news_28_05_2023 Nemezis rozpoczęła karierę stadną we Francji - Stadnina Pegaz

OK
Przejdź do treści

Menu główne:


28.05.2023
 
NEMEZIS ROZPOCZĘŁA KARIERĘ STADNĄ WE FRANCJI
 

5 maja 2023 roku w stadninie Ommeel Stud na świat przyszedł ogierek - syn derbistki Nemezis oraz Baliosa. Był to wielki dzień dla nas wszystkich, gdyż maluch jest pierwszym przychówkiem córki Sea The Stars. Zachęcamy do zapoznania się z artykułem na temat tego radosnego wydarzenia.


 
Niekwestionowana gwiazda stadniny Pegaz, klacz Nemezis (IRE), ur. w 2016 po Sea The Stars od Rezyana po Redoute's Choice rozpoczęła karierę stadną we Francji. Tam 5 maja urodziła swojego pierwszego źrebaka po ogierze Balios.
Nasza derbistka z 2019 roku posiada królewski rodowód i mamy nadzieję, że jej błękitna krew odezwie się w genach potomstwa. Ze względu na położenie geograficzne, warunki środowiskowe, jakość pastwisk i dostęp do większej ilości różnorodnych gonitw, postanowiliśmy, że Nemezis i jej potomstwo pozostaną we Francji.
Ojciec Nemezis, ogier Sea The Stars (IRE) po Cape Cross od epokowej matki Urban Sea po Miswaki, startował dziewięciokrotnie i przegrał tylko raz, w swoim debiucie. Jako trzylatek Sea The Stars wygrał 2000 Guineas, Epsom Derby, Eclipse Stakes, International Stakes, Irish Champion Stakes i prestiżowy Prix de l'Arc de Triomphe. Jego imponująca kariera na torze plasuje go w ścisłej czołówce koni o nieprzeciętnym talencie, gdyż zdobywał laury w najbardziej prestiżowych gonitwach Europy. Sea The Stars jest jednym z czołowych reproduktorów świata. Za jego najlepszy przychówek należy uznać Harzanda (zwycięzca Epsom Derby i Irish Derby), Taghroodę (klacz triumfowała w Epsom Oaks oraz w King George VI and Queen Elizabeth Stakes), Sea The Moon (triumfator niemieckiego Derby, które wygrał o 11 długości), Sea Of Class (zwyciężczyni Irish Oaks, Yorkshire Oaks), Stradivariusa (zdobywca Goodwood Cup i Ascot Cup), Baaeed (zwycięzca Prix du Moulin, Queen Elizabeth II Stakes, Lockinge Stakes, Queen Anne Stakes, Sussex Stakes, International Stakes), Star Catcher (triumfatorka Irish Oaks, Prix Vermeille, British Champions Fillies and Mares Stakes), Hukum (zdobywca Coronation Cup), Emily Upjohn (zwyciężczyni British Champions Fillies and Mares Stakes).
Rodzina żeńska naszej Nemezis również jest ze światowej półki. Jej matka, Rezyana po Redoute's Choice od Lady's Delight po Local Talent była dobrą klaczą wyścigową, która wygrała trzykrotnie, dwa razy meldowała się na celowniku jako druga i dwukrotnie jako czwarta. Pierwszym źrebakiem Rezyany był wałach Good News (AUS) po Charge Forward (AUS). Został sprzedany za 30 000 dolarów i biegał dla swoich właścicieli w Singapurze, gdzie odniósł 10 zwycięstw i zgromadził na koncie prawie 600 000 dolarów. W maju 2012 roku Rezyana urodziła ogiera Hadfield (IRE) po Sea The Stars, który również odnosił sukcesy na torze. W 2015 roku na świat przyszła klacz Victoria Drummond (IRE) po Sea The Stars, która jest pełną siostrą naszej Nemezis. Victoria Drummond startowała osiem razy - trzy razy wygrała oraz trzy razy była trzecia. Rodzina żeńska 2-d, z której wywodzi się Nemezis, jest bardzo dobrą i cenioną familią. Matki dawały i dają utalentowane potomstwo na całym świecie.Kariera Nemezis na torze była imponująca. Klacz zapisała się złotymi zgłoskami w historii Służewieckiego toru, uchodząc za jedną z jego największych współczesnych gwiazd. Startowała 19 razy, z czego siedem razy wygrała, pięć razy była druga i siedem razy trzecia. Jako trzylatka triumfowała w Nagrodzie Soliny, zdobyła Błękitną Wstęgę w Derby, wygrała w Oaks oraz pokonała starsze klacze w Nagrodzie Stadniny Krasne. Ponadto zajęła drugie miejsce w Wielkiej Warszawskiej.
W 2021 roku Nemezis zakończyła swoją udaną sportową karierę i wróciła do stadniny. W 2022 roku została pokryta naszym ogierem Balios (IRE), ur. w 2012 roku po Shamardal od Elle Galante po Galileo, którego kupiliśmy w 2018 roku. Balios w swojej karierze wyścigowej startował sześć razy, z czego dwukrotnie wygrał, w tym w gonitwie King Edward VII Stakes (G2), raz był drugi i tyle samo razy czwarty oraz piąty. Tylko w jednym ze swoich wyścigów nie zajął płatnego miejsca.

Karierę stadną Nemezis postanowiliśmy kontynuować we Francji. Przebywa ona obecnie w stadninie Ommeel Stud, prowadzonej przez Irlandczyka Davida Towmey'a.Właśnie w tej stadninie 5 maja 2023 roku Nemezis urodziła ogierka po Balios. Poród odbył się bez komplikacji, ogierek szybko wstał i prezentuje się bardzo poprawnie. Sympatycy Stadniny Pegaz mogą obejrzeć matkę z synem na poniższym filmie:

 
W tym roku Nemezis będzie pokryta ogierem Victor Ludorum (GB), ur. w 2017 roku, po Shamardal (USA) od Antiquities (GB) po Kaldounevees(FR), który stacjonuje w Normandii, w stadninie Haras du Logis, będącej filią stadniny Darley. Victor Ludorum karierę reproduktora rozpoczął w 2022 roku po bardzo udanej karierze wyścigowej. Znajdował się w treningu sławnego A. Fabre. Startował 14 razy, z czego pięć razy wygrał i pięć razy był trzeci. Zwyciężał w Prix Jean-Luc Lagardere (Fr-G1,2yoC&F,1600m,Lon), Poule d'Essai des Poulains (Fr-G1,3yoC,1600m,Dea) i Prix Messidor (Fr-G3,1600m,Cha). We francuskim Derby - Prix du Jockey Club (Fr-G1,3yoC&F,2100m,Cha) - zajął trzecie miejsce. Na takiej samej lokacie plasował się również w Prix Guillaume d'Ornano (Fr-G2,3yo,2000m,Dea), Prix de Fontainebleau (Fr-G3,3yoC&G,1600m,Lon), Prix du Moulin de Longchamp (Fr-G1,1600m,Lon) i Prix du Muguet (Fr-G2,1600m,Sai). Liczymy na to, że, że połączenie genów Nemezis i Victora Ludoruma zaowocuje na torze wyścigowym.


 

O Victorze Ludorumie, jego pochodzeniu i karierze napiszemy w osobnym artykule po udanym kryciu.
 
Póki co mamy nadzieję, że nowonarodzony syn Nemezis i Baliosa będzie się zdrowo chował, a jego występy na europejskich torach przyniosą nam wiele radości.

 
Copyright 2016. All rights reserved.
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego