news_21_09_2019 Mosanto wygrywa po raz pierwszy w tym sezonie - Stadnina Pegaz

OK
Przejdź do treści

Menu główne:

Sezon 2019

21.09.2019
MOSANTO WYGRYWA
PO RAZ PIERWSZY W TYM SEZONIE

Miłym akcentem zakończyła się dla nas ostatnia sobotnia gonitwa - bieg dla 4-letnich i starszych koni IV grupy, rozgrywany na dystansie 2000 metrów. Triumfował w niej czteroletni wałach Mosanto, dla którego był to pierwszy tegoroczny triumf. Nasz podopieczny trzykrotnie plasował się w bieżącym sezonie na wysokich płatnych miejscach, ale na zwycięstwo - niemal identycznie jak w zeszłym sezonie - musiał czekać aż do września.
Trenowany przez Adama Wyrzyka i dosiadany przez dżokeja M. Abika Mosanto przez cały dystans trzymał się blisko czoła stawki. Peleton prowadził Fortune Teller, jednak nie liczył się on w końcowej rozgrywce. Na prostej finiszowej walka toczyła się między naszym podopiecznym, galopującym najbliżej kanatu, a siwą Showmeyourheaven, naciskającą go mocno po zewnętrznej. Ostatecznie to Mosanto okazał się najlepszy, pokonując rywalkę o pół długości. Trzeci był Dark King, a czwarty liderujący Fortune Teller.
Musimy przyznać, że sukces gniadosza bardzo nas ucieszył. Niezwykle pokrzepiający jest także fakt, że pokonał on właśnie Showmeyourheaven - klacz, która pomimo swojej niepełnosprawności (ślepota na jedno oko), otrzymała od losu drugą szanse i regularnie bierze udział w gonitwach na torze, nierzadko walcząc o najwyższe lokaty. Składamy w tym miejscu wyrazy uznania dla trenerki i właścicielki siwki - Natalii Szelągowskiej oraz jej męża i jeźdźca - dżokeja Dimy Petryakova. Wiemy, ile pracy i nerwów kosztuje Was każdy jej bieg.
Mamy nadzieję, że Mosanto - podobnie jak w zeszłym roku - również teraz rozkręci się na jesieni. Oby późno dochodzący do formy wałach dał nam jeszcze wiele radości w tym sezonie!

Dane gonitwy:
Czas: 2'08,8''(34,5-31,4-31,3-31,6);Temperatura: 14.0°C, pochmurno; Styl: wysyłany
Odległości: 1/2 - 2 1/2 - 1 3/4 - 3 1/2 - 6 - 4; Stan toru elastyczny (3,5)
 
Copyright 2016. All rights reserved.
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego