news_27_10_2023 Jesień czasem zmian - Stadnina Pegaz

OK
Przejdź do treści

Menu główne:


27.10.2023
 
JESIEŃ CZASEM ZMIAN
 
 
Gdy zbliża się koniec sezonu wyścigowego, jako właściciele i hodowcy musimy podjąć decyzje związane z naszymi końmi. Którego czeka kariera stadna? Który będzie kontynuował karierę wyścigową za granicą, a który w Polsce? Jakie reproduktory zajmą boksy ogierów czołowych w Nowej Wronie? Na wszystkie te pytania jesteśmy zmuszeni znaleźć odpowiedzi. W niniejszym artykule przedstawimy nasze plany związane z końmi Stadniny Pegaz na sezon 2024.
 
 
 
Konie Stadniny Pegaz kontynuują podbój francuskich torów
 

Nasze konie od kilku sezonów ścigają się we Francji, pozostając w treningu Alicji Karkossy i odnosząc sukcesy. Tam też znajduje się część naszych matek hodowlanych. Uważamy, że stwarza to ogromne szanse do promocji za granicą nie tylko koni polskiej hodowli, ale także rodzimych właścicieli oraz trenerów. Pragniemy wypływać na szersze, międzynarodowe wody, by o Polsce zaczęło być głośno w środowisku wyścigowym poza granicami naszego kraju. Taką politykę kontynuujemy, dlatego postanowiliśmy, że klacz Chibani (Wings of Eagles - Chokhani / Dalakhani), zwyciężczyni ubiegłorocznej Nagrody Novary, oraz Noir (Mastercraftsman - Diamond Daisy / Shirocco) – triumfatorka Nagrody Dżamajki z tego roku i zdobywczyni czwartego miejsca w Wielkiej Warszawskiej 2023, będą kontynuować karierę wyścigową we Francji. 


Wspominaliśmy w ostatnim artykule, że potomstwo Baliosa doskonale spisuje się na polskich torach (przeczytaj). Jeden z jego synów, ogier Winteriscoming (Balios - Dansia / Lavirco), ur. w 2019 roku, odnosi znaczne sukcesy we Francji w gonitwach płotowych, gdzie zarobił dla swoich właścicieli już ponad 121 tysięcy euro. Postanowiliśmy wysłać do treningu Alicji Karkossy także najmłodszy przychówek Baliosa, czyli roczne ogierki. Jeden z nich to syn oaksistki z 2017 roku – Furii, a drugi niezwykle zasłużonej dla Stadniny Pegaz klaczy Princess of Java, matki wspaniałego derbisty Patronusa, która przeszła już na hodowlaną emeryturę.
 
Dwuletnia klacz Florence (Prince of Ecosse – Furia / Campanologist), która we wrześniu wygrała swój debiutancki wyścig, również dostanie szanse kontynuowania kariery we Francji. Mamy nadzieję, że wraz z pozostałymi naszymi podopiecznymi będzie godnie reprezentować Polskę za granicą.

 
Sytuacja klaczy stadnych oraz ogierów czołowych
 

Podczas, gdy Victoria Drummond (Sea The Stars - Rezyana / Redoute's Choice) - pełna siostra Nemezis, Dorchester (Lope de Vega – Cloud Line / Danehill Dancer), Tiamina oraz oaksistka Furia kontynuują karierę matek stadnych w Polsce, część klaczy wyjedzie za granicę.Calliepie (Le Havre – Looking Lovely / Storm Cat), która była druga w Oaks i trzecia w Wielkiej Warszawskiej w 2022 roku, zakończyła udaną karierę wyścigową i będzie pokryta Baliosem, a potem pozostanie na stałe we Francji. Taki sam los czeka klacz Lavender Beauty (Le Havre - Onceuponastar / Sea The Stars). Wspaniała Nemezis – triumfatorka Derby, Oaks, nagrody Soliny, SK Krasne (dwukrotnie), zdobywczyni wysokich płatnych miejsc w Wielkiej Warszawskiej i wielu innych prestiżowych gonitwach, po urodzeniu w maju tego roku ogierka po Baliosie została pokryta og. Victor Ludorum i również pozostanie na stałe we Francji.

Jeśli chodzi o ogiery, Balios (Shamardal - Elle Galante / Galileo) pozostaje w boksie reproduktora w Nowej Wronie. Wraca do nas natomiast ogier Ecosse (Peintre Celebre - Elacata / Acatenango) - ojciec dwóch polskich derbistów - og. Soros i Patronusa oraz wielu innych wspaniałych koni, takich jak Pillar, Zico, Prince of Ecosse czy klacz Jam Julietta. Bardzo nas cieszy, że zasłużony Ecosse wróci na łono naszej stadniny i tam będzie kontynuował swoją karierę stadną.


 
Mamy nadzieję, że nadchodząca jesień i zima będą udane dla naszych podopiecznych – zarówno tych ścigających się na polskich oraz zagranicznych torach, jak i zajmujących boksy matek stadnych lub ogierów czołowych. W kolejnym artykule podsumujemy sezon wyścigowy 2023. Już teraz gorąco zachęcamy do śledzenia naszej strony oraz fanpage’a na Facebooku (link), gdzie pojawiają się wszystkie najważniejsze aktualności.
 
Copyright 2016. All rights reserved.
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego