news_25_08_2019 Drugie zwyciestwo Dominera - Stadnina Pegaz

OK
Przejdź do treści

Menu główne:

Sezon 2019

25.08.2019
DRUGIE ZWYCIĘSTWO DOMINERAW niedzielę, w gonitwie dla 4-letnich i starszych koni III grupy, rozgrywanej na dystansie 2000 metrów, ponownie triumfował Dominer, odnosząc już drugie zwycięstwo w tym miesiącu.
Dżokej Michał Abik całą gonitwę trzymał podopiecznego trenera Adama Wyrzyka w środku stawki. Rzetelnym tempem poprowadził frontowy Largo Forte, a w ślad za nim podążał drugi z naszych koni - Mosanto, dosiadany przez k.dż. Irka Wójcika. Na prostej finiszowej Dominer zaczął powoli rozpędzać się po zewnętrznej, a przy kanacie pierwsze miejsce Largo Forte zaatakował Mosanto. Przez chwilę wydawało się, że uda nam się zaliczyć dublet, jednak Largo Forte nie zamierzał się poddawać. Podczas gdy rozpędzony Dominer minął go od pola, uzyskując nad rywalem przewagę pół długości, Mosanto uległ na celowniku podopiecznemu trenera Borkowskiego o dwie długości, kończąc bieg ostatecznie na trzeciej pozycji.
Dominer, który aż do sierpnia spisywał się dość przeciętnie w tym sezonie, zaczął wreszcie odbudowywać formę, co niezmiernie nas cieszy. Bardzo chcielibyśmy, żeby ten progres się utrzymał, a ogier osiągał coraz lepsze rezultaty.

Czas: 0'59,5''(30,3-29,2); Temperatura: 28.0°C, słonecznie
Styl: wysyłany; Odległości: 1/2 - 5 - szyja - 7 - 1 3/4; Stan toru: lekko elastyczny (3,0)


 
Copyright 2016. All rights reserved.
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego