wydarzenia 2013 - Stadnina Pegaz

OK
Przejdź do treści

Menu główne:

WYDARZENIA 2013

Sezon 2013/14

10.08.2014


DABBY WYGRAŁA PEWNIE NAGRODĘ DEMONYW Nagrodzie Demony Dabby startowała w towarzystwie Pantery, która narzucała stawce odpowiednie tempo. Pantera wywiązała się z zadania, zdobywając 3. miejsce. Dabby bez trudu pokonała Testarossę.


10.08.2014

ZWYCIĘSKI DEBIUT PARADISE ISLAND W GONITWIE PRÓBNEJParadise Island bez trudu pokonała konie startujące w dniu 10 sierpnia w Gonitwie Próbnej.


29.06.2014


PANTERA WYGRAŁA PEWNIE GONITWĘ III GRUPYW gonitwie III grupy trzylatków na dystansie 2000 m Pantera wygrała przed Zucchero o niemal 3 długości. O wyniku gonitwy zadecydowała ostatnia prosta, na której klacz oddała mocny finisz wyprzedzając bez trudności rywala.08.06.2014PANTERA - PIERWSZE ZWYCIĘSTWO W KARIERZEDosiadana przez Antona Turgaeva Pantera bez trudu pokonała bez trudu Nickitine i Strathisię osiągając pierwsze w swojej karierze zwycięstwo. Gonitwa odbywała się na dystansie 1800 m.07.06.2014


PREDATOR W IWNA I DABBY W SOLINY - PRZEGRANA O SZYJĘOba konie dobrze sprawiły sie w gonitwach pozagrupowych na dystansie 2200 m. Były właściwie przygotowane, oddały bardzo ładne finisze z dalszych pozycji. Wydaje się, że w przypadku Predatora i Dabby gdyby finisze te rozpoczęły trochę wcześniej, wynik Soliny i Iwna byłby dla Stajni Pegaz znacznie korzystniejszy.
Każdy z naszych koni zdobył drugie miejsce różnicą szyi do zwycięzcy.

18.05.2014


PREDATOR W RULERA


Predator zajął zasłużone 2. miejsce po pięknym finiszu, w którym pokonał Atlanta i zdecydowanie skracał dystans do prowadzonego Modraszka. Walka ogiera - wg opinii znawców - predystynuje go do roli poważnego kandydata na bardzo dobre miejsce w Derby.17.05.2014
DABBY I PANTERA - UDANY POCZĄTEK SEZONU


To był debiut naszych klaczy w wieku trzyletnim. Dabby biegała w dystansie 1600 m, Pantera - 1800 m. Obie przykuły uwagę wspaniałymi finiszami, które dobrze rokują na najbliższą przyszłość. Większa część ostatniej prostej zdominowana była bezpośrednią walką. Mimo to klacze ukończyły swoje wyścigi z wyraźnym zapasem sił na 2. i 3. miejscu.
24.11.2013

ANDRZEJ ZIELINSKI - HODOWCA ROKU 2013!


Podobnie jak w ubieglym roku ten ceniony przez hodowców tytul przypadl w udziale stadninie Andrzeja Zelinskiego. Konsekwentnie realizowana mysl hodowlana daje swoje owoce. Mamy nadzieje, ze kolejny rocznik naszych podopiecznych to potwierdzi.
Serdecznie dziekujemy za uznanie dla naszej pracy.24.11.2013

PREDATOR WRACA NA NAJWYŻSZE PODIUMW sierpniu rozpoczął swoją karierę zwycięstwem w gonitwie debiutantów, w listopadzie kończy sezon zdobywając znowu pierwsze miejsce, tym razem  w Nagrodzie Nemana, po ładnej walce z Dolomiti.

Wyścig odbył się na dystansie 1400 m na torze elastycznym (4,0) w czasie 1’28.3” .
Jeźdźcem był tradycyjnie M. Březina.


24.11.2013

BILBERRY - ZWYCIĘSTWO WE MGLE


To już drugie zwycięstwo Bilberry w końcówce tegorocznego sezonu. W gonitwie handicapowej IV grupy wpadła na metę o pół długości przed Dasko (już po raz drugi w tym miesiącu) i trzy przed resztą stawki. Godny zapamiętania jest świetny finisz - na dystansie ostatnich 300 m. wystartowała z szóstego miejsca i przegoniła biegnącego w sporej odległości od stawki lidera.

Wyścig odbył się na dystansie 1600 m na torze elastycznym (4,0) w czasie 1’43.8”.
Bilberry zwyciężyła biegnąc pod dżokejem T. Lukáškiem.


23.11.2013

BARITONE PRZEGRAŁ O SZYJĘ (GON. II GRUPY)Długości jednej szyi zabrakło Baritone do zwycięstwa w pojedynku ze Strategiem. W czasie finiszu oba ogiery oddaliły się od grupy o ponad 8. długości.

Wyścig odbył się na dystansie 1200 m na torze elastycznym (4,0) w czasie 1’15.4”.
Naszego ogiera dosiadał M. Březina.


23.11.2013

PANTERA - DRUGIE MIEJSCE W GONITWIE II GRUPYDo dwóch płatnych miejsc zdobytych dotychczas przez Panterę (3 i 2) klaczka dołożyła kolejne - drugie miejsce w gonitwie II grupy. Pierwszy wpadł na metę Singapur, który łatwo oddalił się od całej stawki.

Wyścig odbył się na dystansie 1400 m na torze elastycznym (4,0) w czasie 1’29.1”.
Pantera biegła pod dżokejem M. Březiną.


10.11.2013

BILBERRY - PIERWSZE ZWYCIĘSTWO


Piątry start  Bilberry zaowocował pierwszym zwycięstwem córki Ecosse'a i Beeline w gonitwie handicapowej IV. grupy. Klacz pewnie wygrała o ponad 1. długość z Dasko, pozostawiając resztę stawki w odległości 7. długości.

Wyścig odbył się na dystansie 1600 m na torze mocno elastycznym (4,2) w czasie 1’44.6”.
Bilberry poprowadziła do zwycięstwa L. Reznikova-Wróblewska.


03.11.2013

BARITONE DRUGI W GONITWIE II GR. DWULATKÓW


Drugie miejsce Barritone'a świadczy o tym, że dwulatek stopniowo progresuje. Nasz ogier i zwycięski Temperament oddzielili się od stawki i stoczyli pojedynek w ostatniej fazie finiszu. Trzeci na mecie pojawił się Sceo trzy długości za Baritone.


Wyścig odbył się na dystansie 1400 m na torze elastycznym (3,4) w czasie 1’29”.
Baritone'a dosiadał Marek Brezina.


27.10.2013

MOKOTOWSKA. PREDATOR TRZECI (I JEDYNY POLSKIEJ HODOWLI)Do sukcesu zabrakło Predatorowi 1,25 długości. W Nagrodzie Mokotowskiej - najważniejszym sprawdzianie dwuletnich ogierów - Predator znalazł się na mecie w ścisłej czołówce. Wyprzedziły go irlandzkiej hodowli faworyt Atlat (drugie miejsce) i pochodzący z Włoch Sopran Tamo (pierwsze miejsce). Pocieszającym jest fakt, że Predator, jako jedyny w tej gonitwie przedstawiciel polskiej hodowli nawiązał równą walkę i zajął dobre płatne miejsce.
Predator biegł pod Markiem Breziną, stan toru - 3,7, dystans 1600 m.13.10.2013

DEBIUT KOLEJNEGO SYNA ECOSSE'A.
Trzynastka w dacie niedzielnego mityngu okazała się niezbyt szczęściwą liczbą dla syna Ecosse'a i Becky Gold - Baritone. Nasz ogier zdobył trzecie miejsce i mimo, że zrobił to w sposób przekonujący, chciałoby się, by ten debiutancki wyścig był pow-tórką występów Predatora czy Dabby. Ale - jak to na wyścigach - na większe sukcesy trzeba nieraz poczekac. Kto wie, co przyniesie następny sezon...
W gonitwie II grupy dla dwulatków zwyciężył Underberg przed Temperamentem i Baritone w czasie 1'22'2''. Naszego ogiera dosiadał Marek Brezina.


29.09.2013

PATRONUS ZWYCIĘZCĄ  W WIELKIEJ WARSZAWSKIEJ!

Wspaniały bieg Patronusa w 100. Wielkiej Warszawskiej zaowocował zasłużonym zwycięstwem. Patronus jest pierwszym synem Ecosse'a zdobywającym ten warszawski laur. Zdecydowany faworyt gonitwy - Camerun - dotarł na metę na 6. pozycji.
Trenerem ogiera jest Andrzej Walicki, właścicielem Millennium Stud. Patronusa dosiadał Szczepan Mazur, najmłodszy laureat w historii Nagrody.
Jesteśmy dumni z osiagnięćsyna Ecosse'a i gratulujemy sukcesu całej ekipie Patronusa.

1.09.2013

DABBY - MOCNE WEJŚCIE

W swoim debiutanckim wyścigu na 1200 m DABBY, córka Destert Dabby i Ecosse'a wygrała pewnie, dystansując swoich rywali o pięć długości.
Za nią na metę wpadły kolejno: Sopran Tamo i Królowa Zimy. Nasza dwulatka uzyskała czas 1'15.1" na torze 3,6, w siodle - W. Szymczuk.


3.08.2013

DEBIUT PREDATORA.Za torsluzewiec.pl z 03.08.2013:

Nagroda Próbna. Zdecydowanym faworytem biegu był brat Pillara – Predator. W dystansie podążał pod Markiem Breziną za prowadzącym Kudratem i na prostej pokonał go po walce. Trzeci był Lasso przed Testarossą i Strathisią.


7.07.2013

PATRONUS DERBISTĄ! PILLAR TRZECI.

Dzień 7 lipca okazał się najważniejszym w dotychczasowej historii Stadniny. Syn Ecosse i Princess of Java, trzyletni ogier naszej hodowli, w pięknym stylu zwyciężył w gonitwie Derby 2013. Millennium Stud - właściciel i Andrzej Walicki - trener Patronusa odnieśli wspaniały sukces, chociaż koń nie był faworytem po startach w Nagrodzie Irandy (4 miejsce) i Memoriale Jerzego Jedna- szewskiego (3 miejsce).
Trzeci (za Kundalini) na metę wpadł kuzyn derbisty - Pillar. Cieszymy się gdyż ogier reprezentuje barwy Stajni Pegaz. To już trzeci udany występ podopiecznego trenera Macieja Janikowskiego w tym sezonie.


16.06.2013

PIERWSZE MIEJSCE PILLARA W NAGRODZIE IWNA.


Nasz czołowy dwulatek 2012 roku, zimowy faworyt na Derby, Pillar syn Eccosse'a i Palixodii, po uzyskaniu drugiego miejsca w Nagrodzie Rulera, w dniu dzisiejszym dobiegł na metę jako pierwszy, pokonując o długość drugiego faworyzowanego konia w gonitwie, zwycięzcę Nagrody Strzegomia i Nagrody Rulera, Emperor Ajeeza.  
Pillar osiągnął w Nagrodzie Iwna również drugi sukces - poprawił rekord toru na dystansie 2200 m (2'15,1" ).
Dziękujemy dżokejowi M. Brezinie i trenerowi Maciejowi Janikowskiemu za nowe trofea dla Pegaza.


19.06.2013

NAGRODA RULERA. PILLAR DRUGI ZA EMPEROR AJEEZEM.


Bieg był rozgrywany w bardzo mocnym tempie. Emperor Ajeez odniósł zwycięstwo w świetnym czasie 1'35,8, tylko o 0,4 s gorszym od rekordu toru Hard Worka z ub. roku. Pillar oddał bardzo ładny finisz wyprzedzając stawkę o 6 długości i lokując się na drugim miejscu. Trzeci był dyktujący tempo od startu Star Poker, a  czwarty Magic Sunday. Tej morderczej rozgrywki nie wytrzymały Hurricane Seven, They Call Me Red i Pankracy, który ukończył wyścig ok. 40 długości za zwycięzcą.
Współtwórcami sukcesu byli Marek Brezina i tr. Maciej Janikowski.
Obok linki do zdjęć z gonitwy oraz przypomnienie zeszłorocznych startów Pillara.


Nagroda Rulera

Mokotowska 2012


15.06.2013

PRINCE OF ECOSSE WRÓCIŁ NA TOR!
Po półtorarocznej przerwie powrócił dziś na tor Prince of Ecosse, syn Ecosse i Princess Dancer, najlepszy dwulatek sezonu 2011. Wystartował w gonitwie II grupy i zwyciężył pewnie przed Tybetem o 1,5 długości. Dystans 1800 m pokonał w 1'50” .
Cieszymy się z  takiej inauguracji sezonu naszego ogiera.
Prince of Ecosse biegł pod Markiem Breziną w barwach Stajni Pegaz. Trenerem konia jest Maciej Janikowski.


starty w 2011 r.

1
 
Copyright 2016. All rights reserved.
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego