news_06_01_2022 Najsłynniejsze tory świata - Keeneland 2 - Stadnina Pegaz

OK
Przejdź do treści

Menu główne:

06.01.2022

Najsłynniejsze tory wyścigowe świata

 

TOR KEENELAND
 
(część 2)

 

Tor wyścigów konnych Keeneland znajduje się w mieście Lexington w stanie Kentucky. Powstał w 1936 roku i składa się z dwóch odrębnych, choć ściśle ze sobą powiązanych części. Keeneland Race Course to ośrodek wyścigowy koni pełnej krwi angielskiej, a Keeneland Sales jest jednym z największych domów aukcyjnych, gdzie ceny sprzedażowe koni osiągają astronomicznych rozmiarów.  Założyciele Keeneland postanowili „stworzyć wzorcowy tor wyścigowy, który będzie symbolem szlachetnych tradycji wyścigów koni pełnej krwi”.
 
Dom aukcyjny Keeneland
 
Druga część kompleksu Keeneland, zajmująca się sprzedażą koni, to największy na świecie dom aukcyjny koni pełnej krwi angielskiej. Właśnie tu przeprowadzane są co roku trzy aukcje - wrześniowa sprzedaż roczniaków, listopadowa wyprzedaż koni z przeznaczeniem do hodowli i styczniowa aukcja koni w każdym wieku. Na aukcjach w Keeneland sprzedano:
 
  • 88 zwycięzców Breeders'Cup Classic,
  • 19 zwycięzców Kentucky Derby,
  • 21 zwycięzców Preakness Stakes,
  • 18 zwycięzców Belmont Stakes,
  • 11 laureatów Nagrody Eclipe Stakes i
  • pięciu zwycięzców Epsom Derby.
 
Ponadto 9 z 14 najwyżej sklasyfikowanych klaczy w Kentucky Oaks zostało sprzedanych na aukcjach w Keeneland.
 
Jak tor Keeneland dba o marketing i pozyskuje nowych pasjonatów, widzów, właścicieli i hodowców?
 
Należałoby brać przykład z kreatywności organizatorów wyścigów w Kentucky i ich wyjątkowej pomysłowości by przybliżyć końską branżę przeciętnemu obywatelowi czy pozyskać nowych sponsorów, właścicieli czy hodowców. Tor Keeneland oferuje wiele ciekawych form uczestnictwa w życiu toru poza dniami wyścigowymi.
 
Jedną z takich atrakcji są liczne wycieczki po obiekcie:

1. Wycieczka za kulisami wyścigów
 
Na które zapraszają organizatorzy w kwietniu i październiku. Na takiej wycieczce można zobaczyć od kulis drogę do sukcesu koni wyścigowych, dżokejów czy trenerów. Przewodnicy wycieczek zapewniają gościom okazję do spaceru po całym terenie wczesnym rankiem, można zajrzeć do stajni wyścigowych, obejrzeć dżokejkę, gdzie jeźdźcy przygotowują się do wyścigów, popatrzyć na poranne treningi koni na torze oraz odwiedzić  światowej sławy pawilon, gdzie trzy razy do roku odbywają się jedne z najbardziej prestiżowych aukcji koni pełnej krwi.
 
2. Wycieczki po pracy
 
Keeneland, będącym narodowym zabytkiem historycznym oferuje swoje pięknie wypielęgnowane tereny dla publiczności każdego dnia. Dla chętnych z zapoznaniem się z historią toru, wachlarzem działań, związanych z wyścigami  i sprzedaży koni, dostępne są piesze wycieczki z przewodnikiem. Przewodnik zabiera gości na padok, gdzie prezentowane są konie przed gonitwą, pokazuje Trybunę Główną oraz Dom aukcyjny. Ponadto na takiej wycieczce fani wyścigów zapraszani są do odwiedzenia Biblioteki Keeneland, jednej z największych na świecie skarbnic informacji związanych z końmi pełnej krwi angielskiej.
 
3. Wycieczka z "rozciągnięciem pleców", tzw. Backstretch Tours
 
Ten rodzaj wycieczki oferuje przejście przez obszar stajni Keeneland, powszechnie nazywany "rozciąganiem pleców". Wycieczkowicz może zobaczyć na własne oczy jak przedstawia się dzień pracy w stajni - od kąpieli koni, przez spacer w ręku po treningu, aż do podkuwania ich. Na tej wycieczce również prezentowany jest główny tor i Pawilon Sprzedażowy. Wycieczki Backstretch, oferowane są w wybrane dni i godziny i najlepiej nadają się dla osób, które ukończyły 13 lat. Cała wycieczka trwa ok. 1,5 godziny, odbywa się na zewnątrz bez względu na pogodę i organizator zawsze prosi o odpowiednie do pogody, ubranie się uczestników.
 
4. W kwietniu, wrześniu i  listopadzie, organizator oferuje zakulisowe spojrzenie na operacje związane ze sprzedażą koni podczas aukcji w Keeneland, w tym zwiedzanie słynnego pawilonu oraz ringu aukcyjnego.

 
Copyright 2016. All rights reserved.
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego