news_maj_2019_nowe_klacze_w_stadninie_pegaz - Stadnina Pegaz

OK
Przejdź do treści

Menu główne:

maj 2019
NOWE KLACZE W STADNINIE PEGAZ

W ostatnich dniach nasza stadnina wzbogaciła się o dwie nowe klacze. Na aukcji Tattersalls w Newmarket kupiliśmy trzyletnią Dorchester po Lope de Vega od Cloud Line po Danehill Dancer oraz gniadą dwulatkę brytyjskiej hodowli po Holly Roman Emperor od Postage Stampe po Singspiel.

Klacz Dorchester po Lope de Vega od Cloud Line po Danehill Dancer

Jest córką Lope de Vega (IRE), og. ur. w 2007 r. od Lady Vettori po Vettori, który startował 9 razy, z czego cztery razy wygrał i raz był trzeci. Odniósł zwycięstwo we francuskim Derby - Prix du Jockey Club (French Derby) (Fr-Gr1) 2100m, Poule d'Essai des Poulains (French 2,000 Guineas) (Fr-Gr1) 1600m, a trzeci był w Prix De Fontainebleau (Fr-Gr3) 1600m. Zarobił prawie 2 miliony euro. W 2011 roku krył w stadninie Ballylinch w Irlandii. Stanówka nim kosztuje obecnie 80 000 euro i pomimo wysokiej ceny, zainteresowanie ogierem jest duże do tego stopnia, że klacze zapisywane są na liście rezerwowej.

Link do Prix Du Jockey Club G1 (2010): TU

Najlepsze potomstwo Lope de Vega to:
- Santa Ana Lane (AUS) - zarobione 2 914 905 funtów;
- Vega Magic (AUS) - zarobione 2 030 372 funtów;
- Belardo (IRE) - 901 642 funtów;
- The Right Man (GB) -735 746 funtów i wiele, wiele innych.

 
Rodzina żeńska Dorchester to stara familia 1-e.

Jej matka, Cloud Line po Danehill Dancer od Superstar Leo po College Chapel, startowała 3 razy, z czego jeden raz wygrała i dwa razy była druga.
Dorchester jest pierwszym źrebakiem Cloud Line. Rok po jej narodzinach urodziła ogierka również po Lope de Vega, który przyszedł na świat dwa lata temu.
 
Cloud Line jest pełną siostrą klaczy Sentaril (GB), urodzonej w 2009 roku, która na 10 startów trzykrotnie była pierwsza, dwa razy druga i raz trzecia. Zwyciężyła m.in. w Fleur De Lys Fillies' Stakes (GB-L, 1600m, Lingfield), była druga w Jersey Stakes (GB-G3, 1400m, Ascot) i w Conqueror Stakes (GB-L, 1600m, Goodwood), a trzecia w Miles & Morrison Stakes (GB-L, 1400m, Ascot).
 
Druga matka Dorchester, Superstar Leo (IRE), ur. w 1998 roku po College Chapel od Council Rock po General Assembly była dzielną klaczą wyścigową. Na 13 startów 5 razy wygrała i cztery razy była druga. Zwyciężyła w Norfolk Stakes (Eng-G3), Flying Childers Stakes (Eng-G2), a drugą lolatę zajęła w Phoenix Stakes (Ire-G1), Prix de l´Abbaye de Longchamp (Fra-G1) oraz City Wall Stakes (Eng-L). Najlepsze jej potomstwo to wspomniana wyżej Sentaril (GB) oraz klacz Enticing (GB) ur. w 2004 roku po Pivotal, która na 16 startów 5 razy wygrała, dwa razy była druga i dwa razy trzecia. Triumfowała w gonitwach rangi G3. Wszystkie źrebaki Superstar Leo biegały z powodzeniem. Urodziła ich dotychczas 12, z czego tylko trzy nie zwyciężały.
 
Trzecia matka, Council Rock (GB), ur. w 1985 roku po General Assembly od Dancing Rocks po Green Dancer biegała bez większych sukcesów, ale odznaczyła się w hodowli. Urodziła m.in. wspaniałą klacz Superstar Leo (j.w.), która występowała na torach z powodzeniem i dała wartościowe potomstwo. Poza tym Council Rock jest matką koni, które wygrywały wyścigi rangi G1, G2 i G3. Były to między innymi tak zasłużone wierzchowce jak: Rivet (IRE), Out and About (IRE), Aleander Pope (IRE), Boston Rocker (IRE), December Draw (IRE), czy Sniper (IND).
 
Jeszcze nie zdecydowaliśmy czy trzyletnią Dorchester wdrożymy od razu do hodowli, czy spróbujemy jej sił na torze. Klacz biegała kilka razy w tym roku w Wielkiej Brytanii bez większych sukcesów, ale niewątpliwie jej cenne geny mogą odegrać znaczącą rolę w naszym stadzie.
 
 
Klacz ur. 05.04. 2017 po Holy Roman Emperor od Postage Stampe po Singspiel

 
Filmik z breeze przed aukcją: TU
 
Ojciec naszej nowej dwulatki to irlandzkiej hodowli piętnastoletni Holy Roman Emperor po Danehill od L'On Vite po Secretariat, który obecnie jest reproduktorem, legitymującym się królewskim pochodzeniem. Wyhodowany został w Tower Bloodstock, a jego właścicielem jest Mr John Magnier.

Ten znamienity syn epokowego Danehilla od klaczy L'On Vite po Secretariacie urodził się 28 marca 2004 roku. W chwili, gdy ogier przychodził na świat, jego ojciec - Danehill po Danzig od Razyana po His Majesty, już nie żył. Holy jest przychówkiem z ostatniego sezonu stanówkowego, gdyż Danehill zmarł 13 maja 2003 roku w wieku 17 lat, ok. 4 miesiące po pokryciu matki Emperora - L'On Vite. Klacz po fantastycznym Secretariacie od Fanfreluche po Northern Dancer w chwili jego urodzenia miała 18 lat. Można więc stwierdzić, że gniadosz jest synem bardzo dojrzałych rodziców.
Rodowód Holy’ego został zbudowany na samych światowych sławach wyścigowych. W jego żyłach płynie królewska krew Northern Dancera, Secretariata i Bold Rulera oraz zasłużonej klaczy Natalmy. Holy Roman Emperor zinbredowany jest 3x3 na Northern Dancera, ale niezwykle cenny w jego rodowodzie jest potrójny żeński inbred 4x4x4 na klacz Natalmę. Poza tym występuje jeszcze potrójny inbred 5x5x5 na epokowego Nearco.
Holy Roman Emperor startował siedem razy w wieku 2 lat. Wygrał w czasie swojej krótkiej kariery czterokrotnie, a dwa razy był drugi. Zarobił ponad 700 000 dolarów. Trenował go nie kto inny, jak sławny szkoleniowiec Aidan O'Brien w Ballydoyle.
Zwyciężył w Prix Jean-Luc Lagardere/Grand Criterium (Fr-G1), Phoenix S.(Ire-G1), Railway S.(Ire-G2), a drugi był w National S.(Ire-G1), Dewhurst S.(GB-G1).
Ostatni występ w jego karierze miał miejsce 14 października 2006 roku na torze w Newmarket w Dewhurst Stakes (G1) w biegu na 7 furlongów, gdzie ponownie zajął drugie miejsce za Teofilo, ale przegrał tylko o łeb.
W najważniejszych biegach dla dwulatków najpoważniejszym rywalem Holy'ego był wspomniany już Teofilo. Oczekiwano na kolejne pojedynki między nimi w wieku 3 lat, ale w marcu 2007 roku właściciele gniadosza zdecydowali się wycofać go z treningu i wdrożyć do hodowli, by mógł on zastąpić ogiera George’a Washingtona, również po Danehillu, który miał problemy z płodnością.
 
Holy Roman Emperor od 2007 roku jest ogierem czołowym, tzw. "wahadłowym" dla Coolmore Stud. Kryje w stadninie Coolmore w Irlandii podczas europejskiego sezonu stanówkowego, a potem w stadninie Coolmore w Australii podczas sezonu stanówkowego na południowej półkuli. W 2018 i 2019 roku stanówka nim kosztowała 15 000 euro.
 
O najlepszym potomstwie Holy Roman Emperora pisaliśmy TU
 
Rodzina żeńska
 
Matka naszej gniadoszki to Postage Stampe, klacz ur. w 2003 roku po Singspiel od Jaljuli po Jalmood. Wyhodowana została w stadninie Blenheim Bloodstock, a właścicielami są Tick Tock Partnership. Startowała 9 razy, z czego 2 razy wygrała i dwa razy była trzecia.
W swoim debiutanckim starcie w wieku dwóch lat odniosła przekonujące zwycięstwo. Triumfowała aż o 5 długości przed drugim na mecie koniem na dystansie 7 furlongów. Drugi występ, zaliczony już w barwach nowych właścicieli, również miała bardzo udany. Wygrała o 4 długości na długim jak dla dwulatki dystansie - 1 mili i 2 furlongach. Następnie klacz ponownie zmieniła właścicieli i zaliczyła mniej udane dwa starty, kończąc w ten sposób sezon dwuletni. W wieku trzech lat brała udział w czterech gonitwach, w których raz była piąta, ale niewiele straciła do zwycięzcy, bo jedynie 3 3/4 długości. Zakończyła swoją karierę w listopadzie 2007 roku, zajmując trzecie miejsce w Furniture Hire Fillies' Handicap na torze w Newmarket. Straciła wówczas do zwycięskiej Oh Glory Be tylko 1 3/4 długości.
Dotychczas Postage Stampe urodziła 8 źrebaków, z czego tylko jeden był ogierkiem. Gniadosz po Sepoy urodził się w 2014 roku. Biegał 10 razy, z czego raz wygrał, raz był drugi i raz trzeci.
 
Niezłą karierę miała klacz Fulney po Dr Fong, urodzona w 2009 roku. Startowała 14 razy, z czego raz wygrała, trzy razy była druga i trzy razy trzecia.
Inna córka Postage Stampe, Poste Restante po Halling, startowała 15 razy, z czego raz wygrała i trzy razy była trzecia.
Siedmioletnia Postbag po Three Valleys biegała dziewięć razy, z czego raz wygrała, raz była druga i dwa razy trzecia.

II matka
 
Jaljuli (IRE), ur. w 1986 roku po Jalmood od Anjuli po Northfields biegała 12 razy, z czego dwa razy wygrała, raz była druga i raz trzecia. Była druga w Rockfel Stakes (G3), trzecia w Cheveley Park Stakes (G1) i czwarta w Princess Margaret Stakes (G3) oraz Lowther Stakes (G2). Zarobiła na torach 25 983 funtów.
Babka naszej dwulatki, oprócz klaczy Postage Stampe, urodziła jeszcze 13 źrebaków, z czego 9 zwyciężało.
Najwięcej na torach zarobił wałach Kyllachy Star, ur. w 2006 roku po Kyllachy, który osiem razy wygrał, osiem był drugi i dziewięć razy trzeci.  Zarobił w sumie 116 836 funtów.
 
Dobrą córką Jaljuli po King's Theatre była klacz Royal Jubille, ur. w 1998 roku. Startowała 7 razy, z czego raz wygrała i raz była trzecia.  Jako matka stadna urodziła siedem źrebaków, z czego dwa okazały się zwycięzcami - klacz Bogside Theatre ur. w 2004 roku po Fruits Of Love (3x1, 7x2, 3x3) i wałach Lindenhurst ur. w 2010 roku po Captain Marvelous  (4x1, 3x2,1x3). Royal Jubile doczekała się też bardzo dobrego wnuka wyścigowego, wałacha Lord Yeats od swojej córki Bogside Theatre po Yeats. Lord Yeats ur. w 2013 roku, startował 15 razy, z czego trzy razy wygrał i cztery razy był drugi. Zwyciężył m.in. w Fred Archer Stakes (GB-L,12fT,Nmk), a drugą lokatę zajął w Vintage Crop Stakes (Ire-G3,14fT,Nav). Pozostaje nadal w treningu Jedda O'Keeffe i startuje na torach Anglii i Irlandii.
 
III matka
 
Anjuli (IRE), ur. w 1978 r. po Northfields od Katricia po Skymaster nie biegała. Jest matką 14 źrebaków, z czego 12 z nich biegało, a 7 zwyciężało.

Najlepszą córką Anjuli po Persian Bold była klacz Kooyonga (IRE), urodzona w 1988 roku. Startowała 18 razy, z czego 9 razy wygrywała, cztery razy była druga i raz trzecia. Zwyciężyła w Coronation S. (Eng-G1), Irish 1,000 Guineas (Ire-G1), Coral Eclipse S. (Eng-G1), Grosser Mercedes-Benz Pris (Ger-G1), EBF Leopardstown S. (Ire-G3), Matron Fillies S. (Ire-G3), EBF Silver Flash S. (Ire) i Leopardstown 1,000 Guineas Trial (Ire). Była druga w 1,000 Guineas S. (Eng-G1), Queen Elizabeth II S. (Eng-G1), Cartier Million (Ire), a trzecia w Prince of Wales's S. (Eng-G2). W 1991 roku Kooyongę wybrano na Czempionkę Trzyletnich i Starszych Klaczy w Irlandii oraz Czempionkę Milerów w Irlandii. Została także Klaczą Roku w Irlandii. W 1992 roku wysoko oceniono ją jako starszą klacz w Niemczech i w Irlandii na dystansach od 9,5 do 11 furlongów.
Kooyonga zasłużyła się również w hodowli. Urodziła 7 źrebaków, z których 6 biegało i wygrywało. Najlepszy był ogier Philomatheia (USA), ur. w 1997 roku po Danzig, który na 16 startów 5 razy wygrał, a raz był trzeci. Zarobił na torach ponad pół miliona dolarów. Biegał w Japonii. Po karierze został reproduktorem we Włoszech, gdzie stacjonował do 2005 roku, a od 2009 był reproduktorem w Szwecji.
 
Dobrą córką Kooyongi okazała się klacz Kresleriana (USA), urodzona w 1999 roku po Seeking The Gold, która biegała w Japonii. Na 16 startów raz wygrała, trzy razy była druga i raz trzecia. Po karierze dała 8 źrebaków, spośród których wszystkie biegały i jedynie trzy nie wygrywały.
Dobrym synem Kooyongi był też ogier Gaily The Pride, urodzony w 1995 roku po Seeking The Gold. Startował 30 razy, z czego trzy razy wygrał, 7 razy był drugi, cztery razy trzeci, a biegał w Japonii.
Kooyonga urodziła kilka klaczy, które nie odnosiły spektakularnych zwycięstw na torze, ale odznaczyły się w hodowli, dając wartościowe potomstwo. Za przykład można podać klacz Feminine Heart (USA), urodzoną w 1993 roku po AP Indy, która po karierze wyścigowej, w 2008 roku, wydała na świat córkę Reynę (USA) po Mr John, zwyciężczynię John Franks Memorial Sales Stakes i LA Champions Day Lassie Stakes. Klacz była też druga w D. S. Shine Young Memorial Futurity i w La Stallion Stakes. Inna córka Kooyongi, Princess Atoosa (USA), urodzona w 1998 roku po Gone West nie biegała, ale wydała na świat córkę, Elle Bird po AP Indy, która z kolei w 2015 roku urodziła ogiera Laurent (BRZ) po Discreet Cat. Wygrał on w 2018 roku GP Professor Nova Monteiro (BRZ-G3)[1.900mD,Gav] i Cl Imprensa (BRZ-L)[1.400mD,Gav].
 
Prababka naszej dwulatki urodziła w 1982 roku klacz Hatton Gardens, która biegała 10 razy, z czego trzy razy wygrała, a cztery razy była druga. Triumfowała w Carna Stakes (IRE-L), a druga była w C.L. Weld Park Stakes (IRE-G3). Po karierze urodziła liczne potomstwo, a najlepszą jej córką okazała się klacz Kundalini (USA), ur. w 1990 roku po El Gran Senor, która na 17 startów 6 razy wygrała, a trzy razy była druga. Została wybrana w 1994 roku Czempionką Trzyletnich Klaczy w Południowej Afryce, gdzie biegała.
 
Nasza nowa podopieczna pochodzi z dobrej żeńskiej rodziny 19, z której wywodzą się zwyciężczynie Oaks, Derby czy St. Leger.
Mamy nadzieje, że obie nasze klacze sprawią nam wiele radości zarówno na torze, jak i w hodowli! 
Copyright 2016. All rights reserved.
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego