news_28_12_2019 Kolejny wielki sukces Nemezis - Stadnina Pegaz

OK
Przejdź do treści

Menu główne:

Sezon 2019

07.12.2019

KOLEJNY WIELKI SUKCES NEMEZIS!Sezon wyścigowy dobiegł już końca, ale gwiazda Nemezis wciąż nie przestaje świecić. Po triumfach w Nagrodzie Derby, Oaks, SK Krasne oraz Soliny, dominacji nad całym rocznikiem trzylatków i największej sumie wygranych pieniędzy (267 640 zł), przyszedł czas na kolejny sukces. Córka epokowego Sea The Stars została wystawiona na odbywającej się po raz pierwszy aukcji Winter Star Horse Auction, zorganizowanej przez Polski Klub Wyścigów Konnych oraz Turf Club Służewiec. Była jednym z niewielu posłanych do ringu folblutów (na aukcji dominowały konie czystej krwi arabskiej), ale na jej lot czekała większość zgromadzonych widzów, fotoreporterów i - jak się okazało - kupców.
Licytacja była niezwykle dynamiczna, a suma wciąż szybowała w górę, zatrzymując się na 280 000 euro (1 197 226 zł). Tyle za naszą klacz oferował jeden z kupujących. Niestety, cena ta była za niska, byśmy mogli sprzedać gwiazdę Stadniny Pegaz. Zdajemy sobie sprawę, że późnodojrzewająca córka Sea The Stars (jego potomstwo przeważnie zaczyna odnosić sukcesy w wieku czterech lat) może jeszcze wiele zdziałać na torze wyścigowym, a w przyszłości zasilić polską hodowlę o niezwykle cenną krew. Dlatego, mimo, że licytowana suma była najwyższą w historii kwotą oferowaną kiedykolwiek za konia pełnej krwi angielskiej z Polski, nie przystaliśmy na nią i Nemezis pozostanie z nami.
Niezwykle cieszy nas to, że - oprócz sukcesów wyścigowych - naszej podopiecznej udało się zatriumfować po raz kolejny, tym razem na ringu aukcyjnym. Jest to dla nas ogromny powód do dumy, a dla klaczy - następny dowód uznania za jej niezwykłe dokonania i wspaniałe pochodzenie.

Kilka migawek z Aukcji
 
Copyright 2016. All rights reserved.
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego