swiat_najladniejsze_tory_swiata - Stadnina Pegaz

OK
Przejdź do treści

Menu główne:





Dla wszystkich uczestników wyścigów bez wątpienia kompleks Toru Służewiec jest najpiękniejszy. Gdyby przywrócić jego doskonałość z maja czy sierpnia 1939 roku, nie miałby sobie równych. Modna - jak na owe czasy - modernistyczno-okrętowa architektura, przemyślany układ urbanistyczny i wysokiej klasy projekt terenów zielonych stawia do dziś jeszcze warszawski tor w europejskiej czołówce. Ale dajmy szansę reszcie świata ...
Niżej przedstawiamy dwanaście najładniejszych torów wyścigowych na świecie. Służewiec pomijamy,  bo go już dobrze znamy. Życzymy miłego oglądania.
Ascot Racecourse
w Anglii

Najważniejszy tor w Anglii, położony blisko Zamku Windsor i związany z rodziną królewską. W Ascot wyścigi odbywają się przez 26 dni w roku.
Historia Royal Ascot sięga roku 1711, a w gronie obserwatorów zasiada brytyjska rodzina królewska, w której stajniach znajdują się jedne z najszybszych i najpiękniejszych angielskich koni. Impreza jest ważnym brytyjskim wydarzeniem społecznym. Do Ascot przyjeżdża co roku 300 tys. kibiców, a więc jest on najczęściej odwiedzanym torem wyścigowym świata.

Chester Racecourse
w Anglii

Najmniejszy i najstarszy spośród ważnych torów w Anglii. Pierwsze wyścigi odbywały się tu już w XVI wieku. Chester położony jest przy brzegu przepływającej przez Walię i Anglii rzeki Dee. Pierwsza trybuna toru została wybudowana w 1817 r., a ostatnia przebudowa miała miejsce w 1985 r., gdy stare trybuny spłonęły z winy podpalacza.

Chantilly Racecourse
we Francji

Pierwsza gonitwa na Hippodrome de Chantilly odbyła się 15. maja 1834 r. W 1886 r. książę Aumale podarował tor Institut de France.
Najważniejsza impreza wyścigowa  odbywa się tu w pierwszym tygodniu czerwca.

Churchill Downs
w USA

Otwarcie toru w Louisville w stanie Kentucky nastąpiło w 1875 r. Nazwę zawdzięcza Johnowi i Henry'emu Churchillom, którzy wydzierżawili swojemu bratankowi, pułkownikowi Meriwetherowi Lewisowi Clarkowi Jr., ziemię, na której powstał. Tu także, jak w większości tego typu miejsc, odbywają się r ownież różne inne imprezy. Olbrzymie tłumy przyciągnęli kiedyś Bon Jovi, Dave Matthews Band czy Kenny Chesney.

Del Mar Surfside Race Place w USA

Założycielami toru są aktorzy Pat O'Brien i Bing Crosby (aktor i muzyk). Wybudowanie w 1937 r. toru wsparła również finansowo wytwórnia filmowa Paramount. Dziś tor należy do stanu Kalifornia, na terenie kompleksu znajduje się też m.in. pole golfowe.
Surfside Race Place to również sieć najbardziej prestiżowych barów sportowych w USA i bardzo znanych konnych bukmacherów.

Galway Racecourse
w Irlandii

Znany też jako Ballybrit Race Track, położony w hrabstwie Galway w Irlandii. Najważniejsze wyścigi na tym torze odbywają się w sierpniu. Pierwszy start odbył się w 1869 r.
W 1979 r., przy okazji pielgrzymki do Irlandii, Jan Paweł II odprawił tu mszę dla 300 tys. osób.

Happy Valley Racecourse
w Hongkongu

Jeden z dwóch torów w Hongkongu, spora atrakcja dla turystów. Zbudowany na bagnach w 1845 r. dla Brytyjczyków, którzy nie potrafili się obyć bez wyścigów konnych. 26. lutego 1918 r. miał tu miejsce pożar, w którym zginęło prawie 600 osób. To był najtragiczniejszy pożar w historii Hongkongu. Tor odbudowano w 1995 r. Jego sława szybko powróciła.

Club Hipico de Santiago w Chile

Hipico Club jest jednym z trzech torów istmniejących w Chile. Ten jednak jest najstarszym tego typu obiektem w Ameryce Południowej (1870 r.). Miejsce to jest też popularną areną koncertów - grali tu Iron Maiden, Metallica, Keane, Linkin Park, Depeche Mode czy Jonas Brothers.

Keeneland Racecourse
w USA
Tor znajduje się w Lexington, w stanie Kentucky. Znajduje się tu też m.in. bogata biblioteka, zawierająca pozycje na temat wyścigów konnych - ponad 10 tys. książek, mnóstwo filmów wideo, negatywów i wycinki gazetowe.
Dorocznie odbywa się tu też pięć aukcji, które przyciągają kupców i hodowców z całego świata.

Ippodromo Merano we Włoszech
Znany też jako Pferderennplatz Meran, gospodarz wielu ważnych włoskich wyścigów, m.in. Grosser Preis von Meran.
Merano stało się popularne, gdy pod koniec XIX w. arystokracja zaczęła zjeżdżać do miasteczka na spa. W 1896 r. zaczęto organizować więc prowizoryczne wyścigi, w 1900 r. powstał tu już tor z prawdziwego zdarzenia.

Meydan Racecourse
w Dubaju
Otwarty 27. marca 2010 r. tor pomieścić może 60 tys kibiców, trybuna główna ma 1,6 km długości. Nigdzie nie ma nagród porównywalnych do The Dubai World Cup, w trakcie którego do wygrania jest w sumie 26,25 mln dol.
Obecnie dobudowywane są muzeum, galeria i pole golfowe. Kompleks zajmuje ponad 600 hektarów, docelowo - dwa tysiące ha.

Santa Anita Park
w USA
Chyba najpiekniejszy tor na świecie z racji swojego wspaniałego położenia u stóp Gór San Gabriel. Tor otwarty został w 1934 roku i znany jest między innymi z filmu "Niepokonany Seabiscuit".


Źródło fotografii: Internet
 
Copyright 2016. All rights reserved.
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego