news_15_06_2019 Nemezis wygrala jak chciala - Soliny - Stadnina Pegaz

OK
Przejdź do treści

Menu główne:

Sezon 2019

15.06.2019
NAGRODA SOLINY
NEMEZIS WYGRAŁA JAK CHCIAŁAGniada córka wspaniałego Sea The Stars potwierdziła derbowe aspiracje. Nemezis, znajdująca się w treningu Andrzeja Walickiego, pozostała jedyną naszą podopieczną, wciąż znajdującą się na liście biegu o Błękitną Wstęgę. W upalne sobotnie popołudnie bardzo łatwo wygrała Nagrodę Soliny - gonitwę kategorii B, triumfując pod k.dż. Błażejem Giedykiem aż o cztery długości przed Imsexyandiknowit. Przez cały dystans trzymała się na jednej z ostatnich pozycji, by wraz z początkiem prostej znaleźć przejście przy kanacie i zdeklasować konkurencję. Warto zaznaczyć, że tempo gonitwy było solidne, a ostatnia ćwiartka, pokonana przez Nemezis, wynosiła 29,5 sekundy!

Nagroda Soliny stanowi pierwszy poważny test dla trzyletnich klaczy, który pozwala sprawdzić ich umiejętności na dłuższym dystansie, wynoszącym 2200 metrów. Musimy przyznać, że nasza podopieczna zdała go na szóstkę!
Nemezis od początku sezonu spisuje się bardzo dobrze. Do tej pory dwukrotnie zajmowała trzecie miejsca w gonitwach I grupy - Memoriale Tomasza Dula oraz Nagrodzie Irandy, ulegając jedynie mocnym ogierom. To jej pierwsze zwycięstwo w biegu pozagrupowym, które dało nam mnóstwo satysfakcji i radości.
Mamy nadzieję, że to dopiero początek wspaniałych wyników klaczy!

Czas: 2'16,6''(14,1-31,2-30,7-31,1-29,5); Temperatura: 31.0°C, upalnie
Styl: bardzo łatwo; Odległości: 4 - 3/4 - 1 1/2 - 3 1/2 - 6
Stan toru: lekko elastyczny(2,7)

 
Copyright 2016. All rights reserved.
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego