news_08_2019 Wizyta w Park Stud w Ontario - Stadnina Pegaz

OK
Przejdź do treści

Menu główne:

Sezon 2019

sierpień 2019
WIZYTA W PARK STUD W ONTARIO
Pod koniec sierpnia Ryszard Zieliński pełnił w Ameryce Północnej funkcję przedstawiciela nie tylko Stadniny Pegaz, ale całej polskiej branży wyścigowej. Udał się bowiem do Kanady, gdzie został niezwykle ciepło przyjęty przez czołową postać tamtejszego świata wyścigów i hodowli koni pełnej krwi angielskiej - pana Michaela Byrne w jego ośrodku Park Stud w Ontario. W wizycie towarzyszył mu Janusz Baryluk, przedstawiciel Polonii w Kanadzie.
Gospodarz oprowadził gości po liczącym sto akrów żyznych padoków terenie, pokazał matki stadne, dwulatki oraz stacjonującego w ośrodku ogiera Frac Daddy, jednego z najlepszych synów znakomitego Scat Daddy. Podjął ich też w swoim domu, w którym na każdym kroku odczuwało się pasję do koni oraz dumę gospodarza z odniesionych sukcesów.
Uważamy, że wychodzenie poza europejski kontynent i nawiązywanie kontaktów z tak ważnymi i cenionymi postaciami, może mieć korzystny wpływ na przyszłość polskich wyścigów konnych oraz hodowli. Pan Michael Byrne już zapowiedział swoją rychłą wizytę w naszym kraju. Mamy nadzieję, że nawiązanie nowego kontaktu stanie się korzystnym impulsem dla całej naszej branży.
 
Copyright 2016. All rights reserved.
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego