news_15_09_2019 Liaqura wygrywa po raz drugi - Stadnina Pegaz

OK
Przejdź do treści

Menu główne:

Sezon 2019

15.09.2019
LIAQURA WYGRYWA PO RAZ DRUGINiedzielną gonitwę dla 3-letnich koni IV grupy, rozgrywaną na dystansie 1800 metrów, wygrał dość zdecydowanie trzyletni Liaqura, którego po raz pierwszy w karierze dosiadał dżokej Alexander Reznikov pod najwyższą wagą w polu.
Wyścigowi towarzyszyły dość nagłe zwroty akcji. Do połowy tygodnia trener Andrzej Walicki sądził, że nasz podopieczny nie wystartuje z powodu problemów z kopytem. Sytuację udało się jednak rozwiązać i weterynarz dał synowi La Havre zielone światło do występu.
Dżokej Alexander Reznikov zaraz po starcie objął prowadzenie i utrzymał je aż do celownika. Na prostej finiszowej ogiera próbował naciskać Jack The Wolf oraz Domitz, a ostatecznie na drugim miejscu - o 1 3/4 długości za Liaqurą - uplasował się Devilinthedetail.
Było to już drugie zwycięstwo naszego podopiecznego w tym sezonie. Pierwsze odniósł pod koniec maja w wyścigu III grupy, rozgrywanym na dystansie 2000 metrów. Musimy przyznać, że potężny, późnodojrzewający ogier przysparza nam często niemałego bólu głowy. Zadebiutował dopiero w tym roku, zajmując drugie miejsce. Po odniesieniu wspomnianego wcześniej triumfu, w swoim trzecim starcie zrzucił k.dż. Błażeja Giedyka na wczesnym etapie wyścigu. Następnie pauzował dwa miesiące i po tej przerwie uplasował się na trzeciej pozycji. Niedzielny wyścig ponownie zakończył wygraną, jednak biorąc pod uwagę względy zdrowotne, mamy świadomość, że nie może on zaprezentować w żadnym z biegów pełni swoich możliwości. Dołożymy wszelkich starań, by rozwiązać jego problemy tak szybko, jak to tylko możliwe, by mógł dalej dostarczać nam mnóstwa emocji!

Dane gonitwy:
Czas: 1'54,6''(20,2-30,4-31,8-32,2); temperatura: 20.0°C, pochmurno
Styl: wysyłany; odległości: 1 3/4 - szyja - 2 1/2 - 14 - 7 - 4; stan toru lekko elastyczny(3,2)
 
Copyright 2016. All rights reserved.
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego