MAMY PEŁNĄ SIOSTRĘ DERBISTKI NEMEZIS!
Tego roku na grudniowej aukcji Tattersalls kupiliśmy pełną siostrę Nemezis - wyhodowaną w Irlandii Victorię Drummond. Klacz urodziła się 31 marca 2015 roku w stadninie Pani Renaty Coleman. Oddano ją do treningu znanemu w Wielkiej Brytanii szkoleniowcowi, Markowi Johnstonowi. Podczas całej swojej kariery wyścigowej Victoria Drummond, podobnie jak derbistka Nemezis, nigdy nie wypadła z płatnego miejsca. Jak większość koni po Sea The Stars późno dojrzała, więc do pierwszej gonitwy zapisano ją dopiero na początku 2018 roku. Biegała dwukrotnie w styczniu, zajmując za każdym razem piąte lokaty. Trener klaczy uznał wówczas, że nie jest jeszcze w pełni gotowa i do następnego startu zapisał ją dopiero pod koniec października 2018 roku. Wystąpiła w Novice Stakes na torze w Chelmsford na dystansie 1 mili i 5 1/2 furlongów. Brak pośpiechu opłacił się - Victoria wygrała ten wyścig. W listopadzie wzięła udział w Betway Handicap, rozgrywanym na torze Southwell, w którym również odniosła zwycięstwo, pokonując drugą na mecie Maybe Today aż o 12 długości! Do końca 2018 roku biegała jeszcze trzykrotnie, zajmując trzecie lokaty w dobrze obsadzonych gonitwach i nie tracąc wiele do zwycięzców. W 2019 roku ścigała się tylko raz. W czerwcu w gonitwie rozgrywanej na torze w Newmarket wygrała o szyję.
Warto zaznaczyć, że Victoria Drummond biegała z sukcesami wyłącznie na długich dystansach, wynoszących od ok. 2400 metrów do ok. 2800 metrów. Podczas swojej kariery zarobiła w Wielkiej Brytanii prawie 30 000 funtów.
Pokładamy w Victorii Drummond bardzo duże nadzieje hodowlane, mając na uwadze jej wspaniały rodowód, osiągnięcia oraz fakt, że jest ona pełną siostrą naszej tegorocznej derbistki i oaksistki - Nemezis. Jej zakup sprawił, że - po zakończeniu kariery wyścigowej przez Nemezis - w stadninie będziemy posiadać aż dwie córki epokowego Sea The Stars! To wspaniała inwestycja w przyszłość nie tylko naszej, ale i całej polskiej hodowli.
RODOWÓD VICTORII DRUMMOND
Victoria Drummond (IRE), po Sea The Stars od Rezyana po Redoute's Choice, urodziła się 31 marca 2015 roku w stadninie pani Renaty Coleman w Irlandii.
Połączenie krwi czempiona Sea The Stars z klaczą Rezyaną zostało dokładnie przemyślane. Pozwoliło ono nasycić rodowód Victorii Drummond prawdziwymi gwiazdami światowego turfu. Gniadoszka posiada inbredy na niezwykle cenione ogiery: 4x4 na Danziga, 5x5x4 na Northern Dancera i 5x5 na Buckpassera. Warto zaznaczyć, że jej piątą matką jest Natalma, wielce zasłużona w hodowli klacz, która między innymi wydała na świat wspomnianego Northern Dancera. Rodzina żeńska Victorii Drummond posiada rzadki inbred 5x5 właśnie na fenomenalną Natalmę.
Linia męska Victorii Drummond
Sea The Stars (IRE) po Cape Cross od Urban Sea po Miswaki urodził się 6 kwietnia 2006 roku w stadninie Sunderland Holdings Ltd. Hodowcą ogiera jest rodzina Tsui, a właścicielem Christopher Tsui.
Sea The Stars startował dziewięć razy i przegrał tylko w swoim debiucie. Przez wielu znawców uznawany jest za jednego z najlepszych koni wyścigowych wszechczasów. W wieku trzech lat wygrał 2000 Guineas, Epsom Derby, Eclipse Stakes, International Stakes, Irish Champion Stakes i Prix de l'Arc de Triomphe.
Matka Sea The Stars, Urban Sea stała się własnością biznesmena z Hong Kongu, Dawida Tsui w 1990 roku. Nabył ją za 50 000 dolarów na aukcji roczniaków w Deauville.
Zakup był prawdziwym strzałem w dziesiątkę, gdyż okazała się ona wybitną klaczą wyścigową, która biegała z sukcesami do piątego roku życia i zarobiła dla swojego właściciela 1 713 548 dolarów.
Poza tym klacz stała się skarbem w hodowli. W 1998 roku Urban Sea urodziła po Sadlers Wells wybitnego Galileo, który oprócz tego, że był wyjątkowym wyścigowcem, stał się kamieniem milowym w hodowli koni pełnej krwi angielskiej. Rzadko kiedy zdarza się, żeby dana klacz dała w hodowli więcej niż jednego wybitnego konia, a od Urban Sea, oprócz wybitnego Galileo, urodził się nie mniej wybitny Sea The Stars. Gdy na świat przyszedł ojciec naszej Nemezis nikt nie przypuszczał, że nawiąże on do swojego półbrata Galileo, zarówno na torze, jak i w hodowli. Okazało się jednak, że nie tylko posiadał klasę porównywalną do Galileo, ale według wielu znawców znacznie go nią przewyższał.
Ojciec Sea The Stars jest synem światowej klasy milera, Cape Cross (IRE), ur. w 1994 roku po Green Desert od Park Appel po Ahonoora. Cape Cross na dziewiętnaście startów pięć razy wygrał, trzy razy był drugi i trzy razy trzeci. Zwyciężył w Juddmonte Lockinge S. (G1), Queen Anne S. (G2), oraz Celebration Mile S. (G2) w Wielkiej Brytanii. Większą karierę zrobił jednak w hodowli. Oprócz wspaniałego Sea The Stars, po Cape Cross urodziło się dziewiętnastu innych zwycięzców gonitw rangi G1.
Najlepszy przychówek Cape Cross:
- og. Sea The Stars – j.w.
- klacz Ouija Board (GB), ur. w 2001 roku od Selection Board po Welsh Pageant. Na wielu torach świata zarobiła w sumie 6 311 362 dolarów. Na dwadzieścia dwa starty dziesięć razy wygrała, trzy razy była druga i pięć razy trzecia. Triumfowała w wieku trzech lat w Pretty Polly S. (GB,10FT), Vodafone Oaks (G1,12FT), Irish Oaks (G1,12F), BC F&M Turf (G1,11F) i była trzecia w Prix de l'Arc de Triomphe (G1,12F). W wieku 4 lat wygrała Hong Kong Vase (G1,12FT), Princess Royal S.(G3,12FT) i była druga w BC F&M Turf (G1,10FT). W wieku 5 lat zwyciężyła w BC F&M Turf (G1,11FT), Prince of Wales's S.(GB,G1,10FT) oraz Nassau S.(GB,G1,10FT).W 2004 roku została wybrana Czempionką Trzyletnich Klaczy, Koniem Roku oraz Eclipse Champion Turf Mare.
W 2005 roku okrzyknięto ją najlepszą starszą klacz na dystansach od 11 do 14 furlongów.
W 2006 została uhonorowana tytułem Europejskiej Czempionki Starszych Koni oraz ponownie Konia Roku i Eclipse Champion Turf Mare.
Dotychczas urodziła sześć źrebaków - każdy z nich biegał i zwyciężał. Najlepszy był ogier Australia (GB) po Galileo, ur. w 2011 roku. Zarobił na torze 2 623 350 euro. Wygrał w wieku dwóch lat Breeders Cup Juvenile Turf Trial S. (IRE-G3,8f,Leo), w wieku trzech lat triumfował w Epsom Derby (GB-G1,12f,Eps), Irish Derby (Ire-G1,12f,Cur) oraz w International S. (GB-G1,10.5f,Yor). Ogier Australia od 2015 roku jest reproduktorem w stadninie Coolmore w Irlandii, a stanówka nim kosztuje 50 000 euro.
Golden Horn (GB), ur. w 2012 od Fleche D'Or po Dubai Destination. Na dziewięć startów siedem razy wygrał i dwa razy był drugi. Zarobił 4 438 651 funtów. Triumfował w Epsom Derby (Eng-G1,12f,EPS), Eclipse S. (Eng-G1,10f,SAN), Irish Champion S. (Ire-G1,10f,LEO), Dante S. (Eng-G2,10.5f,YOR), Feilden S. (Eng-L,9f,NMK), a karierę zwieńczył zwycięstwem w Prix de l'Arc de Triomphe (FR-G1,12f,LON). Od 2016 roku jest ogierem czołowym w stadninie Dalham Hall w Newmarket.
Sea The Stars zarobił na torach europejskich 4 417 163 funtów. Zdobył wszystkie najważniejsze nagrody w Europie. Został uhonorowany szeregiem tytułów, m.in. Czempiona Trzyletnich Koni, Konia Roku według Cartier Racing Awards, czy Konia Roku w Irlandii. W 2009 roku oficjalnie uznano go za najlepszego wierzchowca na świecie z oceną 136 funtów, o 6 funtów więcej, niż druga w rankingu Goldikova. Timeform ocenił go na 140. Dołączył do grona siedmiu najlepszych koni w historii, w gronie których znajdują się Sea Bird, Tudor Minstrel, Brigadier Gerard, Abernant, Ribot i Mill Reef (później dodano do tej listy jeszcze ogiera Frankel).
27 października 2009 roku ogłoszono, że Sea The Stars będzie stanowił w stadninie Gilltown Stud Aga Khana w Irlandii. Zwyciężczyni Łuku Triumfalnego z 2008 roku, znakomita klacz Zarkava, została zarezerwowana na jedną z jego pierwszych „partnerek hodowlanych”.
Na początku cena stanówki ogierem wynosiła 85 000 euro. Już pierwszy przychówek Sea The Stars odniósł liczne sukcesy.
Narodzona w 2011 roku klacz Taghrooda oraz Vazira, a także ogier Sea The Moon, osiągnęły na torach fantastyczne rezultaty.
- Ogier Sea The Moon (GER) od Sanwa po Monsun wygrał Deutsches Derby (Ger-G1) o 11 długości przed Lucky Lion. Potem był drugi w Grosser Preis von Baden (Ger-Gr1) na 2400m. Zarobił na torze 525 000 euro. Od 2015 roku jest reproduktorem w Landwades Stud w Newmarket.
- Klacz Taghrooda (GB) od Ezima po Sadlers Wells biegała sześć razy, z czego cztery wygrała, raz była druga i raz trzecia. Zwyciężyła w King George VI and Queen Elizabeth S. (GB-G1,12fT), Oaks S. (GB-G1,12f10yT), Pretty Polly S. (GB-L,10fT), była druga w Yorkshire Oaks (GB-G1,12fT) i trzecia w Prix de l'Arc de Triomphe (Fr-G1,12fT). Taghrooda zarobiła na torach wyścigowych 1 476 101 funtów. W 2015 rozpoczęła karierę hodowlaną, a w 2016 roku urodziła klacz Jahafil po Kingman.
- Vazira (FR) to kolejna córka z pierwszego rocznika koni po Sea The Stars od Vadazy po Zafonic, która biegała sześciokrotnie. Trzy razy wygrała, m.in. w Prix Saint-Alary (Fr-G1) 2000m czy Prix Vanteaux (Fr-G3) 1800m. Niedawno rozpoczęła karierę stadną, wydając na świat dwa źrebaki – w 2016 roku ogierka Variyann po Shamardal i w 2017 roku źrebaka tej samej płci - Vadabada po Dansili.
- Ogier Harzand (IRE), ur. w 2013 r. po Sea The Stars od Hazariva po Xaar wygrał Epsom Derby (GB-G1,12fT), a miesiąc później zwyciężył w Irish Derby (IRE-G1,12fT). Na siedem startów triumfował cztery razy, a w trakcie całej kariery zarobił 1 535 850 funtów. Od 2017 roku jest ogierem czołowym w stadninie Giltown Stud w Irlandii.
Trzy inne konie z rocznika urodzonego w 2013 roku wygrywały gonitwy rangi G1.
Cloth Of Stars (IRE) od Strawberry Fledge po Kingmambo na czternaście startów siedem razy triumfował, cztery razy był drugi i dwa razy trzeci. Jako pierwszy na metę wpadł w m.in. w Prix Ganay (Fr-G1,2100m,Sai) i jako drugi w Prix de l'Arc de Triomphe (Fr-G1,2400m,Cha). Zarobił w sumie 1 769 450 euro.
W 2014 roku z połączenia Sea The Stars oraz Private Life po Bering urodził się ogier Stradivarius (IRE). Na szesnaście startów jedenaście razy wygrał, raz był drugi i dwa razy trzeci. W wieku trzech lat zwyciężył w Goodwood Cup (GB-G1,16fT,Goo), Queen's Vase (GB-G2,14fT,Asc), był trzeci w St Leger (GB-G1,14.5fT,Don) i Long Distance Cup (GB-G2,16fT,Asc). Jako czterolatek triumfował w Gold Cup (GB-G1,20fT,Asc), Goodwood Cup (GB-G1,16fT,Goo), Yorkshire Cup (GB-G2,14fT,Yor), Lonsdale Cup (GB-G2,16.5fT,Yor) oraz Long Distance Cup (GB-G2,16fT,Asc). Trwający sezon jest również pasmem sukcesów Stradivariusa. Wygrał on ponownie Gold Cup (GB-G1,20fT,Asc) i Yorkshire Cup (GB-G2,14fT,Yor). Ogiera trenuje znany brytyjski szkoleniowiec John Gosden, a ostatni ich wspólny sukces miał miejsce 20 czerwca 2019 roku. W 2018 roku Stradivarius został wybrany Europejskim Czempionem Stayerów. Dotychczas zarobił na torze prawie dwa miliony funtów.
W 2015 roku po Sea The Stars od Holy Moon po Hernando urodziła się klacz Sea Of Class (IRE), która na siedem startów cztery razy wygrała i dwa razy była druga. Zwyciężyła w Irish Oaks (Ire-G1,3yoF,12fT,Cur), Yorkshire Oaks (GB-G1,F&M,12fT,Yor), Fillies' Trial Stakes (GB-L,3yoF,10fT,Nby), Abingdon Stakes (GB-L,3yoF,10fT,Nby) i była druga w Prix de l'Arc de Triomphe (Fr-G1,12fT,Lon). Startowała na torach Wielkiej Brytanii, Irlandii i Francji. Do 3 lipca 2019 roku znajdowała się w treningu brytyjskiego trenera Williama Haggasa, ale zakończyła karierę wyścigową z powodu często powtarzających sie kolek. Na torach Europy zarobiła ponad półtora miliona funtów.
Sea The Stars jest jednym z czołowych reproduktorów świata. Do teraz urodziło się po nim 12 indywidualnych zwycięzców gonitw rangi G1 i 100 triumfatorów gonitw rangi Stakes.
Jak wspomnieliśmy wcześniej, za jego najlepszy przychówek należy uznać Harzanda, Taghroodę, Sea The Moon, Sea Of Class i Stradivariusa.
W 2018 roku roczniaki po Sea The Stars sprzedano za łączną sumę 1 000 000 gwinei.
Obecnie, w 2019 roku, cena stanówki tym wybitnym ogierem wynosi 150 000 euro.
Rodzina żeńska Victorii Drummond
I matka
Rezyana (AUS), klacz urodzona w 2005 roku po Redoute's Choice od Lady's Delight (SAF) po Local Talent (USA) została wyhodowana w Nowej Południowej Walii przez Arrowleave Joint Venture. Na Wielkanocnej aukcji w 2007 roku kupiła ją Pani Renata Coleman, urodzona w Bawarii, która przebywała w tamtym czasie na drugiej półkuli. Klacz Rezyana pod barwami swojej właścicielki startowała piętnaście razy, z czego trzykrotnie triumfowała, dwukrotnie zajmowała drugie lokaty i tyle samo razy wpadała na celownik na czwartej pozycji.
Zwyciężyła w swoim debiucie na torze w Muswellbrook w Australii na dystansie 4 1/2 furlongów. Następne triumf odniosła w Cessnock w Cvem Security Handicap na dystansie 7 furlongów.
Drugie miejsce zajęła w Freewat 2KY Hi-Tide Handicap na dystansie 1 mili 1 1/2 furlongów. Co więcej, klacz triumfowała w PM EST First National Financial Solutions F&M (Handicap) na torze w Newcastle w Australii na dystansie 7 1/2 furlongów.
Najbardziej wartościowy start zanotowała na torze Doomben w gonitwie rangi G3, Mullins Lawyers Rough Habit Plate na dystansie 1 mili i dwóch furlongów, gdzie zajęła drugie miejsce ze stratą pół długości do nowozelandzkiego Rockdale. Na torach Australii Rezyana zarobiła prawie 70 000 dolarów australijskich.
Pierwszym źrebakiem od Rezyany, którego wyhodowała pani Coleman, był wałach Good News (AUS) po Charge Forward (AUS). Został sprzedany za 30 000 dolarów i biegał dla swoich właścicieli w Singapurze, gdzie odniósł 10 zwycięstw i zgromadził na koncie prawie 600 000 dolarów.
W następnych latach hodowczyni wysłała Rezyanę do Europy. Klacz wtedy po raz pierwszy została pokryta Sea The Stars i 27 maja 2012 roku urodził się ogier Hadfield (IRE). Na aukcji roczniaków w Irlandii - Goffs Orby Sale został on sprzedany Johnowi Fergusonowi za 150 000 euro.
W 2013 roku Rezyana urodziła źrebaka po So You Think (NZ), ale niestety ogierek zmarł jako roczniak.
Następnie pani Coleman wróciła do krycia ogierem Sea The Stars i w 2015 roku urodziła się klacz Victoria Drummond (IRE) - pełna siostra naszej Nemezis. Na aukcji Goffs November Sale w 2015 roku została sprzedana jako źrebak za 80 000 dolarów Dougowi Rawnsley'owi. O Victorii Drummond pisane było wyżej.
W 2016 roku Rezyana, ponownie kryta Sea The Stars, urodziła naszą gwiazdę Nemezis - zwyciężczynię Derby i Oaks na warszawskim Służewcu. Nemezis wciąż pozostaje w treningu u legendarnego trenera Andrzeja Walickiego. Mamy nadzieję, że w przyszłym sezonie, już jako starsza, czteroletnia klacz, będzie się dalej rozwijać i wciąż osiągać znakomite rezultaty.
Nemezis nigdy nie wypadła z płatnego miejsca. Jej najgorszym rezultatem była trzecia lokata. Ze względu na swoje pochodzenie, późnodojrzewająca córka Sea The Stars rozpoczęła karierę wyścigową dopiero w październiku. W 2018 roku biegała tylko 2 razy. W debiucie wpadła na metę jako trzecia, a w ostatnim swoim starcie wygrała. W 2019 roku zobaczyliśmy ją najpierw w dniu rozpoczęcia sezonu. Wystąpiła w Memoriale Tomasza Dula i zajęła trzecie miejsce za ogierem Interwiew oraz - jak się okazało parę miesięcy później - trzecim w Wielkiej Warszawskiej Plontierem. W drugiej połowie maja klacz ponownie zajęła trzecie miejsce w Nagrodzie Irandy, przybiegając za czwartym w Derby Salasamanem i Grossierem. Dalsza część kariery Nemezis wskazała, że wraz z wydłużeniem dystansu nasza podopieczna jest coraz lepsza. Nemezis rozpoczęła zwycięską passę od wygrania Nagrody Soliny (kat. B, 2200 m). Następnie odniosła pewne zwycięstwa w najważniejszych dla trzylatków gonitwach kategorii A, rozgrywanych na dystansie 2400 metrów - Derby i Oaks. Kolejny triumf zanotowała w Nagrodzie SK Krasne (kat. A , 2200 metrów). Odrobinę rozczarowania przyniosła Wielka Warszawska, w której Nemezis zajęła drugie miejsce za klaczą Pride of Nelson. Warto wspomnieć, że jej porażka nastąpiła po fatalnej jeździe dżokeja O'Neila, który poprowadził naszą podopieczną bez wyczucia, powodując kolizje i jazdą odbierając jej szansę na zwycięskie przypieczętowanie wspaniałej trzyletniej kariery. Prawdopodobnie to właśnie przez porażkę w Wielkiej Warszawskie Nemezis nie została wybrana Koniem Roku 2019. Niemniej jednak zarówno my, jak i trener oraz wierni kibice klaczy, bardzo wierzymy w możliwości naszej derbistki i z nadzieją patrzymy na kolejny sezon wyścigowy. Warto zaznaczyć, że podczas odbywającej się w grudniu aukcji Winter Star Sale, zorganizowanej przez PKWK i Turf Club, która przyciągnęła wielu zagranicznych kupców, Nemezis uzyskała w licytacji zawrotną jak na polskie warunki sumę 280 000 euro, ale nie osiągnęła ceny rezerwowej, w związku z czym nie zdecydowaliśmy się na jej sprzedaż.
W 2017 roku Rezyana urodziła ogierka po Night Thunder, Orient Dancer (FR), który został sprzedany za 45 000 euro do stadniny Rosemont Stud, należącej do Anthony'ego Mithena.
Po sprzedaży ogierka po Night Thunder (IRE), Rezyana wróciła do Australii i 28 sierpnia 2018 roku urodziła klacz po Tarzino (NZ) - nowozelandzkim czempionie z 2015 i 2016 roku, który wygrał Victoria Derby (AUS-G1,3yo,2500m, Flemington), Rosehill Guineas (AUS-G1,3yo,2000m, Rosehill), był drugi w Australian Guineas (AUS-G1,3yo,1600m,Flemington), a trzeci w Moonee Valley Vase (AUS-G2,3yo,2040m,Moonee Valley).
II matka - Lady's Delight (SAF)
Victoria Drummond ma dość egzotyczne pochodzenie, gdyż jej babka (druga matka) jest hodowli południowoafrykańskiej.
Klacz Lady's Delight (SAF) urodziła się 16 sierpnia 1992 roku i jest córką ogiera Local Talent(USA) od You're My Lady po Roberto (USA). Lady's Delight wyhodowała stadnina Maine Chance Farms. Babka Victorii Drummond startowała dwadzieścia cztery razy, z czego sześciokrotnie triumfowała. Biegała w Południowej Afryce. Po karierze, w kwietniu 1998 roku, wysłano ją do Australii, a w lipcu 1998 roku do Japonii pod ogiera Sunday Silence. Wróciła do Australii zaźrebiona.
W 1999 roku Lady's Delight urodziła klacz po Sunday Silence, którą nazwano Sunday Service (AUS). Biegała ona dwadzieścia cztery razy, z czego trzy razy wygrała, cztery razy była druga i sześć razy trzecia. W hodowli dała 11 źrebaków, wszystkie urodzone w Australii.
Najlepsze potomstwo Sunday Service to: Winner's Way - wałach po Starcraft (NZ), urodzony w 2012 roku; That's A Good Idea po Flying Spur (AUS) z 2009 roku; klacz Kneeling po Encosta De Lago (AUS), urodzona w 2008 roku; wałach Exponents po Foxwedge (AUS) z 2013 roku i Hermano Menor po Duporth (AUS) z 2011 roku.
- Drugą bardzo dobrą córką Lady's Delight jest Rezyana (AUS) po Redoute's Choice, o której pisaliśmy wyżej przy okazji matki Victorii Drummond.
- Trzecią doskonałą potomkinią Lady's Delight jest klacz Express Power (AUT), urodzona w 2009 roku po Snitzel (AUS), która biegała osiem razy, trzy razy wygrywając, trzy razy zajmując drugą i raz trzecią lokatę. Jako druga na metę wpadła w 2013 roku w Adrian Knox Stakes (AUS-G3, 3yoF, T2000m, Randwick).
III matka - You're My Lady (USA)
Prababką Victorii Drummond jest klacz amerykańskiej hodowli, You're My Lady (USA) urodzona w 1980 roku po Roberto od Spring Adieu po Buckpasser. Do startów wyszła sześć razy, dwa razy zwyciężając i raz zajmując drugą lokatę. W 1992 roku została wysłana do Południowej Afryki. W stadzie dała 11 źrebaków. Będąc kryta w Stanach Zjednoczonych, urodziła w 1989 roku ogiera You're My Pride (USA) po Proud Truth, który na siedem startów raz wygrał i dwa razy był drugi. W 1991 roku na świat przyszedł ogier Youthful Legs (USA) po Explodent, który ścigał się czternaście razy, trzy razy wygrywając, cztery razy zajmując drugą i raz trzecią lokatę. Po karierze został skutecznym reproduktorem w Australii, a 56% jego potomstwa zwyciężało na torach wyścigowych.
Od You're My Lady po Woodman (USA) w 1990 roku urodził się ogier Chayim, który osiem razy zmagał się na torach USA, trzykrotnie zwyciężając, raz zajmując drugą i dwa razy trzecią lokatę. Po karierze na torze został reproduktorem w Venezueli, dając liczne i utalentowane potomstwo, ale niestety w 2008 roku zakończył swoje życie.
Od 1992 roku potomstwo You're My Lady rodziło się w Południowej Afryce. Oprócz wyróżnionej Lady's Delight (babki Nemezis), o której pisaliśmy wyżej, należy wspomnieć o:
- og. Announce (SAF), ur. w 1997 roku po National Assembly, który biegając siedemnaście razy, cztery razy wygrał, cztery razy był drugi i trzy razy trzeci. Po karierze został ogierem czołowym w stadninie Hadlow Stud w Południowej Afryce.
- kl. Daphne Donnelly (SAF) ur. w 1994 roku po Golden Thatch, która wygrywała, m.in. w George Azzie Memorial H., a w stadzie w 2005 roku dała bardzo dobrą Queen Bay (SAF) po Fort Wood, która na dwadzieścia dziewięć startów osiem razy wygrała, cztery razy była druga i dwa razy trzecia. Triumfowała w latach 2009-2011 m.in. w Yellowwood Handicap (9f, SAF-G3), Jacaranda Handicap (9f, SAF-G3), była druga w Gerald Rosenberg Stakes (10f, SAF-G2) i w Ipi Tombe Challenge (8f, SAF-G2).
Podsumowując:
Rodzina 2-d, z której wywodzi się Victoria Drummond, jest bardzo dobrą i cenioną rodziną. Matki dawały i wciąż dają utalentowane potomstwo na całym świecie. Bardzo nas cieszy fakt, że stado Stadniny Pegaz wzbogaciło się o kolejną klacz z tak cennym rodowodem, której potomstwo - mamy nadzieję - będzie odnosić sukcesy nie tylko na torach Polski, ale i całej Europy.
***
Niniejszą publikacją dotyczącą Victorii Drummond rozpoczynamy cykl artykułów o nowych klaczach w naszej stadninie, które po karierze wyścigowej zostały wdrożone do hodowli. Pozostańcie z nami, śledźcie naszą stronę oraz fanpage na Facebooku, by niczego nie przegapić.
Zaczynamy pisać nowy rozdział polskiej hodowli koni pełnej krwi angielskiej. Pragniemy dorównać zagranicy i pozostać z nią w kontakcie, bo przecież Polskę stać na hodowlę światowej klasy folblutów!