news_racing_post_o_stadninie_08_09_2018 - Stadnina Pegaz

OK
Przejdź do treści

Menu główne:

08.09.2018

RACING POST
O STADNINIE PEGAZ
We wczorajszym wydaniu Racing Post - najpopularniejszego brytyjskiego dziennika, piszącego o wyścigach konnych, ukazał się artykuł dotyczący Stadniny Pegaz i ogiera Balios.
W publikacji dziennikarz James Thomas wspomina zakupionego przez nas syna Shamardala, a także Ecosse'a, Price of Ecosse'a i Cacciniego.
Artykuł w tak prestiżowej gazecie jest dla nas niezwykłym wyróżnieniem. Do tej pory Racing Post praktycznie nie pisał o wyścigach konnych w Polsce. Bardzo cieszy nas to, że zakup Baliosa rozszedł się szerokim echem po Europie, dzięki czemu o naszej rodzimej hodowli mogą dziś czytać pasjonaci wyścigów na całym świecie.

tłumaczenie:

BALIOS - BOHATER ROYAL ASCOT
OGIEREM CZOŁOWYM W POLSCE

Zwycięzca King Edward VII Stakes Balios, który w tym roku rozpoczął swoją karierę hodowolaną u Harasa du Hogueneta we Francji, został sprzedany czołowemu polskiemu hodowcy Andrzejowi Zielińskiemu i dołączył do jego stada w Stadninie Pegaz.
Stadnina Pegaz jest już domem dla Ecosse - potomka Peintre Celebre i najskuteczniejszego ogiera czołowego w Polsce, jego syna Prince of Ecosse - czempiona dwulatków oraz Cacciniego - zwycięzcy Polskiego Derby, którego ojcem jest American Post.
Balios, kryjący do tej pory u Harasa du Hogueneta za 2,500 euro, jest synem Shamardala oraz Elle Galente, z sukcesami startującej w gonitwach rangi Listed. To też wnuk trzykrotnej zwyciężczyni G1, Elle Danzig.
Ogier, wyhodowany przez Sheikha Sultana Bin Khalifa Al Nahyan, wygrał dwukrotnie dla trenera Davida Simcocka, w tym gonitwę rangi G2 - King Edward VII Stakes na torze Royal Ascot w 2015 roku. Zakończył karierę z Ratingiem Racing Postu, wynoszącym 115 i 168,361 euro na koncie.

 
Copyright 2016. All rights reserved.
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego