news_31_08_2019 Nemezis nie zwalnia tempa - Krasne - Stadnina Pegaz

OK
Przejdź do treści

Menu główne:

Sezon 2019

31.08.2019
NEMEZIS NIE ZWALNIA TEMPA
W sobotę Nemezis łatwo wygrała Nagrodę SK Krasne (kat. A) - gonitwę międzynarodową dla 3-letnich i starszych klaczy, rozgrywaną na dystansie 2200 metrów, która była jej ostatnim sprawdzianem przed Wielką Warszawską.
Po efektownym zwycięstwie w Derby i Oaks, córka Sea The Stars podchodziła do wyścigu w roli faworytki. Dżokej Kamil Grzybowski, który po raz pierwszy dosiadał naszej podopiecznej w tak ważnej gonitwie, znakomicie wywiązał się z postawionego przed nim zadania. Wyścig poprowadziła równym tempem koleżanka stajenna Nemezis - Phoenix, która w podobny sposób pomogła derbistce w Oaks na początku sierpnia. Dżokej Grzybowski spokojnie poczekał do prostej finiszowej, trzymając swoją klacz cały bieg w środku stawki. Kilkaset metrów przed metą minął łatwo rywalki, atakując polem. Nemezis, galopująca niezwykle swobodnie, bez większego wysiłku uzyskała przewagę 3 1/2 długości nad drugą na mecie Imsexyandiknowit oraz trzecią Dreamline. Phoenix niestety nie udało się powtórzyć wyczynu z Oaks, w którym po mocnym prowadzeniu zajęła wysoką czwartą lokatę. Tym razem nie odegrała większej roli w wyścigu i ukończyła go na odległej pozycji.
Dzięki sukcesowi Nemezis, możemy pochwalić się już drugim triumfem w Nagrodzie Krasne. 11 lat temu Princess of Leone wygrała ten prestiżowy wyścig dla Stadniny Pegaz, pokonując wówczas  Maverę i Irkucję. W tym roku córka Sea The Stars z lekkością powtórzyła jej wyczyn.
Trenowaną przez Andrzeja Walickiego Nemezis na padoku dekorował prezes Stadniny SK Krasne - pan Wiesław Kołakowski oraz hodowca Jarosław Księżuk, co stanowiło dla nas dodatkową nobilitację.
Mamy nadzieję, że ten bieg okaże się dla Nemezis łatwym przystankiem na drodze do najważniejszego punktu drugiej części sezonu - Wielkiej Warszawskiej, która odbędzie się pod koniec września. Wszystkim trzymającym wciąż kciuki za naszą klacz i gorąco jej kibicującym serdecznie dziękujemy!

Dane wyścigu: Czas: 2'17,9''(14,2-30,6-31,0-31,1-31,0); Temperatura: 29.0°C, Słonecznie; Styl: bardzo łatwo
Odległości: 3 1/2 - 2 1/2 - 1 1/4 - 2 - daleko(29); Stan toru lekko elastyczny(3.2)

 
Copyright 2016. All rights reserved.
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego