news_08_08_2022 Oaks 2022 Lady Iwona - Stadnina Pegaz

OK
Przejdź do treści

Menu główne:

08.08.2022

Nagrodę Oaks rozgrywaną pod naszym patronatem
wygrała Lady Iwona

W ostatnią niedzielę lipca rozegrano Nagrodę Oaks, którą jako Stadnina Pegaz objęliśmy w tym roku patronatem. Wspaniałą triumfatorką wyścigu okazała się Lady Iwona, a tuż za nią zameldowała się nasza podopieczna - Calliepie. 
W ostatnią niedzielę lipca na warszawskim Służewcu rozegrana została najważniejsza gonitwa dla trzyletnich klaczy - Nagroda Oaks (kat. A, 2400 metrów). W tym roku byliśmy jako Stadnina Pegaz dodatkowym sponsorem wyścigu, dlatego objęliśmy go patronatem. Naszą stajnię reprezentowały dwie klacze: mało doświadczona Calliepie, trenowana we Francji przez Panią Alicję Karkosę oraz Chibani, znajdująca się pod czujnym okiem Andrzeja Walickiego.
 
Klacze zaprezentowały się bardzo dobrze w gonitwie, bowiem Calliepie zajęła drugie miejsce, a Chibani piąte. Ostateczna zwyciężczyni Oaks, wspaniała Lady Iwona, spisuje się w tym roku znakomicie. To wicederbistka, która w najważniejszym wyścigu dla trzyletnich koni przegrała tylko o łeb z triumfującym Jolly Jumperem, a pokonała m.in. tak znamienite konie, jak ogier Kaneshya czy niepobitą w wieku dwóch lat klacz Moonu. Z kolei nasza Calliepie straciła do Lady Iwony zaledwie pół długości, pokonując czołówkę trzyletnich klaczy, w tym Moonu czy Lady Jaguar. Francuskiej hodowli Calliepie dosiadał dżokej Ludovic Boisseau, z którym tworzyła zgrany duet niemal we wszystkich swoich dotychczasowych startach.

 
Calliepie (FR), ur. w 2019 roku jest córką Le Havre oraz Looking Lovely po Storm Cat. Klacz przebywa w stajni Państwa Karkosów, gdyż zakupiliśmy ją na jesiennej aukcji roczniaków w Deauville i pozostała we Francji. W wieku dwóch lat nie biegała, bowiem trener Alicja Karkosa dała jej czas na rozwinięcie się i zmężnienie. Debiutowała w wieku trzech lat na torze Chantilly we Francji na płaskim dystansie 2000 metrów, zajmując trzecie i tracąc dwie długości do zwycięzcy. W kolejnych dwóch startach we Francji jeszcze raz była trzecia w gonitwie na dystansie 2000 metrów i jednokrotnie nie zajęła płatnego miejsca.
 
Druga nasza podopieczna, francuskiej hodowli Chibani po Wings of Eagles od Chokhani po Dalakhani, biegała trzykrotnie jako dwulatka, zajmując dwa razy czwarte i raz drugie miejsce. W tym roku, w drugim swoim starcie pod koniec maja, wygrała wyścig III grupy rozgrywany na dystansie 1800 metrów. W połowie czerwca zajęła drugą pozycję w wyścigu III grupy na dystansie 2000 metrów. W dniu Gali Derby Chibani wygrała pierwszo grupową Nagrodę Novary, dlatego uznaliśmy, że należy jej się występ w Oaks.

 
Jesteśmy bardzo zadowoleni z tego, w jakim stylu zaprezentowały się w Oaks nasze klacze. Dziękujemy wszystkim kibicom i kreatorom ich sukcesu - trenerom, dżokejom oraz pracownikom stajni. Liczymy, że obie podopieczne Stadniny Pegaz dostarczą zarówno nam, jak i fanom wyścigów konnych jeszcze wiele pozytywnych emocji.

 

 
 
Czas ginitwy OAKS wyniósł 2'38,8", a ćwiartki przy bieżni elastycznej w skali 3,7 wynosiły odpowiednio ½-2½-8-5-3½-19-5½-20.

 
Copyright 2016. All rights reserved.
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego