news_03_08_2019 Dominer nareszcie pierwszy - Stadnina Pegaz

OK
Przejdź do treści

Menu główne:

Sezon 2019

03.08.2019
DOMINER NARESZCIE PIERWSZYPo serii przeciętnych występów w gonitwach pozagrupowych, a także I i II grupy, Dominer wreszcie minął celownik jako pierwszy. W sobotę wystąpił w wyścigu dla 4-letnich i starszych koni IV grupy na dystansie 2000 metrów, niosąc wysoką wagę. Po odważnej jeździe dżokeja Michała Abika, wygrał pewnie o dwie długości.
Bieg większą część dystansu prowadziła Turfsonne. Dominer galopował w grupie koni podążających za liderką. Po wyjściu na prostą kilka wierzchowców walczyło między sobą, a syn Prince of Ecosse nie mógł znaleźć przejścia. Kilkaset metrów przed celownikiem wydawało się, że nasz podopieczny będzie musiał zadowolić się dalszą lokatą, gdy nagle przed dżokejem Michałem Abikiem otworzyła się wolna przestrzeń przy kanacie. Poprowadził tam Dominera, który - odzyskując możliwość swobodnego galopu - w jednej chwili przyspieszył i pewnie wyprzedził walczących przeciwników. Wpadł na metę z przewagą dwóch długości nad siwym Montero. Trzeci był Sweet City, a czwarta Miss Kossakówna.
Dominer znajduje się w treningu Adama Wyrzyka, który przygotowuje go do startów w swoim ośrodku treningowym pod Warszawą. Sobotni triumf jest pierwszym zwycięstwem ogiera w tym sezonie. Mamy nadzieję, że nie ostatnim!

Dane gonitwy:
Czas: 2'08.0''(32,6-31,1-32,5-31,8); Temperatura: 22.0°C, Pogodnie; Styl: pewnie
Odległości: 2 - 1 1/4 - 1 - 3/4 - 1/2 - leb w leb - 9 - 3 - 18; Stan toru lekko elastyczny (3,2)

 
Copyright 2016. All rights reserved.
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego