swiat_Poets Voice - Stadnina Pegaz

OK
Przejdź do treści

Menu główne:

W niniejszym artykule przedstawimy sylwetkę ogiera Poet's Voice (GB), urodzonego w marcu 2007 roku. Przedwczesna śmierć przerwała sześcioletnią zaledwie karierę hodowlaną syna Dubawi i Bright Tiara po Chief's Crown.
Poet's Voice

Ogier odszedł miesiąc temu, w marcu 2018 roku z powodu ataku serca.
 
Nasza stadnina zdążyła zakupić dwa lata temu jego córkę - Zayę (GB), której matką jest Birdie po Alhaarth. Urodzona w 2015 roku klacz w ubiegłym sezonie biegała dwukrotnie. W debiucie wygrała, w drugim zaś starcie - Nagrodzie Dakoty (kat. A) zajęła trzecie miejsce. Trenuje ją Ania Zielińska. Zaya zainauguruje nowo rozpoczęty sezon na Służewcu już 28 kwietnia w Nagrodzie Dżamajki.
 
W zeszłym roku kupiliśmy też ogierka urodzonego w 2016 roku po Poet's Voice od Suzanita po Lomitas. Na debiut Sicario będziemy czekać z niecierpliwością.
 
Ze względu na dwa wymienione wyżej konie zdecydowaliśmy się przedstawić na łamach naszej strony karierę, najlepsze potomstwo oraz pochodzenie ogiera Poet's Voice, który zdecydowanie odszedł za wcześnie. Uważamy, że mógł jeszcze wiele dobrego zdziałać dla światowej hodowli. Żył zaledwie 11 lat.
 
Ogier został wyhodowany przez stadninę Darley i należał do stadniny Godolphin.
Biegał piętnaście razy w wieku od dwóch do czterech lat.
Trenował go trener stajni Godolphin, Saeed bin Suroor, a we wszystkich startach ogiera dosiadał dżokejski mistrz wszechczasów - Lanfranco Dettori. Jako pierwszy mijał metę cztery razy, dwa razy natomiast był drugi, a trzy razy trzeci.
Zarobił na torach 562 143 dolarów.
Krótkie przedstawienie sylwetki Poet’s Voice można obejrzeć pod tym linkiem: TU
 
Kariera

Kariera dwuletnia
 
Zadebiutował na torze w Newmarket w lipcu 2009 roku w wyścigu Mertoun Paddocks E.b.f. Maiden Stakes na 7 furlongów, gdzie zajął trzecie miejsce. Następny wyścig, Walker Transport Novice Stakes na torze w Newmarket, również na dystansie siedmiu furlongów, wygrał.
W swoim trzecim występie pobiegł w Uk Acomb Stakes, gdzie zajął trzecie miejsce, ale stracił do zwycięzcy i drugiego na mecie konia tylko 1/2 długości.
Trener z właścicielami postanowili sprawdzić go z mocniejszymi rywalami w wyścigu rangi G2, Champagne Stakes. Poet's Voice zwyciężył.
Sezon dwuletni zakończył czwartym miejscem w Shadwell Middle Park Stakes na dystansie sześciu furlongów. Odległości między końmi były jednak minimalne i wynosiły kolejno: 3/4, szyja, 1 długość.
 
Kariera trzyletnia
 
Poet's Voice rozpoczął trzyletni sezon w maju 2010 roku we francuskim odpowiedniku 2000 Guineas, Poule D'Essai Des Poulains (G1) na dystansie jednej mili. Nie poradził sobie w 15-konnej stawce, poprowadzony przez jeźdźca nieco zbyt ofensywnie, na skutek czego zajął ósme miejsce. Wyścig ten wygrał znany obecnie w Europie reproduktor, Lope De Vega.
Potet’s Voice wrócił do ścigania się w Wielkiej Brytanii. Wystąpił na torze w Salisbury w wyścigu Sovereign Stakes na dystansie jednej mili, gdzie minął metę jako drugi, tracąc jedynie nos do zwycięzcy.
Po występie w Sovereign Stakes, wygrał Celebration Mile (G2) na torze w Goodwood.
Następnym jego sukcesem był triumf w prestiżowym Queen Elizabeth Stakes (G1) na torze w Ascot, gdzie pokonał m.in. świetnego Rip Van Winkle.
 
Link do Queen Elizabeth Stakes: TU
 
Po tym sukcesie postanowiono spróbować sił ogiera na dłuższym dystansie. Zapisano go do wyścigu Emirates Airline Champion Stakes na torze w Newmarket, gdzie dystans gonitwy wynosił dziesięć furlongów. Ta próba nie zakończyła się sukcesem, gdyż zajął w niej dziewiąte miejsce na dziesięć startujących koni. To był ostatni występ ogiera w tym sezonie.
 
Kariera czteroletnia
 
W wieku czterech lat, gniadosz biegał pięć razy.
Był drugi na torze Meydan w wyścigu Emirates Airline Jebel Hatta Stakes (G2) na dystansie jednej mila oraz trzeci w Newmarket w nagrodzie Nayef Joel Stakes (G2), również rozgrywanej na 1600 m.
Pozostałe trzy starty w wieku czterech lat nie należały do udanych.
 
Kariera hodowlana
 
W 2012 roku ogier rozpoczął karierę hodowlaną. Stanowił w Australii, w stadninie Kelvinside Stud oraz w Wielkiej Brytanii w stadninie Darley's Hall Stud.
 
 
Najlepsze potomstwo
 
1. Poet's Word (IRE)
 
Już w pierwszym roku stanowienia po Poet’s Voice urodził się niewątpliwie najlepszy jego syn od Whirly Bird po Nashwan -  Poet's Word (IRE).
Ogier przyszedł na świat w 2013 roku. Startował jak do tej pory trzynaście razy, z czego cztery razy wygrał, pięć razy był drugi, a jeden raz trzeci.
Ścigał się w Wielkiej Brytanii, Irlandii, Hong Kongu i Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Wyhodowano go w stadninie Woodcote Stud, a jego właścicielem jest Saeed Suhail. Trenuje go Sir Michael Stoute z Wielkiej Brytanii.
Wygrał Glorious Stakes (G3) w Anglii na torze Goodwood na dystansie 12 furlongów, był drugi w Irish Champion Stakes (G1), Champion Stakes (G1) na torze w Ascot i w Huxley Stakes (G3).
W tym roku pod koniec marca zajął drugie miejsce na torze Meydan w Dubai Sheema Classic (UAE- G1) na dystansie dwunastu furlongów.

Link do Irish Champion Stakes (G1)  (drugie miejsce): TU
Link do Champion Stakes (G1) w Ascot (drugie miejsce): TU
Link do  Dubai Sheema Classic (drugie miejsce): TU
 
W odróżnieniu od swojego ojca, Poet's Word najlepsze rezultaty osiąga na dystansach powyżej dziesięciu furlongów.
 
 
2. Poeta Diletto (GB), urodzony w 2013 roku po Poet’s Voice od Mia Diletta po Selkirk jest hodowli i własności Scuderia Blueberry SRL. Startował trzynaście razy, z czego cztery razy wygrał, dwa razy był drugi, a jeden raz trzeci. Ściga się we Włoszech i Wielkiej Brytanii. Zarobił jak do tej pory na torze 117 177 funtów. Wygrał jako dwulatek Premio Guido Berardelli (ITY-G3) na dziewięć furlongów, jako trzylatek zwyciężył w Premio Parioli - Italian 2000 Guineas (ITY-G3) na jedną milę, a jako czterolatek odniósł triumf w Premio Chiusura. Poza tym był drugi w Premio Fassati i Premio Gardone.
 
Link do Premio Parioli - Italian 2000 Guineas (ITY-G3): TU
 
3. Poet's Vanity (GB) to klacz urodzona w 2014 roku po Poet's Voice od Vanity po Thatching. Jest hodowli Panda Bloodstock & Trickledown Stud, a własności pani M E Wates. Dotychczas startowała siedem razy, z czego dwa razy wygrała, a jednokrotnie była trzecia. Jako dwulatka zwyciężyła w Oh So Sharp Stakes (GB-G3) na dystansie siedmiu furlongów. Jako trzylatka była trzecia w Nell Gwyn Stakes (GB-G3) na tym samym dystansie. Trenuje ją brytyjski trener Andrew Balding.
 
 
4. Montsarrat (IRE), wał. ur. w 2013 roku po Poet’s Voice od Flying Flag po Entrepreneur, hodowli Agricola Del Parco, a własności Sheikha Hamdana Bin Mohammeda Al Maktouma i Ahmada Ghalita Almheiri.
Wałach startował dwadzieścia pięć razy, z czego sześć razy wygrał, cztery razy był drugi i raz trzeci. Wygrał m.in. Jebel Ali Stakes (UAE-L,10fD,Jeb), ścigał się na torach Anglii i Zjednoczonych Emiratów Arabskich.
 
5. Midnight Malibu (IRE), klacz urodzona w 2013 roku po Poet’s Voice od Midnight Martini po Night Shift, hodowli Kabansk Ltd & Rathbarry Stud, a własności D A West & Partner.
Startowała trzydzieści cztery razy, z czego siedem razy wygrała, sześć razy była druga i cztery razy trzecia.
 
6. Brave Hero (GB), ogier urodzony w 2013 roku po Poet’s Voice od Classical Dancer po Dr Fong. Startował pięć razy, z czego dwa razy wygrał.
Po Poet's Voice urodziło się jeszcze wiele innych dobrych koni, ale niestety przedwczesna śmierć nie pozwoliła mu wykazać się dostatecznie w hodowli.
Mamy nadzieje, że nasza klacz Zaya i ogierek Sicario (GER), który dopiero w tym roku zadebiutuje, pokażą się z dobrej strony, a później, w trakcie kariery hodowlanej, będą przekazywać i powielać dobre geny Poet's Voice'a. Tym bardziej, że naszej rodzimej hodowli potrzebna jest tzw. "szybka krew”, a tej w żyłach Poet's Voice'a nie brakowało.
Jako ciekawostkę należy odnotować fakt, że matka ogiera Sicario - Suzanita, jest córką klaczy Suisun (GER) po Monsunie. Suisun, babka Sicario, to z kolei matka dobrze znanego bywalcom Służewieckiego toru ogiera Silvaner (GER) po Lomitas, ur. w 2008 roku, który za granicą zarobił prawie dwieście tysięcy euro, a w Polsce dodatkowo 183 500 złotych. Ten doskonały długodystansowiec był drugi w St. Leger i Wielkiej Warszawskiej, a na trzydzieści cztery starty w sumie siedem razy wygrał, cztery razy był drugi i trzy razy trzeci. Obecnie jest reproduktorem i pierwsze źrebaki po nim urodziły się w tym roku w ośrodku treningowym Adama Wyrzyka w Rosłońcach.  
 
Pochodzenie Poet's Voice
 
Ojciec
 
Dubawi (IRE), ogier urodzony w 2002 roku po Dubai Millennium od Zomaradah po Deploy to koń wyhodowany przez Sheikha Mohammeda z Darley Stud i własności Darley.
Biegał osiem razy, z czego pięć razy wygrał, raz był drugi i raz trzeci.
Startował w niebieskich barwach Godolphin, był w treningu Saeeda bin Suroora, a we wszystkich ośmiu startach dosiadał go mistrz jeździecki Frankie Dettori.
W 2004 roku okazał się niepokonanym dwulatkiem, wygrywając National Stakes (G1) oraz Superlative Stakes (G3).
W wieku trzech lat triumfował w Irish 2,000 Guineas (G1) i Prix Jacques Le Marois (G1), był drugi w Queen Elizabeth II Stakes (G1), a trzeci w Epsom Derby (G1).
 
Materiał o ogierze Dubawi: TU
 
Link do Irish 2000 Guineas: TU
 
Dubawi jest obecnie aktywnym reproduktorem w Dalham Hall Stud. Stanówka nim w 2016 roku kosztowała 225 000 funtów. W 2017 roku cena krycia sięgnęła już 250 000 funtów.
Dubawi to szczególnie cenny reproduktor, gdyż jest jednym z nielicznych doskonałych ogierów po wybitnym Dubai Millennium (GB) z 1996 r, który na torach świata zarobił 4 470 404 dolarów.
 
Karierę Dubai Millennium zakończyła kontuzja prawej nogi w sierpniu 2000 roku, a w 2001 został poddany eutanazji z powodu tzw. "grass sickness" - zatrucia toksyną wytwarzaną przez bakterię Clostridium botulinum typu C, które prowadzi do polineuropatii atakującej ośrodkowy, obwodowy i jelitowy układ nerwowy. Większość widocznych objawów klinicznych wiąże się z porażeniem w obrębie przewodu pokarmowego, chociaż uszkodzenia nerwów występują w całym ciele. To rzadka i śmiertelna choroba koni, na którą oprócz wspaniałego Dubai Millennium padł także Moorestyle - jeden z najwybitniejszych brytyjskich sprinterów powojennych oraz Mister Baileys - zwycięzca 2000 Guineas z 1994 roku.
W związku z powyższym po Dubai Millennium urodziło się tylko jedno pokolenie koni. 2002 rok był pierwszym i jednym sezonem hodowlanym ogiera, który mimo tego wykazał się jako reproduktor, dając konie takie jak Dubawi, Echo of Light, Bahar Shumaal, Watchtower, Ten Centuries, Belenus (irlandzki, nie należy mylić go z ojcem wielu koni ścigających się na Służewcu o tym samym imieniu, który wyhodowany został w Niemczech).

Link do Prix Jacques Le Marois (G1) - Dubai Millennium: TU
Link do Dubai World Cup (2000 rok) - Dubai Millennium: TU
 
Pierwsze źrebaki po Dubawi przyszły na świat w 2007 roku i już ten rok stanówkowy okazał się sukcesem hodowlanym.
 
W 2007 r. po Dubawi, oprócz Poet's Voice, urodziły się konie takie jak:
 
- klacz Dubawi Heights (zwyciężczyni Gamely Stakes, Yellow Ribbon Stakes)
- klacz Happy Archer (zwyciężczyni Garden Province Stakes, The Durban Thekwini Stakes),
- klacz Secret Admirer (triumfatorka Flight Stakes, Epsom Handicap)
- ogier Makfi (zwycięzca 2000 Guineas Stakes, Prix Jacques Le Marois)
- ogier Monterosso (zdobywca Dubai World Cup)
- ogier Prince Bishop (triumfator Al Maktoum Challenge, Dubai World Cup)
- ogier Tiger Tees (zwycięzca The Galaxy (ATC))
 
W roku 2008 Dubawi dał natomiast konie takie jak:
 
- Al Kazeem (triumfator Tattersalls Gold Cup – dwukrotnie, Prince of Wales's Stakes, Eclipse Stakes)
- Hunter's Light (zwycięzca Premio Roma, Al Maktoum Challenge, Jebel Hatta)
- Waldpark (triumfator Deutsches Derby)
- Red Dubawi (zwycięzca Premio Vittorio di Capua)
 
Co roku po tym wspaniałym reproduktorze rodzi się wiele doskonałych koni, jak choćby w 2010 roku Night of Tunder (triumfator 2000 Guineas Stakes, Lockinge Stakes), czy w 2011 roku ogier Postponed (wygrał King George VI and Queen Elizabeth Stakes, Dubai Sheema Classic, International Stakes), a także wiele, wiele innych.
Z koni po Dubawi 16% wygrywało gonitwy rangi Stakes, a 10% gonitwy rangi G1, G2 czy G3.
Tylko w 2017 roku siedem koni po Dubawi triumfowało w gonitwach rangi G1, a z 2018 roku należy dołączyć jeszcze zwycięzców z Dubaju - Benbatl i North America.
Trzeci rok z rzędu na aukcjach konie po Dubawi cieszą się olbrzymią popularnością i wysoką ceną. W 2017 roku średnia cena za roczniaka wynosiła 751 000 funtów, a najdroższy kosztował 2 700 000 funtów.
 
Rodzina żeńska Poet's Voice
 
I matka
 
Bright Tiara (USA), klacz urodzona w 1989 roku po Chief's Crown od Expressive Dance po Riva Ridge startowała dziesięć razy, z czego raz wygrała. Urodziła dziewięć źrebaków, z których tylko jeden nie startował na torze.
Ciekawostką jest, że Poet's Voice to jedyny syn Bright Tiary, pozostałych ośmioro źrebaków to klacze, a każda z nich wygrywała.
 
Najlepsze potomstwo Bright Tiary:
 
- Poet's Voice (GB) - j.w.

- Gold Tiara (USA) po Seeking The Gold, urodzona w 1996 roku.
 
Kupił ją japoński właściciel Kazuko Yoshida, dla którego z sukcesami biegała w Japonii. Startowała trzydzieści dwa razy, z czego dziewięć razy wygrywała, dwa razy była druga, a trzy razy trzecia. Ścigała się do wieku pięciu lat.
Zwyciężyła w Unicorn Stakes (JPN-3,3yo,1800m-D), Sirius Stakes (JPN-3,3youp,1400m-D), Mile Championship Nambu Hai (JPN-1,3youp,1600m-D), Procyon Stakes (JPN-3,3youp,1400m-D), Kakitsubata Kinen (JPN-3,4youp,1400m-D) oraz Galaxy Stakes (JPN,4youp,1400m-D). Była druga w February Stakes (JPN-1,4youp,1600m-D), a trzecia na mecie zameldowała się w Daily Hai Queen Cup (JPN-3,3yo F,1600m-T) i Kashiwa Kinen (JPN-3,3youp,1600m-D). Na torze zarobiła 389,767,000 jenów. Jest matką dziewięciu źrebaków, spośród których wszystkie biegały, a tylko dwa nie wygrywały. Podobnie jak jej matka, w hodowli dawała w większości klacze (sześć na dwa ogiery i jednego wałacha).
 
- Queens Park (USA) to urodzona w 1997 roku córka ogiera Relaunch. Startowała szesnaście razy, z czego cztery razy wygrała, a raz była druga. Urodziła osiem źrebaków, spośród których dwa nie biegały, a reszta wygrywała i zajmowała bliskie płatne miejsca. Ponownie geny jej matki dały o sobie znać w hodowli, skutkując narodzinami aż sześciu klaczy w stosunku do jednego ogiera i wałacha.
 
- Patroness (GB) to klacz urodzona w 2008 roku po Dubawi, pełna siostra Poet's Voice. Biegała sześć razy, z czego raz była druga.
 
Dotychczas urodziła dwa źrebaki. W 2013 roku po Pivotalu przyszedł na świat wałach Blair House (IRE), który biega w Wielkiej Brytanii i Emiratach Arabskich. Startował czternaście razy, z czego cztery razy wygrał, a sześć razy był drugi. W tym roku, jako pięciolatek, wygrał Jebel Hatta (UAE-G1,9fT,Mey). Zarobił około trzysta tysięcy funtów.
 
Link do Jebel Hatta (UAE-G1,9fT,Mey) z 2018 roku - Blair House: TU
 
Drugi syn Patroness po Teofilo to ogier Key Victory (IRE), urodzony w 2015 roku. Startował raz i wygrał. Znajduje się w treningu C. Appleby’ego.
 
 


II matka
 
Expressive Dance (USA), urodzona w 1978 roku po Riva Ridge od Exclusive Dancer po Native Dancer, była bardzo dobrą klaczą wyścigową.
 
Startowała dwadzieścia trzy razy, z czego dwanaście razy wygrała, a pięć razy była druga. Jak na tamte lata zarobiła sporo poniędzy, bo ponad trzysta tysięcy dolarów.
Wygrała Comely S. (G3), Bewitch S. (G3), Ballerina S. (G3), Poinciana H., była druga w Astarita S. (G3), Alcibiades S. (G2), Rare Perfume S., oraz w Shirley Jones H.
Urodziła osiemnaścioro źrebaków (!), spośród których dwanaścioro wygrywało.
 
Najlepszym jej synem był ogier Chief Honcho (USA) z 1987 roku po Chief's Crown, który startował trzydzieści cztery razy, z czego dziesięć razy wygrał, sześć razy był drugi, a trzy razy trzeci. Zwyciężył w Brooklyn H. (G1), Excelsior H. (G2), Jim Dandy S. (G2), Broward H., był drugi w Jockey Club Gold Cup S. (G1), Brooklyn H. (G1), Whitney H. (G1), Suburban H. (G1), Discovery H. (G3), a trzeci w Philip Iselin H. (G1), Gulfstream Park H. (G1), Whitney H. (G1). Zarobił na torze 1,265,719 dolarów.
Po karierze na torze wcielono go do hodowli. Na początku, w 1994 roku, krył w Kentucky w stadninie Walmac, a stanówka nim kosztowała 3500 dolarów. Od 1995 roku został reproduktorem w stadninie Wintergreen Farm. Żył jedenaście lat.
 
Z pozostałego potomstwa babki Poet's Voice należy wyróżnić jeszcze: klacz Eishin Huron po Davjur, ur. w 1994 roku, wałacha Richwood Rebel po Eagle Eved z 1997 roku, klacz Charmander po Dehere, urodzoną w 1998 roku, wałacha Washingtonian po Seatle Slew z 1986 roku, wałacha Wooden Dance po Woodman z 1993 roku.
 
III matka
 
Exclusive Dancer (USA), klacz urodzona w 1967 roku po Native Dancer od Exclusive startowała dużo, bo aż trzydzieści cztery razy. Sześć razy wygrywała, osiem razy była druga, a dwa razy trzecia. Triumfowała m.in. w Prioress Stakes czy Miss Florida H.
W wieku dwóch lat startowała rekordową ilość razy, bo aż dwanaście, z czego cztery razy minęła linię mety jako pierwsza, dwa razy jako druga i tyle samo razy jako trzecia.
Zarobiła w swojej karierze wyścigowej około siedemdziesięciu tysięcy dolarów.
W hodowli urodziła szesnaście źrebaków, z których tylko dwa nie biegały. Reszta odnosiła wartościowe sukcesy na torach.
 
Najlepsza z nich była klacz Blue Waltz po Cure The Blues, urodzona w 1986 roku, która startowała czternaście razy, z czego cztery razy wygrała, trzy razy była druga, a raz trzecia. Zarobiła ponad dwieście sześćdziesiąt tysięcy dolarów. Biegała w Japonii. Urodziła trzy źrebaki, z których wszystkie biegały.
 
Bardzo dobrym synem Exclusive Dancer po wybitnym Secretariacie był ogier General Assembly (USA), urodzony w 1976 roku. Biegał siedemnaście razy, z czego siedem razy wygrywał, sześć razy był drugi i raz trzeci. Zarobił 463 245 dolarów. Zwyciężył w Hopeful S.(G1,Sar), Saratoga Special (G2,Sar),Travers S.(G1,Sar-NTR), Vosburgh S.(G2,Aqu) i Gotham S.(G2,Aqu). Był drugi w Champagne S.(G1,Bel), Laurel Futurity (G1,Lrl), Cowdin S.(G2,Bel), Kentucky Derby (G1,CD) oraz Marlboro Cup (G1,Bel).
 
Do wspaniałej walki między General Assembly a ogierem Spectacular Bird doszło w Kentucky Derby w 1979 roku. Ogiery oddzieliły się na ostatniej prostej od reszty stawki i walczyły ze sobą w pięknym stylu. Ostatecznie General Assembly musiał uznać wyższość wybornego rywala.
 
Link do Kentucky Derby 1979 (drugie miejsce) – General Assembly: TU
Link do Travers Stakes (G1) – General Assembly: TU
 
Na torze w Saratodze w Travers Stakes General Assemlby przebiegł dziesięć furlongów w równe dwie minuty.
Został reproduktorem w Irlandii, w stadninie Giltown Stud. Stanowił również we Francji i w stadninie Gestut Olympia w Niemczech. Dożył pięknego wieku 29 lat, a w 2005 roku poddano go eutanazji z powodu problemów krążeniowych i choroby serca. Urodziło się po nim wiele dobrze i rzetelnie biegających koni.
 
W 1973 roku Exclusive Dancer urodziła córkę - klacz Ten Cents a Dance (USA) po Buckpasserze. Klacz biegała dwadzieścia pięć razy, z czego cztery razy wygrywała, pięć razy była druga, a trzy razy trzecia. Zarobiła 85 077 dolarów. Była matką siedmiorga źrebiąt, z czego trzech zwycięzców gonitw typu Stakes oraz zwyciężczyni gonitw rangi G1 - Versailles Treaty po Danzigu, która wygrała Alabama S [G1], Gazelle H [G1], Test S[G1]Ruffian H [G1], Molly Pitcher H [G2] i zarobiła na torze 1 271 154 dolarów. Urodziła też klacz Arabian Dancer - matkę Out Of Place i Lead Kindly Light.
 
Podsumowanie
 
Analizując rodowód Poet's Voice zarówno ze strony ojca, jak i rodziny żeńskiej, można dojść do wniosku, że w jego żyłach płynęła purpurowa krew bardzo dzielnych i rzetelnych koni wyścigowych. Pochodził on z rodziny 10-a.
Mamy nadzieję, że jego potomstwo zakupione przez Stadninę Pegaz - piękna trzyletnia Zaya i dwuletni Sicario, okażą się równie dzielnymi wyścigowcami, które po zakończeniu kariery na torze zasilą naszą rodzimą hodowlę.
 

 
 
 
 
Copyright 2016. All rights reserved.
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego