swiat_Sea_the_Stars - Stadnina Pegaz

OK
Przejdź do treści

Menu główne:

Sea The Stars to koń urodzony w purpurze. Tą publikacją rozpoczęliśmy cykl artykułów o sławnych koniach wyścigowych. Nie zrobiliśmy tego jednak przez przypadek.
W 2017 roku nasza stadnina wzbogaciła się o zakup rocznej klaczki po Sea The Stars. Jej matką jest Rezyana (AUS) po Redoute's Choice (AUS). Pochodzi z hodowli R. Colemana. Mamy nadzieję, że odezwą się w niej geny doskonałego ojca i będzie święcić liczne triumfy w gonitwach najwyższej rangi. Mocno trzymamy za nią kciuki.
Sea The Stars
 
 
 
Dla każdego hodowcy koni pełnej krwi angielskiej chwile, w których rodzi się źrebak, są momentami wyjątkowymi. Ale żaden hodowca nie jest w stanie przewidzieć, który dzień okaże się dniem dla niego najszczęśliwszym.
 
Dla stadniny Sunderland Holdings Ltd oraz rodziny Tsui takim wyjątkowym dniem okazał się 6 kwiecień 2006 roku, kiedy to na świat przyszedł Sea The Stars, uważany przez wielu za jednego z najlepszych koni wyścigowych wszechczasów. Największe trofea zgarnął trzy lata później, kiedy wygrał 2000 Guineas, Epsom Derby, Eclipse Stakes, International Stakes, Irish Champion Stakes i Prix de l'Arc de Triomphe.
 
W 1990 roku biznesmen z Hong Kongu, Dawid Tsui, kupił na aukcji roczniaków za ok. 50 000 dolarów w Deauville matkę Sea The Stars, Urban Sea. Zakup był prawdziwym strzałem w dziesiątkę, gdyż okazała się ona wybitną klaczą wyścigową, która biegała z sukcesami do piątego roku życia i zarobiła dla swojego właściciela 1 713 548 dolarów.
 
W 1998 roku Urban Sea urodziła po Sadlers Wells wybitnego Galileo, który oprócz tego, że był wyjątkowym wyścigowcem, okazał się skarbem w hodowli.
 
Rzadko kiedy zdarza się, żeby dana klacz dała w hodowli więcej niż jednego wybitnego konia. Z pewnością i tym razem na to szczególnie nie liczono. Jednak los okazał się dla rodziny Tsui łaskawy i dzień 6 kwietnia 2006 otworzył nową kartę w historii hodowli oraz wyścigów koni pełnej krwi angielskiej.
 
Urban Sea wydała na świat swojego kolejnego potomka, ogierka po Cape Cross. Nikt nie przypuszczał wówczas, że nawiąże on do swojego półbrata brata Galileo, zarówno na torze, jak i w hodowli. Okazało się jednak, że nie tylko posiadał klasę porównywalną do niego, ale i według wielu znawców, znacznie go nią przewyższał.



Kariera wyścigowa, trener i dżokej

Ogier trafił do treningu do wiodącego irlandzkiego trenera, Johna Oxx'a, który wyszkolił 35 zwycięzców G1, w tym 11 zwycięzców gonitw klasycznych. Jednak zasłynął głównie z tego, że trenował Sinndara i syna Urban Sea. Tak wypowiadał się o Sea The Stars dla The Independent: "Koń taki jak Sea The Stars rodzi się z talentem do galopowania, nie można dodać mu zdolności. Trzeba tylko uważać, by nie zepsuć tego, czym obdarzyła go natura, nie przeciążać w wieku dwóch lat i nie wymagać od niego więcej, niż może udźwignąć jako młody koń, który wciąż się rozwija."
 
We wszystkich startach Sea dosiadał irlandzki dżokej Michael Kinane, który w 2009 roku – roku największych sukcesów Sea The Stars, kończył 50 lat. Na ok. półtora roku przed pierwszym dosiadem Kinane na synu Cape Crossa, rozważał on zakończenie kariery wyścigowej. Jednak decyzja o emeryturze została przesunięta po pierwszym treningowym galopie na Sea The Stars. Wtedy to jeździec poczuł, że ma do czynienia z koniem wyjątkowym i nie może pozwolić sobie na zaprzepaszczenie takiej szansy od losu.

 
Kariera dwuletnia

Sea The Stars rozpoczął swoją karierę w lipcu 2008 roku na torze w Curragh. Debiut ogierka był jedynym wyścigiem, którego nie wygrał. Wystąpił w bardzo licznej stawce na dystansie 7 furlongów i, nie mogąc znaleźć przejścia na ostatniej prostej, zajął 4 miejsce, niewiele tracąc do zwycięskiego Driving Snow.

 
Pierwsze zwycięstwo Sea The Stars odniósł w następnym starcie w Leopardstown. Wygrał niezagrożony o 2 1/2 długości na dystansie 7 furlongów.
 
W 2008 roku gniadosz startował jeszcze w Beresford Stakes (G2) w Curragh, gdzie wygrał o 1/2 długości, pokonując kolegę stajennego Mourayana.

 
 
Kariera trzyletnia

Kariera trzyletnia Sea The Stars to pasmo sukcesów. W ciągu 6 miesięcy wygrał 6 wyścigów rangi G1, w tym dwa angielskie klasyki i najbardziej prestiżowy porównawczy wyścig we Francji. To uczyniło go koniem kompletnym i spełnionym.
 
- 2000 Guineas Stakes (G-1), 1 mila (odpowiednik naszej Nagrody Rulera)
Po przerwie zimowej po karierze dwuletniej, trener Sea The Stars zapisał go od razu do 2000 Guineas, nie decydując się na wystawienie go w wyścigu przygotowawczym. Szkoleniowiec nie był wolny od obaw, gdyż w marcu jego podopieczny złapał infekcję wirusową połączoną z wysoką temperaturą, przez co dwa tygodnie pauzował, a to utrudniło przygotowania do pierwszego klasyka sezonu. Ostateczną decyzje podjął na tydzień przed wyścigiem, kiedy Sea zrobił próbny galop, który okazał się na tyle dobry, że przekonał trenera do zaryzykowania.
 
Sea The Stars nie był faworytem gonitwy na torze w Newmarket, liczono go w końskim totalizatorze w 6 kolejności. Kibice i znawcy najbardziej obstawiali zwycięstwo ogiera Delegator, a wyższe notowania mieli jeszcze Rip Van Winkle, Mastercraftsman, Evasive i Gan Amhras. Podczas gonitwy Sea The Stars galopował w stawce, ale na ostatnim furlongu oddzielili się od reszty koni wraz z faworytem Delegatorem, by ostatecznie zwyciężyć o długość. Po tym wyścigu Mick Kinane, dla którego była to czwarta wygrana w karierze w 2000 Guineas, powiedział: "To koń klasowy, czekaliśmy na niego całą zimę. Z lekkością połyka każdy metr toru."


Epsom Derby (Eng, G1) - marzenie każdego hodowcy i właściciela - 1 mila i 4 furlongi
W każdym kraju, zwłaszcza w Wielkiej Brytanii - kolebce wyścigów konnych, gonitwa Derby jest gonitwą szczególną. Zwycięzcy na długo zapisują się w annałach historii koni wyścigowych. Jest to najważniejszy sprawdzian dla trzylatków na o wiele dłuższym dystansie, niż mila.
 
Załoga Stadniny Pegaz dwukrotnie doświadczyła radości z wygranej w Derby na Służewcu. Raz cieszyliśmy się jako hodowcy Patronusa, następnie jako współwłaściciele Cacciniego, który jest obecnie ogierem czołowym w Nowej Wronie.
 
Tyle tytułem dygresji.
 
Wracając do Sea The Stars, wielu miało wątpliwości, czy ogierowi nie zabraknie wytrzymałości. Obawiano się również mocnej konkurencji, zwłaszcza, że stajnia Ballydoyle zapisała do gonitwy aż 6 koni, co stanowiło połowę całej stawki. Stajnia Ballydoyle to siostrzana stadnina Coolmore Stud, a obydwie są własności potentata wyścigowego, Johna Magniera, gdzie trenerem jest słynny Aidan O'Brien.
 
Obawy okazały się niepotrzebne. Sea The Starts wygrał Epsom Derby 2009, bijąc faworyta Fame and Glory o 1 3/4 długości. W pokonanym polu zostawił trzeciego na mecie Masterofthehorse oraz czwartego Rip Van Winkle – obecnie popularnego reproduktora. Przez cały dystans Sea biegł za prowadzącymi liderami, którzy zdecydowanie oddzielili się od stawki. Na około trzy furlongi przed metą zaczął powoli zbliżać się do czoła wyścigu. Minął słabnących rywali i powiększał swoją przewagę, utrzymując ją aż do celownika. Po wygranej dżokej Kinane powiedział: "Tak łatwo nam szło, jakby reszta koni poruszała się w zwolnionym tempie."


Następny przystanek - Eclipse Stakes (Eng- G-1), 10 furlongów
Po wygranej w Epsom Derby, Sea The Stars został zapisany do Irish Derby (G1). Jednak ze względu na nieodpowiednią dla niego nawierzchnię na torze, skreślono go z gonitwy. Wystąpił za to w prestiżowym Eclipse Stakes w Sandown Park, gdzie po raz pierwszy spotkał się ze starszymi rywalami, m.in. ze zwycięzcą Breeders' Cup Turf i King George VI & Queen Elizabeth S., czteroletnim ogierem Conduit i z również starszym o rok zwycięzcą Derby Italiano, Cima De Triomphe. Ponownie też miał zmierzyć się z Rip Van Winkle. W dystansie Sea biegł w środku stawki. Jego dżokej prowadził go z dużym zaufaniem za liderami. Na ostatnich metrach Sea The Stars stoczył pasjonujący pojedynek z Rip Van Winkle, wyprzedzając go o długość. Trzeci o 4 1/2 długości był Conduit, który pokonał Cima de Triomphe o 5 długości.

 
Juddmonte International Stakes (Eng G1), dystans 1 mila 2 furlongi i 88 jardów
Była to kolejna gonitwa porównawcza dla trzyletnich i starszych koni. Po dotychczasowych sukcesach Sea The Stars mało właścicieli i trenerów zapisało swoich podopiecznych do tego wyścigu. W początkowym zapisie figurowało pięć koni, ale ostatecznie wystąpiło tylko cztery. W zasadzie jedynymi rywalami byli podopieczni trenera A. O'Briena, z których dwa zapisane zostały do pomocy ogierowi Mastercraftsman. Sea prawie cały dystans galopował na końcu stawki. Po wyjściu na prostą finiszową Mastercraftsman objął prowadzenie po zmęczonych pacemakerach i wydawało się, że tym razem dżokej Johnny Murtagh pokona doświadczonego Micka Kinane. Jednak na ostatnich metrach Sea wyprzedził Mastercraftsman'a i wygrał o długość. W tym wyścigu poprawił też rekord toru o 0,8 sekundy.

 
Irish Champione Stakes, czyli Tattersalls Millions Irish Champion Stakes  (IRE- G1) na dystansie 1 mila i 2 furlongi.
Następnym przystankiem w trzyletniej karierze Sea The Stars był wyścig Irish Champion Stakes w Leopardstown we wrześniu 2009 roku. Zapowiadało się emocjonujące starcie między derbistą z Epsom, a triumfatorem irlandzkiego Derby, Fame And Glory, który po wygranej o 5 długość tej prestiżowej gonitwy odpoczywał dwa miesiące. W wyścigu wystąpiło 9 koni, z czego tylko dwa starsze. Większość dystansu Sea prowadzony był w środku stawki na 5-6 pozycji. Tuz za nim czaili się dżokeje na Fame And Glory i Mastercraftsman w nadziei, że tym razem uda im się ograć championa z Epsom. Zaraz za ostatnim zakrętem, po wyjściu na ostatnią prostą, Fame And Glory i Mastercraftsman wyprzedzili swoich pomocników i rozpoczęli pogoń w stronę celownika. Jednak Sea The Stars błyskawicznie ich dogonił, minął najpierw Mastercraftsmana, a za chwilę Fame And Glory i wygrał kolejny pojedynek, pokonując rywali odpowiednio o 2 1/2 oraz 5 długości. Po tym zwycięstwie Sea The Stars otrzymał „Timeform” w wysokości 140.
 
Prix de l'Arc de Triomphe - ostatni wyścig w karierze. Dystans - 1 mila 3 furlongi i 204 jardów
Sześć miesięcy po zwycięstwie w 2000 Guineas, 4 października 2009, Sea The Stars wystąpił w najbardziej prestiżowym europejskim wyścigu we Francji o Nagrodę Łuku Triumfalnego. Do gonitwy zapisano 19 świetnych koni wyścigowych. Nie brakowało sceptyków, którzy uważali, że Sea The Stars jest już zmęczony trudami sezonu. Z 19 wyścigowców 9 zwyciężało gonitwy rangi G1. Zapisano niepokonaną dotąd klacz Stacelitę (zwyciężczynię m.in. Prix Saint-Alary (Fr-G1), Prix de Diane (Fr-G1), Prix Vermeille (Fr-G1)) oraz starszą o rok od Sea triumfatorkę Yorkshire Oaks (Eng-G1) oraz Pretty Polly Stakes (Ire-G1) – Dar Re Mi. Poza tym na starcie zameldował się zwycięzca irlandzkiego Derby - Fame And Glory, utytułowany Conduit, niezwykle utalentowany Cavalryman oraz dwukrotny zdobywca drugiego miejsca w Łuku Triumfalnym, Youmzain.
 
Po otwarciu drzwiczek maszyny startowej wszystkie konie ruszyły ostro do przodu. Sea The Stars wyrwał naprzód, ale doświadczony dżokej, czując mocne tempo wyścigu, szybko wycofał go i większość dystansu trzymał w środku stawki, na 8-9 pozycji. Po zakręcie i wyjściu na prostą finiszową Sea wydawał się zamknięty przy kanacie, ale Kinane na ok. 300 metrów przed metą znalazł lukę  między Stracelitą i Dar Re Mi, wcisnął się w nią, minął klacze i pewnie zmierzał po zwycięstwo. Obie rywalki osłabły, a po raz trzeci drugie miejsce ze stratą 2 długości do syna Cape Crossa zajął Youmzain. Trzeci o łeb był Cavalryman, czwarty zameldował się Conduit, a dopiero długość za nim klacz Dar Re Mi.
 
Po tej wygranej Sea The Stars stał się jedynym koniem, który wygrał w tym samy roku 2000 Guineas, Epsom Derby i Prix de l'Art de Triomphe.
 
Tą wisienką na torcie, jaką była wygrana Łuku Triumfalnego pod Paryżem, znakomity syn Cape Cross i Urban Sea zakończył karierę wyścigową.
 
 
Podsumowanie kariery na torze
 
Sea The Stars zarobił na torach europejskich 4 417 163 funtów. Zdobył wszystkie najważniejsze nagrody w Europie. Został uhonorowany szeregiem tytułów, m.in. Champion 3 letnich Koni, Koniem Roku według Cartier Racing Awards, Koniem Roku w Irlandii. Oficjalnie został uznany za najlepszego konia na świecie w 2009 roku z oceną 136 funtów, o 6 funtów więcej, niż druga w rankingu Goldikova. Timeform ocenił go na 140. Dołączył do grona siedmiu najlepszych koni w historii, w gronie których znajdują się Sea Bird, Tudor Minstrel, Brigadier Gerard, Abernant, Ribot i Mill Reef (później dodano do tej listy jeszcze ogiera Frankel).



Kariera hodowlana

Trener John Oxx 13 października 2009 roku ogłosił koniec kariery wyścigowej Sea The Stars. Wraz z nim w glorii i chwale zwycięstw swojego ukochanego konia na emeryturę przeszedł dżokej Mick Kinane.
 
27 października ogłoszono, że Sea The Stars będzie stanowił w stadninie Gilltown Stud Aga Khana w Irlandii. Zwyciężczyni Łuku Triumfalnego z 2008 roku, znakomita klacz Zarkava, została zarezerwowana na jedną z jego pierwszych „partnerek hodowlanych”.
 
W pierwszym roku cena stanówki ogierem wynosiła 85 000 euro.
 
6 marca 2010 roku ogłoszono, że pierwsze pięć klaczy zaźrebiło się Sea The Stars. Między nimi była Zarkasha - matka niepokonanej Zarkavy, Bordighera - matka triumfatora 2000 Guineas George'a Washintgona, zwyciężczyni gonitwy Darley Prix Jean Romanet (Fr-I) - Alpine Rose, Centreofattention - pełna siostra Holy Roman Emperora (zwycięzcy irlandzkich G1) oraz Seward's Folly - matka zwycięzcy G2 Sayifa. Do czerwca 2010 ogier pokrył w sumie 140 klaczy.
 
23 stycznia 2011 roku świat obiegła informacja, że narodził sie pierwszy źrebak championa. Klacz Centreofattention urodziła ogierka, o którym właściciel stadniny Castlebridge powiedział: "Jesteśmy zachwyceni tym, że urodził się u nas pierwszy potomek Sea The Stars. To kapitalnie wyglądający źrebak, wyrośnięty i dobrze zbudowany".
 
Już pierwszy przychówek Sea The Stars odniósł sukcesy.
 
Narodzona w 2011 roku klacz Taghrooda oraz Vazira, a także ogier Sea The Moon osiągnęły fantastyczne rezultaty.
 
- Ogier Sea The Moon (GER) od Sanwa po Monsun wygrał Deutsches Derby (Ger-G1) o 11 długości przed ogierem Lucky Lion. Potem był drugi w Grosser Preis von Baden (Ger-Gr1) na 2400m. Zarobił na torze 525 000 euro. Od 2015 roku jest ogierem czołowym w Landwades Stud w Newmarket.
 
- Klacz Taghrooda (GB) od Ezima po Sadlers Wells biegała 6 razy, z czego 4 wygrała, raz była druga, raz trzecia. Zwyciężyła w King George VI and Queen Elizabeth S. (GB-G1,12fT), Oaks S. (GB-G1,12f10yT), Pretty Polly S. (GB-L,10fT), była druga w Yorkshire Oaks (GB-G1,12fT) i trzecia w Prix de l'Arc de Triomphe (Fr-G1,12fT). Taghrooda zarobiła na torach wyścigowych 1 476 101 funtów. W 2015 rozpoczęła karierę hodowlaną, a w 2016 roku urodziła klacz Jahafil po Kingman, którą prawdopodobnie zobaczymy na torach w tym roku.
 
- Vazira (FR) to kolejna córka pierwszego rocznika po Sea The Stars od Vadaza po Zafonic, która biegała 6 razy, 3 razy wygrała, m.in. w Prix Saint-Alary (Fr-G1) 2000m, Prix Vanteaux (Fr-G3) 1800m.
 
W 2016 roku ogier Harzand (IRE), ur. w 2013 r. po Sea The Stars od klaczy Hazariva po Xaar, wygrał Epsom Derby (GB-G1,12fT), a miesiąc później zwyciężył w Irish Derby (IRE-G1,12fT). Na 7 startów triumfował w 4, a zarobił 1 535 850 funtów.
 
Trzy inne konie z rocznika urodzonego w 2013 roku wygrywały gonitwy rangi G1 - Cloth Of Stars (IRE) od Strawberry Fledge po Kingmambo na 14 startów 7 razy wygrał, 4 razy był drugi i 2 razy trzeci. Triumfował m.in. w Prix Ganay (Fr-G1,2100m,Sai) i był drugi w Prix de l'Arc de Triomphe (Fr-G1,2400m,Cha). Zarobił 1 769 450 euro.
 
Mekhtaal (GB) od Aiglonne po Silver Hawk wygrał Prix d'Ispahan (FR-G1,9fT,Cha)
 
Zelzal (FR) od Olga Prekrasa po Kingmambo triumfował m.in. w Prix Jean Prat (Fr-G1,8fT), oraz Prix Paul de Moussac (Fr-G3,8fT).
 
W 2014 roku z połączenia Sea The Stars z Private Life po Bering urodził się ogier Stradivarius (IRE). Na 9 startów, 4 razy wygrał, raz był drugi, dwa razy trzeci. Zwyciężył w Goodwood Cup (GB-G1,16fT,Goo), Queen's Vase (GB-G2,3yo,14fT,Asc), był trzeci w St Leger (GB-G1,C&F,14.5fT,Don) i Long Distance Cup (GB-G2,16fT,Asc). Pozostaje w treningu u znanego trenera Johna Gosdena i jeszcze nie powiedział ostatniego słowa na torze.
 
Sea The Stars jest jednym z czołowych reproduktorów świata. Do teraz urodziło się po nim 8 zwycięzców gonitw rangi G1 i 45 zwycięzców gonitw rangi Stakes.
 
Najlepszy przychówek to Harzand, Taghrooda i Sea The Moon.
 
Z jego potomstwa 15% wygrywało gonitwy Stakes, a 70% biegało i wygrywało gonitwy również innych rang.
 
W 2017 roku sprzedano roczniaki po Sea The Stars za łączną sumę 1 000 000 gns.
Obecnie stanówka tym wybitnym koniem kosztuje 135 000 euro.
 


Pochodzenie Sea The Stars

Sukcesy na torach europejskich i w hodowli nie są przypadkiem. Sea The Stars legitymuje się królewskim rodowodem.

Ojciec
 
Sea The Stars jest synem światowej klasy milera, Cape Cross (IRE), ur. w 1994 roku po Green Desert od Park Appel po Ahonoora. Cape Cross na 19 startów pięć razy wygrał, trzy razy był drugi i trzy razy trzeci. Zwyciężył w Juddmonte Lockinge S.(G1), Queen Anne S.(G2), oraz Celebration Mile S. (G2) w Wielkiej Brytanii.
 
Większą karierę zrobił jednak w hodowli. Oprócz wspaniałego Sea The Stars, po Cape Cross urodziło się 19 zwycięzców gonitw rangi G1.
 
Najlepszy przychówek Cape Cross:
 
- og. Sea The Stars
 
- klacz Ouija Board (GB), ur. w 2001 roku od Selection Board po Welsh Pageant. Na wielu torach świata zarobiła w sumie 6 311 362 dolarów. Na 22 startów, 10 razy wygrała, 3 razy była druga, 5 razy trzecia. Triumfowała w wieku 3 lat w Pretty Polly S.(GB,10FT), Vodafone Oaks (G1,12FT), Irish Oaks (G1,12F), BC F&M Turf (G1,11F) i była trzecia w Prix de l'Arc de Triomphe (G1,12F). W wieku 4 lat wygrała Hong Kong Vase (G1,12FT), Princess Royal S.(G3,12FT) i była druga w BC F&M Turf (G1,10FT). W wieku 5 lat zwyciężyła w BC F&M Turf (G1,11FT), Prince of Wales's S.(GB,G1,10FT) oraz Nassau S.(GB,G1,10FT).
 
W 2004 roku została wybrana Championką Trzyletnich Klaczy, Koniem Roku i oraz Eclipse Champion Turf Mare.
 
W 2005 roku okrzyknięto ją najlepszą starszą klacz na dystansach od 11 do 14 furlongów.
 
W 2006 została uhonorowana tytułem Europejskiej Championki Starszych Koni oraz ponownie Koniem Roku i Eclipse Champion Turf Mare.
 
Dotychczas urodziła 5 koni, każdy z nich biegał i zwyciężał. Najlepszy był ogier Australia(GB) po Galileo, ur. w 2011 roku. Zarobił na torze 2 623 350 euro. Wygrał w wieku 2 lat Breeders Cup Juvenile Turf Trial S. (IRE-G3,8f,Leo), w wieku 3 lat triumfował w Epsom Derby (GB-G1,12f,Eps), Irish Derby (Ire-G1,12f,Cur) oraz w International S. (GB-G1,10.5f,Yor).
 
Od 2015 roku jest ogierem czołowym w stadninie Coolmore w Irlandii, a stanówka nim kosztuje 50 000 euro.
 
-ogier Golden Horn (GB), urodzony w 2012 roku od Fleche D'Or po Dubai Destination. Na 9 startów, 7 razy wygrał, dwa razy był drugi. Zarobił 4 438 651 fntów. Wygrał  Epsom Derby (Eng-G1,12f,EPS), Eclipse S. (Eng-G1,10f,SAN), Irish Champion S. (Ire-G1,10f,LEO), Dante S. (Eng-G2,10.5f,YOR), Feilden S. (Eng-L,9f,NMK), a karierę zwieńczył triumfem w Prix de l'Arc de Triomphe (FR-G1,12f,LON).
 
Od 2016 roku jest ogierem czołowym w stadninie Dalham Hall w Newmarket.
 
Linia żeńska

I matka - Urban Sea
 
Matka Sea The Stars, Urban Sea(USA), to znakomita klacz wyścigowa ur. w 1989,  po Miswaki od Allegretty po Lombard.
Jest jedną z najlepszych klaczy naszych czasów. Biegała długo, bo do 5 roku życia, na 22 starty, 8 razy wygrała, 4 razy była druga, 3 razy trzecia. Zarobiła jak na lata 90-te b. dużą kwotę - 1 713 548 dolarów. Wygrała Piaget D'Or (Fr), Prix De La Seine (Fr), Prix De L'Arc De Triomphe (Fr-G1), Prix Exbury (Fr-G3), Prix Gontaut Biron (Fr-G3), Prix Du Fonds Europeen De L'Elevage (Fr) i  Prix D'Harcourt (Fr-G2).
 
W 2001 roku została wybrana Najlepszą Matka Stadną w Wielkiej Brytanii i Irlandii. Oprócz wybitnego Sea The Stars, urodziła wspaniałego Galileo.
 
Najlepszy przychówek Urban Sea:
 
- og. Galileo (IRE), ur. w 1998 roku po Sadlers Wells startował 8 razy, z czego 6 razy zwyciężał, a raz był drugi. Triumfował w Epsom Derby, Irish Derby, King George & Queen Elizabeth S., Ballysax S. i w Derrinstown Stud Derby Trial. Podczas kariery wyścigowej zarobił 1 621 110 funtów. Jest czołowym reproduktorem. Do marca 2017 roku urodziło się po nim 64 zwycięzców gonitw rangi G1. Jest ojcem tak znakomitych koni jak Frankel, Rip Van Winkle, Nathaniel, Australia, Cape Blanco, New Approach, Ulysses, Soldier Of Fortune, Teofilo, Churchill, Highland Reel, Minding, Noble Mission, Ruler Of The World, Red Rocks, Treasure Beach, Adelaide, Capri, Winter, Mondialiste i wielu, wielu innych.
 
- og. Black Sam Bellamy (IRE), ur. w 1999 po Sadlers Wells. Wygrał Gran Premio del Jockey Club E Coppa d'Oro (Ity-Gr1) 2400m, Tattersalls Gold Cup (Ire-Gr1) 2100m, Alleged S. (Ire-L) 2000m, był drugi w Grosser Bugatti Preis (GER-Gr1). Od 2004 roku kryje w Gestut Fahrhof w Niemczech.
 
-kl. All Too Beautiful (IRE) po Sadlers Wells ur. w 2001. Na 6 startów 3 razy wygrała, raz była druga, raz trzecia. Wygrała Salsabil S. (IRE), Middleton S. (GB-G3), a druga była w Vodafone Oaks (GB-G1).
 
 
- kl. My Typhoon (IRE) po Giants Causeway ur. w 2002 roku. Na torze wykazała się dużym talentem. Na 22 starty 9 razy wygrała, 3 razy była druga, 3 razy trzecia. Zwyciężyła w Mrs. Revere S. (G2T), Hilltop Breeders' Cup S. (Pim,8FT), Virginia Oaks (Cnl,9FT), Ballston Spa S.(G2T), Mint Julep H. (G3T), Diana S. (G1T), Jenny Wiley S.(G2), Just A Game S. (G2T). Zarobiła 1 308 361 dolarów.
 
Warto podkreślić, że Urban Sea jest jedną z niewielu klaczy, która dała dwóch zwycięzców Epsom Derby - Galileo i Sea The Stars.
W 2009 roku na skutek komplikacji porodowych Urban Sea odeszła na zielone pastwiska. Żyła 20 lat.
 
II matka - Allegretta
 
Babka Sea The Stars, Allegretta(GB) ur. w 1978 roku po Lombard od Anatevka po Espresso była również niezłą klaczą wyścigową. Na 9 startów dwa razy wygrała, raz była druga w Oaks Trial S. (GB-G3). Biegała w Wielkiej Brytanii i USA. Jest matką tak wybitnych koni jak klacz Urban Sea i ogier King's Best.
 
-kl. Urban Sea
 
-og. King's Best nie biegał dużo, bo tylko 6 razy, z czego 3 razy wygrał, a jednokrotnie był drugi. Zwyciężył w Breckenridge Racing Acomb S. (ENG), Sagitta 2000 Guineas S. - G1 (ENG), zajął drugie miejsce w Craven S. - G3 (ENG). Najlepszy syn King's Besta to Workforce (GB), ur. w 2007 roku od Soviet Moon po Sadlers Wells. Zarobił na torach 3 207 423 funtów. Wygrał m. in. Epsom Derby S. (Eng-G1,12F) i Prix de l'Arc de Triomphe (Fr-G1,12F). W Derby ustanowił nowy rekord toru (2:31,33). Od 2012 roku jest reproduktorem.
 
Najlepsza klacz po King's Best to klacz Sajjhaa (GB), ur. w 2007 r od Anaamil po Darshaan. Na 17 startów wygrała 8 razy, 4 razy była druga. Zarobiła 2 252 548 funtów. Wygrała Premio Sergio Cumani (ITY-G3), Jebel Hatta (UAE-G1), Dubai Duty Free (UAE-G1), Cape Verde Stakes (UAE-G2) oraz Balanchine (UAE-G2).
 
Aż 9 potomków Allegretty biegało i wygrywało, a z 12 źrebaków tylko dwa nie wyszły do startu.

III matka Anatevka
 
Prababcia Sea The Stars, Anatevka (GER), ur. w 1969 roku po Espresso od Amyra po Birkhahn również biegała i wygrywała. Na 8 startów, 4 razy była pierwsza, raz druga, raz trzecia. Urodziła 11 źrebaków, z czego tylko dwa nie wyszły do startu. Cała reszta biegała i zwyciężała.

Źródlło zdjęć: internet

 
 
 
 
 
 
 
Copyright 2016. All rights reserved.
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego