news_ 30_09_2020 Pozytywny koniec lata - Stadnina Pegaz

OK
Przejdź do treści

Menu główne:

Sezon 2020

 
30.09.2020

Pozytywny koniec lata

 
Pomimo, że trwający sezon wyścigowy nie jest dla naszej stajni zbyt łaskawy, na przełomie sierpnia i we wrześniu kilka naszych koni odniosło zwycięstwa lub zaprezentowało się obiecująco, zajmując czołowe lokaty. Przyjrzyjmy się bliżej ich dokonaniom.

 KONIE STARSZE

 1. Nemezis (IRE) - czteroletnie klacz po Sea The Stars od Rezyana  po Redoute's Choice - nasza wspaniała derbistka i oaksistka
 
Nemezis w Nagrodzie SK Krasne (kat. A), rozgrywanej na dystansie 2200 metrów, wreszcie przełamała passę drugich miejsc, która ją prześladowała od czasu ubiegłorocznej Wielkiej Warszawskiej. Nasza derbistka i oaksistka wygrała pewnie, o 2 1/2 długości pokonując rzetelną Mary Elizabeth i o 3 długości wspaniałą Height of Beauty. Do zwycięstwa poprowadził ją czeski international, dżokej Tomas Lukasek. Nemezis w tym roku była trzykrotnie druga. Najpierw w Nagrodzie Widzowa (kat. B, 2400 m.) uległa o 3/4 długości Plontierowi. Następnie w Nagrodzie Prezesa Totalizatora Sportowego (wcześniej Prezesa Rady Ministrów) – gonitwie kategorii A rozgrywanej na dystansie 2600 metrów, przegrała o 1 3/4 długości z ogierem niemieckiej hodowli Monpti, trenowanym u naszych zachodnich sąsiadów. Drugie miejsce Nemezis zajęła też w Nagrodzie Kozienic (kat. A, 2000 m.), ponownie ulegając Plontierowi zaledwie o długość szyi. Triumf w Nagrodzie SK Krasne był jej drugą rzędową wygraną w tej gonitwie. Z niecierpliwością i sporą dozą optymizmu czekamy na pierwszą dekadę października oraz na udział Nemezis w prestiżowej Wielkiej Warszawskiej!

2. La Factrice (GB) - trzyletnia klacz po Holy Roman Emperor od  Postage Stampe po Singspiel
 
Pod koniec sierpnia piękne zwycięstwo odniosła trzyletnia La Factrice w gonitwie dla 3-letnich i starszych klaczy III grupy na dystansie 1600 metrów. Wygrała o 4 długości przed rzetelną Showmeyourheaven, a o 8 1/2 długości pokonała dobrą Lady Lailę. Nasza podopieczna miała spory problem z wchodzeniem do maszyny, co odbierało jej energię już na samym starcie. Teraz problem klaustrofobii znacznie zmalał. Trener Andrzej Walicki uważa, że klacz się uspokoiła i bardzo dobrze pracuje na treningach. Kolejne zwycięstwo La Factrice odniosła w ostatnią niedzielę września - na dystansie 1600 metrów na torze mocno elastycznym w skali 4,2 pokonała rzetelne grupowe rywalki. Te rezultaty pozwalają nam patrzeć z nadzieją i optymizmem na kolejne starty klaczy, która może się pochwalić doskonałym pochodzeniem.
 
3. Liaqura (IRE) - czteroletni ogier po Le Havre od Striking Creation po Smart Strike
 
W sierpniu Liaqura wygrał Memoriał Mieczysława Mełnickiego dla 3 letnich i starszych koni III grupy rozgrywany na dystansie 1800 metrów, pokonując m.in. o dwie długości doskonałego Designa i o 6 1/2 długości uczestnika Derby - Neverlanda. Liaqura rozpoczął dla nas wrzesień w sposób wymarzony, triumfując ponownie - tym razem w gonitwie dla 3 letnich i starszych koni II grupy na dystansie 2000 metrów. Na torze elastycznym w skali 3,4 wyprzedził o 2 1/2 długości Zeforę, a o ponad 3 długości doskonałego Sewerusa. Ogiera trenuje Andrzej Walicki, a do zwycięstw poprowadził go vice czempion dżokejów - Kamil Grzybowski. Szkoleniowiec Liaqury uważa, że ogier z wiekiem progresuje, cały czas dojrzewa i jeszcze nie pokazał pełni swoich możliwości, gdyż dotychczas trapiły go problemy rozwojowe. Naszego podopiecznego zobaczymy ponownie na bieżni 11 października, gdyż wystąpi w prestiżowej Wielkiej Warszawskiej.

KONIE DWULETNIE

4. Falvio (POL) - dwuletni ogier po Ecosse od Finiszova po One Cool Cat,
5. Demos (POL)  - dwuletni ogier po Prince of Ecosse od Desert Dabby po Linamix,
6. Perrine (POL) - dwuletni ogier po Maxios od Pereditta po Ecosse (trener Natalia Szelągowska, stania Acta Non Verba).

Falvio sprawił nam olbrzymią niespodziankę, a jego występy pozwalają z nadzieją patrzeć w przyszłość. Nasz dwulatek po Ecosse od Finoszovej po One Cool Cat, urodzony 13.02.2018 r., spektakularnie rozpoczął swoją karierę na torze w gonitwie dla 2-letnich koni II grupy hodowli krajowej wpisanych do Polskiej Księgi Stadnej Koni Pełnej Krwi Angielskiej (PSB), które nie biegały, rozgrywanej na dystansie 1300m. Falvio wygrał dowolnie, pokonując drugiego na mecie rywala o 8 długości i stylem triumfu przypominając nieodżałowanego Prince of Ecosse. Podczas ostatniej niedzieli września Falvio i drugi nasz dwulatek, Demos po Prince of Ecosse od Desert Dabby po Linamix, zaprezentowały się w Nagrodzie Kadyksa rozgrywanej na dystansie 1200 metrów - gonitwie dla 2-letnich koni I grupy hodowli krajowej wpisanych do Polskiej Księgi Stadnej Koni Pełnej Krwi Angielskiej (PSB). Falvio dosiadał dżokej Kamil Grzybowski, a Demosa k. dż. Konrad Mazur. Po heroicznej walce na prostej, w trudnych warunkach atmosferycznych i biegnąc po mocno elastycznym torze w skali 4,2, Falvio przegrał o nos, zajmując drugą lokatę. Czwarty na metę wpadł nasz wychowanek Perrine po Maxios od Pereditty po Ecosse, który biega w barwach stajni Acta Non Verba trener Natalii Szelągowskiej. Piąty z kolei zaprezentował się debiutant Stadniny Pegaz - Demos. Jesteśmy bardzo dumni z naszych wychowanków i czekamy na ich dalsze postępy!

 
 
Copyright 2016. All rights reserved.
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego