swiat_blizniaki - Stadnina Pegaz

OK
Przejdź do treści

Menu główne:

ŚWIAT KONI


W miniony piątek na torze Charles Town w USA doszło do historycznego wydarzenia. Dwa trzyletnie bliźniaki pełnej krwi angielskiej - Mr Ping i Mr Pong (Denis of Cork/Washingtonian/Domestic Dispute) zadebiutowały w jednej gonitwie. Bieg ukończyły na piątej i szóstej pozycji, ale nie to się liczyło.
Ogiery są własności i hodowli Johna B. Casey, którego inny podopieczny - Fool Proof wygrał w 2008 roku West Virginia Lottery Breeders' Classic.
"Udało nam się doprowadzić je na linie mety i puścić razem w jednym wyścigu. Coś podobnego nigdy nie miało miejsca", mówi Casey.

Eksperci szacują, że mniej niż 1% ciąż bliźniaczych kończy się narodzinami dwóch zdrowych źrebaków, ponieważ macica klaczy nie jest przystosowana do większej ilości potomstwa, niż jedno. Niektóre klacze, zwłaszcza pełnej krwi angielskiej, mają tendencję do wytwarzania dwóch komórek jajowych, więc ciąże bliźniacze zdarzają się dość często. Uważa się, że około 30% ciąż folblutów to ciąże mnogie, choć większość z nich nie kończy się pozytywnie. Weterynarze często proponują redukcję nadliczbowych pęcherzyków zarodkowych w celu zwiększenia szansy na przeżycie jednego z płodów.

Mr. Ping i Mr. Pong trenują pod okiem Larry'ego F. Curtisa i zadebiutowali w piątek w gonitwie na 4,5 furlonga. Bliżniaki startujące w wyścigach zdarzają się, ale fakt, że zrobiły to w tym samym biegu, jest precedensem.
Pan Casey i jego małżonka Cynthia byli podekscytowani wydarzeniem. Zaznaczyli, że najważniejsze, że bliźniaki nabrały doświadczenia i ukończyły wyścig całe i zdrowe. Po trudnościach, które przezwyciężyły w młodym wieku, oba kasztany zasługują na szacunek i wiernych fanów, których na torze podczas ich debiutu nie brakowało :)

Czekamy na informacje o dalszych losach uroczych braci, życząc im jak najlepiej.
 
Copyright 2016. All rights reserved.
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego