. Tomáša Lukáška Emiliano Zapata. Brytyjskiej hodowli ogier o trzy długości pokonał drugiego na mecie Windsor Beach oraz trzeciego Umberto Caro. W zeszłym roku Emiliano Zapata dał się poznać jako doskonały miler - triumfował w Nagrodzie Rulera (kat. A, 1600 metrów) oraz Nagrodzie SK Moszna (kat. A, 1600 metrów). W tym roku prezentował się nieco gorzej, zdecydowanie przegrywając w Nagrodzie Golejewka (kat. B, 2000 metrów) oraz Haracza (kat. B, 1400 metrów). W miniony weekend wrócił na swój koronny dystans i przypomniał o sobie w znakomitym stylu.
Emiliano Zapata należy do stajni "Koń dla Każdego", zrzeszającej dużą grupę właścicieli folblutów oraz samego trenera Zaharieva. Ciekawostką jest, że imię nadano mu na cześć szkoleniowca oraz przywódcy chłopskiej partyzantki w czasie rewolucji meksykańskiej.

Czas: 1'38,4''(7,9-30,0-30,2-30,3)
Styl: łatwo
Odległości: 3 - nos - szyja - 1 1/2 - 1 - 3/4 - 1/2 - 2 - 4
Stan toru: lekko elastyczny (3,2)

 
Copyright 2016. All rights reserved.
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego