nasze klacze-zaya - Stadnina Pegaz

OK
Przejdź do treści

Menu główne:

10.02.2020
Nasze klacze

ZAYA 
Kilka tygodni temu zapowiadaliśmy - przy okazji artykułu o pełnej siostrze Nemezis, Victorii Drummond, którą nabyliśmy w grudniu - że będziemy sukcesywnie przybliżać sylwetki naszych nowych matek stadnych ze światowym rodowodem. Mamy nadzieję, że dolanie świeżej krwi zagranicznych klaczy znacznie wzbogaci hodowlę folblutów w Polsce, ponieważ wiemy, że stać nas na dorównanie do poziomu światowej czołówki.

 
Naszą prezentację rozpoczynamy od brytyjskiej hodowli Zayi. Ta duża, ramowa klacz (wymiary: 162,0-192-20,50) została zakupiona przez nas na aukcji roczniaków w Newmarket w 2016 roku. Wyhodowała ją stadnina Highclere Stud, a na świat przyszła 24 marca 2015 roku. Zaya jest córką przedwcześnie zmarłego ogiera Poets' Voice i klaczy Birdie po Alhaarth.

Kariera

 W trakcie swojej kariery na torze Zaya startowała dziewięć razy. Do lata 2018 roku znajdowała się w treningu Anny Zielińskiej, potem szkoleniem klaczy zajął się trener Andrzej Walicki. W wieku dwóch lat startowała dwukrotnie. W swoim debiucie wygrała, pokonując m.in. o 3 1/2 długości przyszłą oaksistkę, Santę Klarę. Następny jej start miał miejsce w Nagrodzie Dakoty (kat. A, 1300 m.), gdzie zajęła trzecie miejsce.
 
Kariera trzyletnia Zayi nie do końca spełniła nasze oczekiwania. Raz wygrała wyścig niższej grupy, tylokrotnie była też trzecia, czwarta i piąta. Trzy razy nie zajęła płatnego miejsca. Po nieudanym występie na dystansie 1600 metrów, Zaya brała głównie udział w wyścigach na dystansach od 1200 do 1400 metrów. Po sezonie trzyletnim postanowiliśmy zabrać ją do stadniny i wdrożyć do hodowli ze względu na jej cenny, światowy rodowód. W 2019 roku została zaźrebiona ogierem Balios i na wiosnę spodziewamy się jej pierwszego potomka.
 
Pochodzenie

 Linia męska

 

Poet's Voice

O ojcu Zayi, ogierze Poet's Voice (GB) po Dubawi od Bright Tiata po Chief's Crown pisaliśmy w kwietniu 2018 roku, miesiąc po przedwczesnej śmierci ogiera.
 
Link do artykułu: TU
 
Rodzina żeńska

I matka

Birdie (GB), ur. w 1999 r. po Alhaarth (IRE) od Fade (GB) po Persepolis (FR) biegała 10 razy, dwukrotnie wygrywając i tylokrotnie zajmując drugie lokaty. Zarobiła na torze ponad 30 000 funtów, startując w Wielkiej Brytanii i we Włoszech.
 
Dotychczas urodziła 11 źrebaków, spośród których sześć biegało i zwyciężało. Najlepsze jej potomstwo to:
 
- klacz Salvation (GB) z 2007 roku po Montjeu, 11 startów, 3x1, 2x2, 2x3, zarobiła na torze 60 000 euro. Dała już pięć źrebaków, odznaczając się jako doskonała matka, gdyż cztery z nich biegały i wygrywały.
 
- wałach Mr.Garcia (GB), ur. w 2013 roku po Paco Boy (IRE), 22 starty, 5x1, 1x2, 4x3. Od 2017 roku biegał w Australii, a zarobił w sumie 60 674 euro i 211 700 dolarów australijskich
 
- klacz Hostess (GB), ur. w 2016 roku po Iffraaj (GB), sześć startów, 2x1, 2x2. W ubiegłym roku wygrała Providencia Stakes (G3,SA,9fT) i była druga w Honeymoon Stakes (G3,SA,9fT).
 
 
II matka
 
Fade (GB), ur. w 1988 roku po Persepolis (FR) od One Over Parr (GB) po Reform (IRE) nie miała kariery na torze. Urodziła 10 źrebaków, spośród których sześć biegało i zwyciężało.
 
- Najlepszym jej przychówkiem była klacz Fading Light (GB) ur. w 2002 roku po King Best, która startowała 7 razy, z czego raz wygrała i trzykrotnie zajmowała trzecie lokaty. Plasowała się na trzecim miejscu m.in w Prix Chloe (FR-G3,1800m), Prix Vanteaux (FR-G3,1800m) i Prix Finlande (FR-LR,1800m). Jako matka stadna dała już 7 źrebaków, spośród których na wyróżnienie zasługuje klacz Fireglow (GB) ur. w 2013 roku po Teofilo. Na 15 startów czterokrotnie wygrała i tyle samo razy mijała celownik jako druga. Triumfowała m.in. w Star Stakes (GB-L,F,7fT,San), Montrose Fillies' Stakes (GB-L,8fT,Nmk) oraz Chalice Stakes (GB-L,F&M,12fT,Nmk).
 
- Drugą niezłą klaczą od Fade była Eve (GB) ur. w 1997 roku po Rainbow Quest. Startowała 11 razy, z czego raz wygrała, raz zajęła drugą pozycję i dwukrotnie trzecią.
 
III matka
 
One Over Parr (GB), ur. w 1972 roku po Reform (IRE) od Seventh Bride (GB) po Royal Record (USA) startowała 7 razy, z czego czterokrotnie wygrała. Triumfowała mi.in. w Cheshire Oaks (GB-G3) i Lancashire Oaks (GB-G3). Była matką ośmiu źrebiąt, z których cztery biegały, a dwa zwyciężały.
 
***
Zaya pochodzi z ciekawej rodziny żeńskiej 4-o. Klacz legitymuje się doskonałym pochodzeniem i mamy nadzieję, że przez długie lata będziemy cieszyć się jej potomstwem, które podniesie poziom polskiej hodowli, pozwalając nam zrównać się z europejską oraz światową czołówką.
 

 
Copyright 2016. All rights reserved.
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego