news_28_02_2021 Stadnina Pegaz w sezonie 2021 cz. 3 - Stadnina Pegaz

OK
Przejdź do treści

Menu główne:

Sezon 2021

28.02.2021
 
STADNINA PEGAZ W SEZONIE 2021
część 3

 
Kontynuujemy cykl "Stadnina Pegaz w sezonie 2021". W poprzedniej publikacji przedstawiliśmy sylwetkę półbrata Furii - ogiera po Mastercraftsman od Fair Breeze po Silvano. Dzisiaj zapraszamy do zapoznania się z drugim ogierem zakupionym przez nas na jesieni we na aukcji we Francji.

 
OGIER PO MUKHADRAM OD TABASSUM PO NAYEF 
Kolejnym roczniakiem zakupionym jesienią 2020 roku dla Stadniny Pegaz na aukcji we Francji jest gniady ogierek po Mukhadram (GB) od Tabassum (IRE) po Nayef. Urodził się on 25 marca 2019 roku i za kilkanaście dni będzie świętował swoje drugie urodziny. Koń znajduje się w treningu Andrzeja Walickiego.


 

 
Linia męska
 
Ojcem naszego podopiecznego jest znany reproduktor - brytyjskiej hodowli Mukhadram, gniady ogier urodzony w 2009 roku po wspaniałym Shamardalu (ojcu Baliosa) od klaczy Magic Tree po Timber Country. W swojej karierze Mukhadram zarobił na torach świata prawie 2 miliony funtów. Jako ojciec dobrych koni dał się poznać na Służewcu za pośrednictwem sukcesów importowanego ogiera Timemaster, który wygrał Nagrodę Rulera (kat. A) i Mosznej (kat. A), a trzeci zameldował się w Derby (kat. A) i Nagrodzie Kozienic (kat. A). Drugim znakomitym potomkiem ogiera Mukhadram był dobrze biegający Mukhadar, który najlepiej się spisywał na dystansach od 1300 m do 2000 m. Startował 9 razy, z czego był 4xI, 1xII i 1xIII. Biegające w Polsce klacze również prezentowały się znakomicie: Dame Gladys spośród 8 startów trzykrotnie wygrała i pięć razy była trzecia, a Szarratu na 14 startów odniosła trzy triumfy, jednokrotnie meldowała się na drugim miejscu i dwukrotnie na trzecim. Druga z klaczy została sprzedana za granicę, gdzie zdążyła już odnieść w tym roku dwa zwycięstwa, fetując je pod koniec stycznia i na początku lutego na torach w Anglii. 

Wracając do sukcesów sportowych samego Mukhadrama, warto zaznaczyć, że biegał on 16 razy, z czego pięciokrotnie wygrał, dwukrotnie był drugi i tyle samo razy trzeci. Karierę na torze rozpoczął późno, gdyż dopiero w wieku trzech lat. Jako trzylatek startował 5 razy, z czego był 2xI, 1xII i 1xIV i 1xV. Najbardziej wartościowe wyniki uzyskiwał w wieku 4 i 5 lat. Jako czterolatek wygrał York S. (GB-G2,Yor,10.5fT), Brigadier Gerard S. (GB-G3,San,10fT), był drugi w Prince of Wales's S. (GB-G1,Asc,10fT), a trzeci w Eclipse S. (GB-G1,San,10fT). W wieku pięciu lat powetował sobie przegraną w Eclipse Stakes i triumfował w tym prestiżowym wyścigu. Wpadł jako drugi na metę do niedawna w najwyżej dotowanym wyścigu świata, Dubai World Cup (UAE-G1,Mey,10fAW), a jako trzeci w King George VI and Queen Elizabeth S. (GB-G1,Asc,12fT).
 
Karierę stadną rozpoczął w 2015 roku w stadninie Nunnery Stud w Wielkiej Brytanii. Tam krył do 2020 roku, a od 2021 przebywa we Włoszech, w stadninie Allevamento di Besnate.

Najlepsze potomstwo Mukhadrama:
 
1. Jahbath (GB) - ogier urodzony w 2016 roku od klaczy Oulianovsk (IRE) po Peintre Celebre. Biegał na torach Wielkiej Brytanii i UAE. Zwyciężał na dystansach 1600 m. Na sześć startów wygrał cztery razy i raz był drugi.
 
2. Romsey (GB) - klacz urodzona w 2017 roku od Broadlands po Kheleyf. Zwyciężczyni na dystansach 1400-1500 metrów. Na 8 startów dwa razy wygrała, dwa razy była trzecia. Biegała na torach Wielkiej Brytanii, Niemiec i Włoch. Triumfowała w Winterkonigin-Trial (Ger-L,2yoF,7.5fT,Dus), a trzecia była w Premio Dormello (Ity-G2,2yoF,8fT,SSi).
 
3. Made In Italy (IRE) - klacz urodzona w 2017 roku od Delicatezza po Danehill Dancer. Zajęła trzecie miejsce we włoskim Oaks - Premio Oaks d'Italia (Ity-G2,3yoF,2200m,SSi). Na pięć startów raz wygrała, raz była druga i dwa razy trzecia.
 
4. Salsada (IRE) - klacz urodzona w 2017 roku od Mokaraba po Unfuwain. Wygrywała na dystansach od 8 do 10 furlongów, na nawierzchni trawiastej i na torach z nawierzchnią syntetyczną. Startowała pięć razy, z czego była 3xI, 1xII.
 
 
Rodzina żeńska
 
I matka
 
Tabassum (IRE), ur. w 2007 roku po Nayef od Tomoohat po Danzig. Biegała na torze 5 razy, z czego była 2xI, 1xII. Zwyciężyła w Oh So Sharp Stakes (GB-G3,7F,Nmk), a trzecia była w Rockfel Stakes (GB-G2,7F,Nmk). Oprócz naszego ogierka, dała jeszcze sześć źrebaków. Najlepsze potomstwo to:
 
1. Jaaref (IRE) - wałach po Sea The Stars, urodzony w 2013 roku. Startował 29 razy, z czego 3xI, 5xII, 1xIII. W wieku sześciu lat był drugi w Abu Dhabi Championship (UAE-G3,11fT,Abu).
 
2. Yaalail (IRE) - wałach po Intello, startował 16 razy, z czego był 3xI, 2xII, 1xIII. W wieku pięciu lat zajął drugie miejsce w HH The President Cup (AUE-L,7fT,Abu).
 
 
II matka
 
Tomoohat (USA), urodzona w 2002 roku po Danzig od Crystal Downs po Alleged. Biegała dwa razy w Anglii, z czego raz wygrała. Urodziła siedem źrebaków, a najlepszym z nich była matka naszego ogierka, Tabassum - j.w. Poza Tabassum, rzetelnie biegał wałach Saajid po Tamayaz, urodzony w 2013 roku, który na cztery starty był 1xI, 2xII.
 
 
III matka
 
Crystal Downs (USA), klacz urodzona w 1996 roku po Alleged od Gazayil po Irish River. Odnosiła sukcesy biegając na torach Irlandii, Francji i Włoch. Na 10 startów jeden raz wygrała, cztery razy była druga i raz trzecia. Na celownik wpadła jako druga w Prix Marcel Boussac (Fr-G1), Athasi Stakes (Ire-L), Brownstown Stakes (Ire-L) i Garnet Stakes (Ire-L). Trzecie miejsce zajęła w Moyglare Stud Stakes (Ire-G1). Czwarta była w Irish 1000 Guineas (Ire-G1).
 
Crystal Downs dała osiem źrebaków.
 
1. Najlepszy był ogier Prussian (USA), ur. w 2005 roku po Danzig. Startował 15 razy, z czego 3xI, 3xII, 1xIII. Wygrał Summer S. (G3,8F,Wo), a drugi był w Lamplighter S. (8.5F,MP), Hill Prince S. (G3, 8FT,Bel) i Majestic Light S. (8FT,Sar).
 
2. Klacz Accessorize (USA), urodzona w 2007 roku po Fusaichi Pegasus, biegała osiem razy, z czego dwa razy wygrała i dwa razy była trzecia. 
 
Mamy nadzieję, że nasz ogierek pokaże się z dobrej strony i jego starty dostarczą nam wiele radości.
 
 
Copyright 2016. All rights reserved.
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego