news_04_05_2019 Phoenix idzie sladami Patronusa - Stadnina Pegaz

OK
Przejdź do treści

Menu główne:

Sezon 2019

04.05.2019
PHOENIX IDZIE ŚLADAMI PATRONUSA


Dziś w gonitwie dla 3-letnich koni wyłącznie III grupy na dystansie 1400 metrów pewnie triumfowała nasza Phoenix - pełna siostra Patronusa, Derbisty i zwycięzcy Wielkiej Warszawskiej z 2013 roku.
Dosiadający klaczy k.dż. Błażej Giedyk zaufał córce Ecosse i od początku wysforował się na prowadzenie, którego nie oddał aż do celownika. Ostatecznie para wpadła na metę z przewagą 4 1/2 długości. Żaden z pozostałych rywali nie nawiązał z nią walki.
Zwycięstwo Phoenix jest niezwykle dobrym prognostykiem na rozpoczynający się sezon. Sposób, w jaki toczyła się jej kariera w wieku dwuletnim oraz styl dzisiejszego triumfu, przywodzą na myśl wspomnienie dzielnego brata klaczy - Patronusa. Nim wygrał on Derby i Wielką Warszawską, jako dwulatek trzykrotnie był drugi i raz minął celownik jako pierwszy. Rozpoczynając sezon 2013, rozgromił on stawkę w gonitwie II grupy na dystansie 1600 metrów, aż o 6 długości pokonując ogiera Admiral Quest. Phoenix w zeszłym sezonie dwukrotnie była druga, a dziś triumfowała niemal tak pewnie, jak jej brat.
Biorąc pod uwagę, że klacz ma zapis do Derby, bardzo podobają nam się te analogie! Czekamy z niecierpliwością na kolejne starty naszej podopiecznej.

Czas: 1'29.7''(27,0-31,9-30,8); Temperatura: 14.0°C, pochmurno z przejaśnieniami; Styl: bardzo łatwo

 
Copyright 2016. All rights reserved.
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego