news_09_11_2019 Deneris konczy sezon zwyciestwem - Stadnina Pegaz

OK
Przejdź do treści

Menu główne:

Sezon 2019

09.11.2019
DENERIS KOŃCZY SEZON ZWYCIĘSTWEM!


Ostatnią sobotę sezonu 2019 zapamiętamy jako dzień, w którym po raz pierwszy w karierze triumfowała Deneris - siwa córka Prince of Ecosse oraz Desert Dabby po Linamix. Klacz, do tej pory znajdująca się w treningu Adama Wyrzyka w Rosłońcach, kilka tygodni temu - tuż po swoim poprzednim wyścigu - trafiła pod opiekę trenera Andrzeja Walickiego na Służewiec. Doświadczony szkoleniowiec nie mógł przed gonitwą za wiele powiedzieć o niedawno poznanej podopiecznej, ale efekty jego pracy szybko znalazły odzwierciedlenie w wyniku. Sobotni bieg dla 2-letnich klaczy II grupy, rozgrywany na dystansie 1200 metrów, zakończył się efektownym triumfem Deneris, która o 3 długości pokonała irlandzką Nandi. Trzecia była Ryffina, a czwarta Dancing Nora. Przez cały dystans siwa klacz trzymała się w środku stawki. Zaatakowała na prostej finiszowej, łatwo mijając wszystkie rywalki. W wyścigu po raz pierwszy dosiadał jej pr.dż. Konrad Mazur, który w tym sezonie jeździ z niezwykle wysoką skutecznością.
Deneris swoją karierę wyścigową rozpoczęła w lipcu. Nie odegrała wówczas większej roli w gonitwie. Na początku września zanotowała znaczny progres - wpadła na metę jako druga w licznie obsadzonych biegu II grupy. W połowie października przegrała o szyję w wyścigu II grupy, tracąc naprawdę niewiele do zwyciężczyni. W sobotę wreszcie doczekała się zwycięstwa.
Niezwykle cieszy sukces naszej podopiecznej. Dodatkowego smaczku zwycięstwu dodaje fakt, że jest ona polskiej hodowli. Mamy nadzieję, że przezimuje jak najlepiej i w przyszłym sezonie da nam wiele radości!

Dane gonitwy:
Czas: 1'14,8''(13,8-30,1-30,9); Temperatura: 10.0°C, pochmurno z przejaśnieniami; Styl: pewnie
Odległości: 3 - 1/2 - 1 1/2 - 3/4 - 1/2 - 2 - 1 1/4 - 1 3/4 - 1 1/2 - 1/2 - 5; Stan toru: elastyczny(3,5)

 
Copyright 2016. All rights reserved.
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego